Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINIAME PASAULYJE. KNYGA.
#1
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. KNYGA.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINĖSE ŠALYSE. ISTORINĖ KNYGA.
Pastaruoju metu žmonės ėmėsi domėtis mūsų sporto istorija. Pasaulis sužinojo, kad pirma fitneso sportininkė buvo išeivė iš Lietuvos amerikietė BRONĖ DUBAR (Niu Jorkas, 1927 m.). Pasaulis sužinojo apie įvairias tarptautines sporto organizacijas. Dabar leidžiamos istorinės knygos, rašomi straipsniai. Neretai rašantieji remiasi netikslia informacija ir įr įvykius interpretuoja neteisingai.
Pav. prieš keletą metų išleistoje knygoje „Lietuvos kultūrizmo istorija“ nutylėta daug reikšmingų mūsų sportui faktų, nes Lietuvoje visados buvo trys centrai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda – kurie į tuos pačius įvykius žiūrėjo ir tebežiūri labai skirtingai. Ten rašoma, kad 1968 m. lietuviai buvo pirmi, kurie „pakėlė geležinę uždangą“, kai tuo tarpu 1968 m. tos uždangos dar visai nebuvo. Reikia į tokius momentus atsižvelgti ir visus išklausyti, o ne platinti nepatikrintas  tiesas. Neseniai Rusijoje išleistoje knygoje apie praeityje garsų kultūristą bei ilgametį Rusijos nacionalinės IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos vadovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Vladimir Dubinin) iškraipyti įvykiai ir faktai, kurie iš esmės keistų visą knygoje pateiktą istoriją.
Iki šiol pasaulyje nėra ir nebuvo mūsų sporto raidos analizės, nėra sudėti reikšmingi sportui akcentai.
Daugiau nei penkiasdešimt metų dirbanti Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija 2020 metais rengiasi išleisti įvairiomis kalbomis knygą apie kultūrizmo sporto sovietinį laikotarpį. Juk socialistinės šalys apėme savo laiku vos ne pusę pasaulio ir vystėsi savo keliu, visiškai skirting nuo “Vakarų” šalių. Minėta knyga bus dalis mūsų rengiamo beprecedentinio tarptautinio projekto: “Pasaulio kultūrizmo enciklopedija”.
MAKETUOS LIETUVOJE, SPAUSDINS INDIJOJE.
Klnyga apie kultūrizmo sporto istoriją Socialistiniame pasaulyje bus maketuojama Lietuvoje, o spausdinama Indijoje. Knygos projekte dirba Tarptautinis sporto universitetas (I.S.U. International Sports University, www.isuniversity.lt ). Nuo 2017 metų I.S.U. yra asocijuotas UNESCO narys prie Jungtinių Tautų (United Nations). Profesoriai VASILIJUS BESPALENKA (Vasilij Bespalenko, Ukraina), LALITAS SONIS (Lalit Kumar Soni, Indija) ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vienas pasaulio kultūrizmo pionierių vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Valerij Koreshkov) stengiasi greitu ir kokybišku knygos išleidimu.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
Pagal veiklai sąlygojusią situaciją kultūrizmo sporto raidą socialistinėse šalyse galima skirstyti į sekančius periodus:
-          Pirmasis, 1957 – 1970
-          Antrasis, 1971 – 1975
-          Trečiasis, 1976 – 1981
-          Ketvirtasis, 1982 – 1986
-          Penktasis, 1987 – 1991
PIRMASIS PERIODAS
Kultūrizmas socialistinėse šalyse atsirado praėjusio šimtmečio penkiasdešimtųjų antroje pusėje. Atsirado staiga ir labai greitai išpopuliarėjo. Tuo metu keisti ir “lipdyti” savo kūną norėjo daugelis.
Žinomas dabarties poetas ir dramaturgas, praeityje garsus SSSR kultūrizmo treneris vilnietis VITALIJUS ASOVSKIS rašo:
«Kuriant antikos dievo pavidalą.
Praėjusio šimtmečio penkiasdešimtaisiais metais Vakarų šalyse kultūrizmas jau buvo populiarus, tačiau Europoje žmonės į šį užsiėmimą žiūrėjo nepasitikėdami. Jaunimas nekreipė dėmesio į visuomenėje buvusius negatyvius pasisakymus apie kultūrizmą ir noriai bei sparčiai įsitraukė į treniruotes. Žmonių domėjimasis šia sporto šaka buvo didžiulis, tiesiog pasakiškas. Pirmas žmogus pakilo į kosmoso aukštumas. Žmones apėmė savotiška euforija. Atrodė, kad tuojau prasidės aukso amžius. Mes mokame pasiekti kosmosą, sukurti atominę energiją, fantastiškus filmus bei nuostabias knygas. Atrodė, kad žmogus surado kelią, kuriu eidamas gali tobulinti savo protą. Lavindamas savo protą, žmogus tampa savotišku sportininku. Proto, ne kūno sportininku. Posakis „turi jėgos – proto nereikia“ sulaukė priešingo rezultato. Mokslininko stereotipas: ištižęs, kuprotas, paliegęs, silpno regėjimo žmogus. Buvo juokaujama, tokiam žmogui vėjuotą dieną geriau į biblioteką neiti – vėjas nupūs... ir štai kultūrizmas atveria galimybes sujungti tiek protą, tiek kūnišką jėgą. Žmogus susitapatina su Dievu“.
Tada vieningos kultūrizmo vadovybės nei SSSR, nei SSSR Respublikose nebuvo. Laikotarpį iki 1970 metų galima vadinti spartaus SSSR kultūrizmo  populiarėjimo etapu. Vienas pirmųjų kultūrizmo atstovų SSSR vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS byloja, kad jis ėmė domėtis kultūrizmu ir treniruotis nuo 1957 metų. Treniruočių procesas buvo chaotiškas, treniruočių metodika buvo padrikai primityvi, tačiau jau tuomet entuziastai bandė varžytis tarpusavyje.  Retsykiais įvairiose vietose vykdavo varžybos, kuriose kaskart buvo skirtingos disciplinos, skirtingi vertinimo kriterijai. Pirma informacija apie kultūrizmą, spėjusius pasižymėti tarptautinėje arenoje sportininkus, treniruočių metodiką SSSR pasiekė iš Anglijos per žurnalus „Health and Strength“ ir „Iron Man“, iš JAV per žurnalą „Muscle Builder“ ir iš Lenkijos per žurnalą “Sport dla Wszystkich”. Tuo pačiu metu Socialistinėse Respublikose imta publikuoti pirmus straipsnius, supažindinusius skaitytojus su kultūrizmu. Tarp jų buvo Rusijoje išleista knyga „Gantelnaja gimnastika“ (1957, Борис Пустовойт, «Гантельная гимнастика»), žurnalas „Sportivnaja žizn Rissiji“ (1960-1970 m., "Cпортивная жизнь России"),  Lietuvos periodiniai leidiniai „Mokslas ir gyvenimas“ (1965-1966 m.), „Kalba Vilnius“ (1967-1969 m.), Lenkijos leidiniai „Kaip tapti stipriu ir patraukliu“ (1960, Stanislaw Zakrzewski, „Jak stac sie silnym i sprawnym“), „Jėga, svaikata, grožis“ (1962, Stanislaw Zakrzewski, „Sila-sprawnosc-piekno“), „Jaunojo stipruolio abėcėlė“ (1965,  Stanislaw Zakrzewski, „ABC mlodego silacza“).
Iš socialistinio pasaulio šalių kultūrizmas anksčiausiai išpopuliarėjo Lenkijoje, Čekoslovakijoje ir Vengrijoje. Minėtų šalių kultūristai organizuodavo vietines varžybas, o kartais ir tarpusavyje susirungdavo. Atsirado žinomesni lyderiai, kaip pav. 1967 metų Čekoslovakijos čempionas JURAJ VIŠNY.
Iš visų SSSR šalių pirmieji į užsienį „išsiveržė“ lietuviai. Tai buvo 1968 metų pavasarį Lenkijoje vykusios varžybos tarp Varšuvos „Herkules“ ir Kauno „Ąžuolo“ kultūrizmo klubų komandų. Lietuvos delegacijai vadovavo VYTAUTAS ZUMERIS, o lenkų pusės vadovas buvo EUGENIUSZ PAWLOK.
Tais pačiais metais SSSR vyko pirmosios tarptautinės kultūrizmo varžybos. Kaune susirinko Lietuvos, Estijos, Latvijos, Rusijos ir Lenkijos komandos. Dvi dienas trukusias varžybas stebėjo šeši tūkstančiai žiūrovų. Absoliučiu nugalėtoju tapo vilnietis LEONAS PIVORIŪNAS.
Iškart po minėtų varžybų sekė pirmasis „Gintarinio prizo“ turnyras Klaipėdoje. Ir šiose varžybose absoliučiu nugalėtoju tapo LEONAS PIVORIŪNAS. Šiandien „Gintarinis prizas“ yra laikomas seniausiomis pripažintomis tarptautinėmis tradicinėmis kultūrizmo varžybomis pasaulyje.  
Kultūrizmas SSSR darėsi populiarus, daugėjo sportuojančių, daugėjo ir įvairaus lygio varžybų. Reguliuoti įsibėgėjančiam procesui buvo reikalinga vadovybė. 1968 metais Kaune vykusių varžybų metu įsteigtas „Visuomeninis SSSR atletinės gimnastikos (kultūrizmo) komitetas («Общественный комитет по атлетической гимнастике СССР»). Sudarytas komiteto vadovaujantis organas:
VYKDOMOJI TARYBA
1.     ROMANAS MOROZAS, Maskva, Rusija
2. VLADIMIRAS PETROVAS, Maskva, Rusija
3.     GENADIJUS BALDINAS, Maskva, Rusija
4.     VYTAUTAS ZUMERIS, Vilnius, Lietuva
5.     VALERIJUS KOREŠKOVAS, Vilnius, Lietuva.
KOMITETO NARIAI
Kartu su minėtais SSSR kultūrizmo komiteto vadovais, komiteto nariais tapo:
6.     FIODORAS MANKO, Leningradas, Rusija
7.     ELEONORA VOLOKONCEVA, Leningradas, Rusija
8.     VALERIJUS SEMIONOVAS, Tiumenė, Rusija
9.     VLADIMIRAS DURNENKO, Omskas, Rusija
10.EMANUILAS BEZMOZGIS, Riga, Latvija
11.ERVINAS LIBERTAS, Talinas, Estija.
Toliau sekė SSSR gražus ir ramus sportinio gyvenimo etapas. 1969-1970 metais Klaipėdoje buvo organizuoti „Gintarinio prizo“ turnyrai, kurie tapo tradiciniais.  1971 metais kultūrizmo veikla socialistinio pasaulio šalyse staiga nutraukta. SSSR bei kitų socialistinio pasaulio šalių komunistinės vadovybės priimti sprendimai ilgam laikui uždraudė ir persekiojo šį sportą.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
WFF-International Official Information Only
Reply
#2
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. KNYGA.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINĖSE ŠALYSE. ISTORINĖ KNYGA.
Pastaruoju metu žmonės ėmėsi domėtis mūsų sporto istorija. Pasaulis sužinojo, kad pirma fitneso sportininkė buvo išeivė iš Lietuvos amerikietė BRONĖ DUBAR (Niu Jorkas, 1927 m.). Pasaulis sužinojo apie įvairias tarptautines sporto organizacijas. Dabar leidžiamos istorinės knygos, rašomi straipsniai. Neretai rašantieji remiasi netikslia informacija ir įr įvykius interpretuoja neteisingai.
Pav. prieš keletą metų išleistoje knygoje „Lietuvos kultūrizmo istorija“ nutylėta daug reikšmingų mūsų sportui faktų, nes Lietuvoje visados buvo trys centrai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda – kurie į tuos pačius įvykius žiūrėjo ir tebežiūri labai skirtingai. Ten rašoma, kad 1968 m. lietuviai buvo pirmi, kurie „pakėlė geležinę uždangą“, kai tuo tarpu 1968 m. tos uždangos dar visai nebuvo. Reikia į tokius momentus atsižvelgti ir visus išklausyti, o ne platinti nepatikrintas  tiesas. Neseniai Rusijoje išleistoje knygoje apie praeityje garsų kultūristą bei ilgametį Rusijos nacionalinės IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos vadovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Vladimir Dubinin) iškraipyti įvykiai ir faktai, kurie iš esmės keistų visą knygoje pateiktą istoriją.
Iki šiol pasaulyje nėra ir nebuvo mūsų sporto raidos analizės, nėra sudėti reikšmingi sportui akcentai.
Daugiau nei penkiasdešimt metų dirbanti Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija 2020 metais rengiasi išleisti įvairiomis kalbomis knygą apie kultūrizmo sporto sovietinį laikotarpį. Juk socialistinės šalys apėme savo laiku vos ne pusę pasaulio ir vystėsi savo keliu, visiškai skirting nuo “Vakarų” šalių. Minėta knyga bus dalis mūsų rengiamo beprecedentinio tarptautinio projekto: “Pasaulio kultūrizmo enciklopedija”.
MAKETUOS LIETUVOJE, SPAUSDINS INDIJOJE.
Klnyga apie kultūrizmo sporto istoriją Socialistiniame pasaulyje bus maketuojama Lietuvoje, o spausdinama Indijoje. Knygos projekte dirba Tarptautinis sporto universitetas (I.S.U. International Sports University, www.isuniversity.lt ). Nuo 2017 metų I.S.U. yra asocijuotas UNESCO narys prie Jungtinių Tautų (United Nations). Profesoriai VASILIJUS BESPALENKA (Vasilij Bespalenko, Ukraina), LALITAS SONIS (Lalit Kumar Soni, Indija) ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vienas pasaulio kultūrizmo pionierių vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Valerij Koreshkov) stengiasi greitu ir kokybišku knygos išleidimu.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
Pagal veiklai sąlygojusią situaciją kultūrizmo sporto raidą socialistinėse šalyse galima skirstyti į sekančius periodus:
-          Pirmasis, 1957 – 1970
-          Antrasis, 1971 – 1975
-          Trečiasis, 1976 – 1981
-          Ketvirtasis, 1982 – 1986
-          Penktasis, 1987 – 1991
PIRMASIS PERIODAS
Kultūrizmas socialistinėse šalyse atsirado praėjusio šimtmečio penkiasdešimtųjų antroje pusėje. Atsirado staiga ir labai greitai išpopuliarėjo. Tuo metu keisti ir “lipdyti” savo kūną norėjo daugelis.
Žinomas dabarties poetas ir dramaturgas, praeityje garsus SSSR kultūrizmo treneris vilnietis VITALIJUS ASOVSKIS rašo:
«Kuriant antikos dievo pavidalą.
Praėjusio šimtmečio penkiasdešimtaisiais metais Vakarų šalyse kultūrizmas jau buvo populiarus, tačiau Europoje žmonės į šį užsiėmimą žiūrėjo nepasitikėdami. Jaunimas nekreipė dėmesio į visuomenėje buvusius negatyvius pasisakymus apie kultūrizmą ir noriai bei sparčiai įsitraukė į treniruotes. Žmonių domėjimasis šia sporto šaka buvo didžiulis, tiesiog pasakiškas. Pirmas žmogus pakilo į kosmoso aukštumas. Žmones apėmė savotiška euforija. Atrodė, kad tuojau prasidės aukso amžius. Mes mokame pasiekti kosmosą, sukurti atominę energiją, fantastiškus filmus bei nuostabias knygas. Atrodė, kad žmogus surado kelią, kuriu eidamas gali tobulinti savo protą. Lavindamas savo protą, žmogus tampa savotišku sportininku. Proto, ne kūno sportininku. Posakis „turi jėgos – proto nereikia“ sulaukė priešingo rezultato. Mokslininko stereotipas: ištižęs, kuprotas, paliegęs, silpno regėjimo žmogus. Buvo juokaujama, tokiam žmogui vėjuotą dieną geriau į biblioteką neiti – vėjas nupūs... ir štai kultūrizmas atveria galimybes sujungti tiek protą, tiek kūnišką jėgą. Žmogus susitapatina su Dievu“.
Tada vieningos kultūrizmo vadovybės nei SSSR, nei SSSR Respublikose nebuvo. Laikotarpį iki 1970 metų galima vadinti spartaus SSSR kultūrizmo  populiarėjimo etapu. Vienas pirmųjų kultūrizmo atstovų SSSR vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS byloja, kad jis ėmė domėtis kultūrizmu ir treniruotis nuo 1957 metų. Treniruočių procesas buvo chaotiškas, treniruočių metodika buvo padrikai primityvi, tačiau jau tuomet entuziastai bandė varžytis tarpusavyje.  Retsykiais įvairiose vietose vykdavo varžybos, kuriose kaskart buvo skirtingos disciplinos, skirtingi vertinimo kriterijai. Pirma informacija apie kultūrizmą, spėjusius pasižymėti tarptautinėje arenoje sportininkus, treniruočių metodiką SSSR pasiekė iš Anglijos per žurnalus „Health and Strength“ ir „Iron Man“, iš JAV per žurnalą „Muscle Builder“ ir iš Lenkijos per žurnalą “Sport dla Wszystkich”. Tuo pačiu metu Socialistinėse Respublikose imta publikuoti pirmus straipsnius, supažindinusius skaitytojus su kultūrizmu. Tarp jų buvo Rusijoje išleista knyga „Gantelnaja gimnastika“ (1957, Борис Пустовойт, «Гантельная гимнастика»), žurnalas „Sportivnaja žizn Rissiji“ (1960-1970 m., "Cпортивная жизнь России"),  Lietuvos periodiniai leidiniai „Mokslas ir gyvenimas“ (1965-1966 m.), „Kalba Vilnius“ (1967-1969 m.), Lenkijos leidiniai „Kaip tapti stipriu ir patraukliu“ (1960, Stanislaw Zakrzewski, „Jak stac sie silnym i sprawnym“), „Jėga, svaikata, grožis“ (1962, Stanislaw Zakrzewski, „Sila-sprawnosc-piekno“), „Jaunojo stipruolio abėcėlė“ (1965,  Stanislaw Zakrzewski, „ABC mlodego silacza“).
Iš socialistinio pasaulio šalių kultūrizmas anksčiausiai išpopuliarėjo Lenkijoje, Čekoslovakijoje ir Vengrijoje. Minėtų šalių kultūristai organizuodavo vietines varžybas, o kartais ir tarpusavyje susirungdavo. Atsirado žinomesni lyderiai, kaip pav. 1967 metų Čekoslovakijos čempionas JURAJ VIŠNY.
Iš visų SSSR šalių pirmieji į užsienį „išsiveržė“ lietuviai. Tai buvo 1968 metų pavasarį Lenkijoje vykusios varžybos tarp Varšuvos „Herkules“ ir Kauno „Ąžuolo“ kultūrizmo klubų komandų. Lietuvos delegacijai vadovavo VYTAUTAS ZUMERIS, o lenkų pusės vadovas buvo EUGENIUSZ PAWLOK.
Tais pačiais metais SSSR vyko pirmosios tarptautinės kultūrizmo varžybos. Kaune susirinko Lietuvos, Estijos, Latvijos, Rusijos ir Lenkijos komandos. Dvi dienas trukusias varžybas stebėjo šeši tūkstančiai žiūrovų. Absoliučiu nugalėtoju tapo vilnietis LEONAS PIVORIŪNAS.
Iškart po minėtų varžybų sekė pirmasis „Gintarinio prizo“ turnyras Klaipėdoje. Ir šiose varžybose absoliučiu nugalėtoju tapo LEONAS PIVORIŪNAS. Šiandien „Gintarinis prizas“ yra laikomas seniausiomis pripažintomis tarptautinėmis tradicinėmis kultūrizmo varžybomis pasaulyje.  
Kultūrizmas SSSR darėsi populiarus, daugėjo sportuojančių, daugėjo ir įvairaus lygio varžybų. Reguliuoti įsibėgėjančiam procesui buvo reikalinga vadovybė. 1968 metais Kaune vykusių varžybų metu įsteigtas „Visuomeninis SSSR atletinės gimnastikos (kultūrizmo) komitetas («Общественный комитет по атлетической гимнастике СССР»). Sudarytas komiteto vadovaujantis organas:
VYKDOMOJI TARYBA
1.     ROMANAS MOROZAS, Maskva, Rusija
2. VLADIMIRAS PETROVAS, Maskva, Rusija
3.     GENADIJUS BALDINAS, Maskva, Rusija
4.     VYTAUTAS ZUMERIS, Vilnius, Lietuva
5.     VALERIJUS KOREŠKOVAS, Vilnius, Lietuva.
KOMITETO NARIAI
Kartu su minėtais SSSR kultūrizmo komiteto vadovais, komiteto nariais tapo:
6.     FIODORAS MANKO, Leningradas, Rusija
7.     ELEONORA VOLOKONCEVA, Leningradas, Rusija
8.     VALERIJUS SEMIONOVAS, Tiumenė, Rusija
9.     VLADIMIRAS DURNENKO, Omskas, Rusija
10.EMANUILAS BEZMOZGIS, Riga, Latvija
11.ERVINAS LIBERTAS, Talinas, Estija.
Toliau sekė SSSR gražus ir ramus sportinio gyvenimo etapas. 1969-1970 metais Klaipėdoje buvo organizuoti „Gintarinio prizo“ turnyrai, kurie tapo tradiciniais.  1971 metais kultūrizmo veikla socialistinio pasaulio šalyse staiga nutraukta. SSSR bei kitų socialistinio pasaulio šalių komunistinės vadovybės priimti sprendimai ilgam laikui uždraudė ir persekiojo šį sportą.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
WFF-International Official Information Only
Reply
#3
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. KNYGA.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINĖSE ŠALYSE. ISTORINĖ KNYGA.
Pastaruoju metu žmonės ėmėsi domėtis mūsų sporto istorija. Pasaulis sužinojo, kad pirma fitneso sportininkė buvo išeivė iš Lietuvos amerikietė BRONĖ DUBAR (Niu Jorkas, 1927 m.). Pasaulis sužinojo apie įvairias tarptautines sporto organizacijas. Dabar leidžiamos istorinės knygos, rašomi straipsniai. Neretai rašantieji remiasi netikslia informacija ir įr įvykius interpretuoja neteisingai.
Pav. prieš keletą metų išleistoje knygoje „Lietuvos kultūrizmo istorija“ nutylėta daug reikšmingų mūsų sportui faktų, nes Lietuvoje visados buvo trys centrai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda – kurie į tuos pačius įvykius žiūrėjo ir tebežiūri labai skirtingai. Ten rašoma, kad 1968 m. lietuviai buvo pirmi, kurie „pakėlė geležinę uždangą“, kai tuo tarpu 1968 m. tos uždangos dar visai nebuvo. Reikia į tokius momentus atsižvelgti ir visus išklausyti, o ne platinti nepatikrintas  tiesas. Neseniai Rusijoje išleistoje knygoje apie praeityje garsų kultūristą bei ilgametį Rusijos nacionalinės IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos vadovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Vladimir Dubinin) iškraipyti įvykiai ir faktai, kurie iš esmės keistų visą knygoje pateiktą istoriją.
Iki šiol pasaulyje nėra ir nebuvo mūsų sporto raidos analizės, nėra sudėti reikšmingi sportui akcentai.
Daugiau nei penkiasdešimt metų dirbanti Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija 2020 metais rengiasi išleisti įvairiomis kalbomis knygą apie kultūrizmo sporto sovietinį laikotarpį. Juk socialistinės šalys apėme savo laiku vos ne pusę pasaulio ir vystėsi savo keliu, visiškai skirting nuo “Vakarų” šalių. Minėta knyga bus dalis mūsų rengiamo beprecedentinio tarptautinio projekto: “Pasaulio kultūrizmo enciklopedija”.
MAKETUOS LIETUVOJE, SPAUSDINS INDIJOJE.
Klnyga apie kultūrizmo sporto istoriją Socialistiniame pasaulyje bus maketuojama Lietuvoje, o spausdinama Indijoje. Knygos projekte dirba Tarptautinis sporto universitetas (I.S.U. International Sports University, www.isuniversity.lt ). Nuo 2017 metų I.S.U. yra asocijuotas UNESCO narys prie Jungtinių Tautų (United Nations). Profesoriai VASILIJUS BESPALENKA (Vasilij Bespalenko, Ukraina), LALITAS SONIS (Lalit Kumar Soni, Indija) ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vienas pasaulio kultūrizmo pionierių vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Valerij Koreshkov) stengiasi greitu ir kokybišku knygos išleidimu.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
Pagal veiklai sąlygojusią situaciją kultūrizmo sporto raidą socialistinėse šalyse galima skirstyti į sekančius periodus:
-          Pirmasis, 1957 – 1970
-          Antrasis, 1971 – 1975
-          Trečiasis, 1976 – 1981
-          Ketvirtasis, 1982 – 1986
-          Penktasis, 1987 – 1991
PIRMASIS PERIODAS
Kultūrizmas socialistinėse šalyse atsirado praėjusio šimtmečio penkiasdešimtųjų antroje pusėje. Atsirado staiga ir labai greitai išpopuliarėjo. Tuo metu keisti ir “lipdyti” savo kūną norėjo daugelis.
Žinomas dabarties poetas ir dramaturgas, praeityje garsus SSSR kultūrizmo treneris vilnietis VITALIJUS ASOVSKIS rašo:
«Kuriant antikos dievo pavidalą.
Praėjusio šimtmečio penkiasdešimtaisiais metais Vakarų šalyse kultūrizmas jau buvo populiarus, tačiau Europoje žmonės į šį užsiėmimą žiūrėjo nepasitikėdami. Jaunimas nekreipė dėmesio į visuomenėje buvusius negatyvius pasisakymus apie kultūrizmą ir noriai bei sparčiai įsitraukė į treniruotes. Žmonių domėjimasis šia sporto šaka buvo didžiulis, tiesiog pasakiškas. Pirmas žmogus pakilo į kosmoso aukštumas. Žmones apėmė savotiška euforija. Atrodė, kad tuojau prasidės aukso amžius. Mes mokame pasiekti kosmosą, sukurti atominę energiją, fantastiškus filmus bei nuostabias knygas. Atrodė, kad žmogus surado kelią, kuriu eidamas gali tobulinti savo protą. Lavindamas savo protą, žmogus tampa savotišku sportininku. Proto, ne kūno sportininku. Posakis „turi jėgos – proto nereikia“ sulaukė priešingo rezultato. Mokslininko stereotipas: ištižęs, kuprotas, paliegęs, silpno regėjimo žmogus. Buvo juokaujama, tokiam žmogui vėjuotą dieną geriau į biblioteką neiti – vėjas nupūs... ir štai kultūrizmas atveria galimybes sujungti tiek protą, tiek kūnišką jėgą. Žmogus susitapatina su Dievu“.
Tada vieningos kultūrizmo vadovybės nei SSSR, nei SSSR Respublikose nebuvo. Laikotarpį iki 1970 metų galima vadinti spartaus SSSR kultūrizmo  populiarėjimo etapu. Vienas pirmųjų kultūrizmo atstovų SSSR vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS byloja, kad jis ėmė domėtis kultūrizmu ir treniruotis nuo 1957 metų. Treniruočių procesas buvo chaotiškas, treniruočių metodika buvo padrikai primityvi, tačiau jau tuomet entuziastai bandė varžytis tarpusavyje.  Retsykiais įvairiose vietose vykdavo varžybos, kuriose kaskart buvo skirtingos disciplinos, skirtingi vertinimo kriterijai. Pirma informacija apie kultūrizmą, spėjusius pasižymėti tarptautinėje arenoje sportininkus, treniruočių metodiką SSSR pasiekė iš Anglijos per žurnalus „Health and Strength“ ir „Iron Man“, iš JAV per žurnalą „Muscle Builder“ ir iš Lenkijos per žurnalą “Sport dla Wszystkich”. Tuo pačiu metu Socialistinėse Respublikose imta publikuoti pirmus straipsnius, supažindinusius skaitytojus su kultūrizmu. Tarp jų buvo Rusijoje išleista knyga „Gantelnaja gimnastika“ (1957, Борис Пустовойт, «Гантельная гимнастика»), žurnalas „Sportivnaja žizn Rissiji“ (1960-1970 m., "Cпортивная жизнь России"),  Lietuvos periodiniai leidiniai „Mokslas ir gyvenimas“ (1965-1966 m.), „Kalba Vilnius“ (1967-1969 m.), Lenkijos leidiniai „Kaip tapti stipriu ir patraukliu“ (1960, Stanislaw Zakrzewski, „Jak stac sie silnym i sprawnym“), „Jėga, svaikata, grožis“ (1962, Stanislaw Zakrzewski, „Sila-sprawnosc-piekno“), „Jaunojo stipruolio abėcėlė“ (1965,  Stanislaw Zakrzewski, „ABC mlodego silacza“).
Iš socialistinio pasaulio šalių kultūrizmas anksčiausiai išpopuliarėjo Lenkijoje, Čekoslovakijoje ir Vengrijoje. Minėtų šalių kultūristai organizuodavo vietines varžybas, o kartais ir tarpusavyje susirungdavo. Atsirado žinomesni lyderiai, kaip pav. 1967 metų Čekoslovakijos čempionas JURAJ VIŠNY.
Iš visų SSSR šalių pirmieji į užsienį „išsiveržė“ lietuviai. Tai buvo 1968 metų pavasarį Lenkijoje vykusios varžybos tarp Varšuvos „Herkules“ ir Kauno „Ąžuolo“ kultūrizmo klubų komandų. Lietuvos delegacijai vadovavo VYTAUTAS ZUMERIS, o lenkų pusės vadovas buvo EUGENIUSZ PAWLOK.
Tais pačiais metais SSSR vyko pirmosios tarptautinės kultūrizmo varžybos. Kaune susirinko Lietuvos, Estijos, Latvijos, Rusijos ir Lenkijos komandos. Dvi dienas trukusias varžybas stebėjo šeši tūkstančiai žiūrovų. Absoliučiu nugalėtoju tapo vilnietis LEONAS PIVORIŪNAS.
Iškart po minėtų varžybų sekė pirmasis „Gintarinio prizo“ turnyras Klaipėdoje. Ir šiose varžybose absoliučiu nugalėtoju tapo LEONAS PIVORIŪNAS. Šiandien „Gintarinis prizas“ yra laikomas seniausiomis pripažintomis tarptautinėmis tradicinėmis kultūrizmo varžybomis pasaulyje.  
Kultūrizmas SSSR darėsi populiarus, daugėjo sportuojančių, daugėjo ir įvairaus lygio varžybų. Reguliuoti įsibėgėjančiam procesui buvo reikalinga vadovybė. 1968 metais Kaune vykusių varžybų metu įsteigtas „Visuomeninis SSSR atletinės gimnastikos (kultūrizmo) komitetas («Общественный комитет по атлетической гимнастике СССР»). Sudarytas komiteto vadovaujantis organas:
VYKDOMOJI TARYBA
1.     ROMANAS MOROZAS, Maskva, Rusija
2. VLADIMIRAS PETROVAS, Maskva, Rusija
3.     GENADIJUS BALDINAS, Maskva, Rusija
4.     VYTAUTAS ZUMERIS, Vilnius, Lietuva
5.     VALERIJUS KOREŠKOVAS, Vilnius, Lietuva.
KOMITETO NARIAI
Kartu su minėtais SSSR kultūrizmo komiteto vadovais, komiteto nariais tapo:
6.     FIODORAS MANKO, Leningradas, Rusija
7.     ELEONORA VOLOKONCEVA, Leningradas, Rusija
8.     VALERIJUS SEMIONOVAS, Tiumenė, Rusija
9.     VLADIMIRAS DURNENKO, Omskas, Rusija
10.EMANUILAS BEZMOZGIS, Riga, Latvija
11.ERVINAS LIBERTAS, Talinas, Estija.
Toliau sekė SSSR gražus ir ramus sportinio gyvenimo etapas. 1969-1970 metais Klaipėdoje buvo organizuoti „Gintarinio prizo“ turnyrai, kurie tapo tradiciniais.  1971 metais kultūrizmo veikla socialistinio pasaulio šalyse staiga nutraukta. SSSR bei kitų socialistinio pasaulio šalių komunistinės vadovybės priimti sprendimai ilgam laikui uždraudė ir persekiojo šį sportą.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
WFF-International Official Information Only
Reply
#4
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. KNYGA.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINĖSE ŠALYSE. ISTORINĖ KNYGA.
Pastaruoju metu žmonės ėmėsi domėtis mūsų sporto istorija. Pasaulis sužinojo, kad pirma fitneso sportininkė buvo išeivė iš Lietuvos amerikietė BRONĖ DUBAR (Niu Jorkas, 1927 m.). Pasaulis sužinojo apie įvairias tarptautines sporto organizacijas. Dabar leidžiamos istorinės knygos, rašomi straipsniai. Neretai rašantieji remiasi netikslia informacija ir įr įvykius interpretuoja neteisingai.
Pav. prieš keletą metų išleistoje knygoje „Lietuvos kultūrizmo istorija“ nutylėta daug reikšmingų mūsų sportui faktų, nes Lietuvoje visados buvo trys centrai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda – kurie į tuos pačius įvykius žiūrėjo ir tebežiūri labai skirtingai. Ten rašoma, kad 1968 m. lietuviai buvo pirmi, kurie „pakėlė geležinę uždangą“, kai tuo tarpu 1968 m. tos uždangos dar visai nebuvo. Reikia į tokius momentus atsižvelgti ir visus išklausyti, o ne platinti nepatikrintas  tiesas. Neseniai Rusijoje išleistoje knygoje apie praeityje garsų kultūristą bei ilgametį Rusijos nacionalinės IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos vadovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Vladimir Dubinin) iškraipyti įvykiai ir faktai, kurie iš esmės keistų visą knygoje pateiktą istoriją.
Iki šiol pasaulyje nėra ir nebuvo mūsų sporto raidos analizės, nėra sudėti reikšmingi sportui akcentai. Nebuvo net bandymų tai daryti.
Daugiau nei penkiasdešimt metų dirbanti Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija 2020 metais įvairiomis kalbomis rengiasi išleisti knygą apie kultūrizmo sporto sovietinį laikotarpį. Argi tai nėra reikšminga? Juk savo laiku socialistinės šalys apėmė savo vos ne pusę pasaulio teritorijos ir vystėsi savo keliu, visiškai skirtingu nuo “Vakarų” šalių. Minėta knyga bus dalis mūsų rengiamo beprecedentinio tarptautinio projekto: “Pasaulio kultūrizmo enciklopedija”.
MAKETUOS LIETUVOJE, SPAUSDINS INDIJOJE.
Klnyga apie kultūrizmo sporto istoriją Socialistiniame pasaulyje bus maketuojama Lietuvoje, o spausdinama Indijoje. Knygos projekte dirba Tarptautinis sporto universitetas (I.S.U. International Sports University, www.isuniversity.lt ). Nuo 2017 metų I.S.U. yra asocijuotas UNESCO narys prie Jungtinių Tautų (United Nations). Profesoriai VASILIJUS BESPALENKA (Vasilij Bespalenko, Ukraina), LALITAS SONIS (Lalit Kumar Soni, Indija) ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vienas pasaulio kultūrizmo pionierių vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Valerij Koreshkov) stengiasi greitu ir kokybišku knygos išleidimu.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
Pagal veiklai sąlygojusią situaciją kultūrizmo sporto raidą socialistinėse šalyse galima skirstyti į sekančius periodus:
-          Pirmasis, 1957 – 1970
-          Antrasis, 1971 – 1975
-          Trečiasis, 1976 – 1981
-          Ketvirtasis, 1982 – 1986
-          Penktasis, 1987 – 1991
PIRMASIS PERIODAS
Kultūrizmas socialistinėse šalyse atsirado praėjusio šimtmečio penkiasdešimtųjų antroje pusėje. Atsirado staiga ir labai greitai išpopuliarėjo. Tuo metu keisti ir “lipdyti” savo kūną norėjo daugelis. Ilgą laiką įrankius treniruotėms pagal galimybes gaminosi patys savarankiškai, kas kaip išmanė. Treniruočių metodika taip pat buvo savotiškas individualus kūrybinis procesas. Visi eksperimentavo.
Žinomas dabarties poetas ir dramaturgas, praeityje garsus SSSR kultūrizmo treneris vilnietis VITALIJUS ASOVSKIS rašo:
«Kuriant antikos dievo pavidalą.
Praėjusio šimtmečio penkiasdešimtaisiais metais Vakarų šalyse kultūrizmas jau buvo populiarus, tačiau Europoje žmonės į šį užsiėmimą žiūrėjo nepasitikėdami. Jaunimas nekreipė dėmesio į visuomenėje buvusius negatyvius pasisakymus apie kultūrizmą ir noriai įsitraukė į treniruotes. Žmonių domėjimasis šia sporto šaka buvo didžiulis, tiesiog pasakiškas. Pirmas žmogus pakilo į kosmoso aukštumas. Žmones apėmė savotiška euforija. Atrodė, kad tuojau prasidės aukso amžius. Mes mokame pasiekti kosmosą, sukurti atominę energiją, fantastiškus filmus bei nuostabias knygas. Atrodė, kad žmogus surado kelią, kuriuo eidamas gali tobulinti savo protą. Lavindamas protą, žmogus tampa savotišku sportininku. Proto, ne kūno sportininku. Posakis „turi jėgos – proto nereikia“ sulaukė priešingo rezultato. Visų laikų mokslininko stereotipas: ištižęs, kuprotas, paliegęs, silpno regėjimo žmogus. Buvo juokaujama, tokiam žmogui vėjuotą dieną geriau į biblioteką neiti – vėjas nupūs... Ir štai kultūrizmas atveria galimybes sujungti tiek protinę, tiek kūnišką jėgą. Žmogus savotiškai susitapatina su Dievu“.
Tuo laikotarpiu vieningos kultūrizmo vadovybės nei SSSR, nei SSSR Respublikose nebuvo. Siekiant parodyti skirtumą nuo „Vakarų“, kultūrizmas buvo vadinamas „atletizmu“ arba „atletine gimnastika“. Laikotarpį iki 1970 metų galima vadinti spartaus SSSR kultūrizmo  populiarėjimo etapu. Vienas pirmųjų kultūrizmo atstovų SSSR vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS byloja, kad jis ėmė domėtis kultūrizmu ir reguliariai treniruotis nuo 1957 metų. Treniruočių procesas buvo chaotiškas, treniruočių metodika pagal dabarties supratimą buvo padrikai primityvi, tačiau jau tuomet entuziastai bandė varžytis tarpusavyje.  Retsykiais įvairiose vietose vykdavo varžybos, kuriose kaskart buvo skirtingos disciplinos ir skirtingi vertinimo kriterijai. Dažniausiai varžybos buvo dviejų dalių – įvairūs jėgos pratimai ir kūno demonstravimas (pozavimas). Pirma informacija apie kultūrizmą, spėjusius pasižymėti tarptautinėje arenoje sportininkus, treniruočių metodiką SSSR pasiekė iš Anglijos per žurnalus „Health and Strength“ ir „Iron Man“, iš JAV per žurnalą „Muscle Builder“ ir iš Lenkijos per žurnalą “Sport dla Wszystkich”. Tuo pačiu metu Socialistinėse Respublikose imta publikuoti pirmus straipsnius, supažindinusius skaitytojus su kultūrizmu. Tarp jų buvo Rusijoje išleista knyga „Gantelnaja gimnastika“ (1957, Борис Пустовойт, «Гантельная гимнастика»), žurnalas „Sportivnaja žizn Rissiji“ (1960-1970 m., "Cпортивная жизнь России"),  Lietuvos periodiniai leidiniai „Mokslas ir gyvenimas“ (1965-1966 m.), „Kalba Vilnius“ (1967-1969 m.), Lenkijos leidiniai „Kaip tapti stipriu ir patraukliu“ (1960, Stanislaw Zakrzewski, „Jak stac sie silnym i sprawnym“), „Jėga, svaikata, grožis“ (1962, Stanislaw Zakrzewski, „Sila-sprawnosc-piekno“), „Jaunojo stipruolio abėcėlė“ (1965,  Stanislaw Zakrzewski, „ABC mlodego silacza“), Čekoslovakijos leidinys „Per kultūrizmą į sveikatą, jėgą ir grožį“ (1969 m., M.Jablonskis, Šport, Bratislava).
Iš socialistinio pasaulio šalių kultūrizmas anksčiausiai išpopuliarėjo Lenkijoje, Čekoslovakijoje ir Vengrijoje. Minėtų šalių kultūristai organizuodavo vietines varžybas, o kartais ir tarpusavyje susirungdavo. Atsirado žinomesni lyderiai, kaip pav. 1967 metų Čekoslovakijos čempionas JURAJ VIŠNY.
Iš visų SSSR šalių pirmieji į užsienį „išsiveržė“ lietuviai. Tai buvo 1968 metų pavasarį Lenkijoje vykusios varžybos tarp Varšuvos „Herkules“ ir Kauno „Ąžuolo“ kultūrizmo klubų komandų. Lietuvos delegacijai vadovavo VYTAUTAS ZUMERIS, o lenkų pusės vadovas buvo EUGENIUSZ PAWLOK.
Būdami Lenkijoje, lietuviai pirmą kartą „gyvai“ pamatė žinomą Švedijos kultūristą EINO AKILĄ (Eino Akila), kuris ilsėjosi Sopoto kurorto paplūdimyje po pergalės Europos čempionate Briugėje (Belgija).
Tais pačiais metais SSSR vyko pirmosios tarptautinės kultūrizmo varžybos. Kaune susirinko Lietuvos, Estijos, Latvijos, Rusijos ir Lenkijos komandos. Dvi dienas trukusias varžybas stebėjo šeši tūkstančiai žiūrovų. Kategorijų čempionais tapo: KLEMENSAS ALŠAUSKAS (Kaunas), ANDŽEJUS LASKOVSKIS (Ardrzej Laskowski, Varšuva, Lenkija), LEONAS PIVORIŪNAS (Vilnius). Absoliučiu nugalėtoju tapo vilnietis LEONAS PIVORIŪNAS.
Iškart po minėtų varžybų sekė pirmasis „Gintarinio prizo“ turnyras Klaipėdoje. Kategorijų nugalėtojais tapo kauniečiai KLEMENSAS ALŠAUSKAS ir LIONGINAS DANILEVIČIUS bei vilnietis LEONAS PIVORIŪNAS. Ir šiose varžybose absoliučiu nugalėtoju tapo LEONAS PIVORIŪNAS. Šiandien „Gintarinis prizas“ yra laikomas seniausiomis pripažintomis tarptautinėmis tradicinėmis kultūrizmo varžybomis pasaulyje.  
Kultūrizmas SSSR darėsi populiarus, daugėjo sportuojančių, daugėjo ir įvairaus lygio varžybų. Reguliuoti įsibėgėjančiam procesui buvo reikalinga vadovybė. 1968 metų balandžio 17 dieną Kaune vykusių varžybų metu buvo įsteigtas „Visuomeninis SSSR atletinės gimnastikos (kultūrizmo) komitetas («Общественный комитет по атлетической гимнастике СССР»). Komiteto veikloje dalyvavo sekančių Socialistinių Respublikų atstovai: Rusijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos. Sudarytas komiteto vadovaujantis organas:
VYKDOMOJI TARYBA
1.     ROMANAS MOROZAS, Maskva, Rusija
2. VLADIMIRAS PETROVAS, Maskva, Rusija
3.     GENADIJUS BALDINAS, Maskva, Rusija
4.     VYTAUTAS ZUMERIS, Vilnius, Lietuva
5.     VALERIJUS KOREŠKOVAS, Vilnius, Lietuva.
KOMITETO NARIAI
Kartu su minėtais SSSR kultūrizmo komiteto vadovais, komiteto nariais tapo:
6.     FIODORAS MANKO, Leningradas, Rusija
7.     ELEONORA VOLOKONCEVA, Leningradas, Rusija
8.     VALERIJUS SEMIONOVAS, Tiumenė, Rusija
9.     VLADIMIRAS DURNENKO, Omskas, Rusija
10.EMANUILAS BEZMOZGIS, Riga, Latvija
11.ERVINAS LIBERTAS, Talinas, Estija.
Visuomeninis SSSR atletinės gimnastikos komitetas sudarė SSSR kultūrizmo klubų sąrašą, ji nuolatos pildė. Pagal galimybes, komitetas skleidė informaciją ir propagavo sportą.
Toliau sekė SSSR kultūrizmo kelerių metų gražus ir ramus sportinio gyvenimo etapas.
Aptarti artimiausių veiklos planų 1968 metų rugpjūčio 31 dieną Klaipėdoje vyko antrasis SSSR Visuomeninio atletinės gimnastikos komiteto posėdis. Komiteto posėdyje dalyvavo sekančių Socialistinių Respublikų atstovai: Rusijos, Lietuvos, Latvijos ir Azerbajdžano. Posėdyje dalyvavo nuolatiniai prezidiumo bei vykdomosios tarybos nariai:
-          GENADIJUS BALDINAS, Maskva, Rusija
-          VYTAUTAS ZUMERIS, Vilnius, Lietuva
-          VALERIJUS KOREŠKOVAS, Vilnius, Lietuva
-          EMANUILAS BEZMOZGIS, Riga, Latvija
-          VALERIJUS SEMIONOVAS, Tiumenė, Rusija
Posėdžio darbą stebėjo: VLADIMIR AVANESOV (Baku, Azerbaidžanas), VLADIMIR ILIOŠIN (Leningradas, Rusija), JEVGENIJ KOLTUN (Tiumenė, Rusija), ALEKSEJ ČERNAVIN (Omskas, Rusija), JUOZAS JUSEVIČIUS (Kaunas).
1969-1970 metais Klaipėdoje buvo organizuoti „Gintarinio prizo“ turnyrai, kurie tapo tradiciniais.  1971 metais kultūrizmo veikla socialistinio pasaulio šalyse staiga nutraukta. Dėl politinių sumetimų SSSR bei kitų socialistinio pasaulio šalių komunistinės vadovybės priimti sprendimai ilgam laikui uždraudė ir persekiojo šį sportą.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
WFF-International Official Information Only
Reply
#5
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. KNYGA.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINĖSE ŠALYSE. ISTORINĖ KNYGA.
Pastaruoju metu žmonės ėmėsi domėtis mūsų sporto istorija. Pasaulis sužinojo, kad pirma fitneso sportininkė buvo išeivė iš Lietuvos amerikietė BRONĖ DUBAR (Niu Jorkas, 1927 m.). Pasaulis sužinojo apie įvairias tarptautines sporto organizacijas. Dabar leidžiamos istorinės knygos, rašomi straipsniai. Neretai rašantieji remiasi netikslia informacija ir įr įvykius interpretuoja neteisingai.
Pav. prieš keletą metų išleistoje knygoje „Lietuvos kultūrizmo istorija“ nutylėta daug reikšmingų mūsų sportui faktų, nes Lietuvoje visados buvo trys centrai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda – kurie į tuos pačius įvykius žiūrėjo ir tebežiūri labai skirtingai. Ten rašoma, kad 1968 m. lietuviai buvo pirmi, kurie „pakėlė geležinę uždangą“, kai tuo tarpu 1968 m. tos uždangos dar visai nebuvo. Reikia į tokius momentus atsižvelgti ir visus išklausyti, o ne platinti nepatikrintas  tiesas. Neseniai Rusijoje išleistoje knygoje apie praeityje garsų kultūristą bei ilgametį Rusijos nacionalinės IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos vadovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Vladimir Dubinin) iškraipyti įvykiai ir faktai, kurie iš esmės keistų visą knygoje pateiktą istoriją.
Iki šiol pasaulyje nėra ir nebuvo mūsų sporto raidos analizės, nėra sudėti reikšmingi sportui akcentai. Nebuvo net bandymų tai daryti.
Daugiau nei penkiasdešimt metų dirbanti Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija 2020 metais įvairiomis kalbomis rengiasi išleisti knygą apie kultūrizmo sporto sovietinį laikotarpį. Argi tai nėra reikšminga? Juk savo laiku socialistinės šalys apėmė savo vos ne pusę pasaulio teritorijos ir vystėsi savo keliu, visiškai skirtingu nuo “Vakarų” šalių. Minėta knyga bus dalis mūsų rengiamo beprecedentinio tarptautinio projekto: “Pasaulio kultūrizmo enciklopedija”.
MAKETUOS LIETUVOJE, SPAUSDINS INDIJOJE.
Klnyga apie kultūrizmo sporto istoriją Socialistiniame pasaulyje bus maketuojama Lietuvoje, o spausdinama Indijoje. Knygos projekte dirba Tarptautinis sporto universitetas (I.S.U. International Sports University, www.isuniversity.lt ). Nuo 2017 metų I.S.U. yra asocijuotas UNESCO narys prie Jungtinių Tautų (United Nations). Profesoriai VASILIJUS BESPALENKA (Vasilij Bespalenko, Ukraina), LALITAS SONIS (Lalit Kumar Soni, Indija) ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vienas pasaulio kultūrizmo pionierių vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Valerij Koreshkov) stengiasi greitu ir kokybišku knygos išleidimu.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
Pagal veiklai sąlygojusią situaciją kultūrizmo sporto raidą socialistinėse šalyse galima skirstyti į sekančius periodus:
-          Pirmasis, 1957 – 1970
-          Antrasis, 1971 – 1975
-          Trečiasis, 1976 – 1981
-          Ketvirtasis, 1982 – 1986
-          Penktasis, 1987 – 1991
PIRMASIS PERIODAS
Kultūrizmas socialistinėse šalyse atsirado praėjusio šimtmečio penkiasdešimtųjų antroje pusėje. Atsirado staiga ir labai greitai išpopuliarėjo. Tuo metu keisti ir “lipdyti” savo kūną norėjo daugelis. Entuziastai jungėsi grupėmis, steigė ir įrenginėjo sporto klubus. Ilgą laiką įrankius treniruotėms pagal galimybes gaminosi patys savarankiškai, kas kaip išmanė. Treniruočių metodika taip pat buvo savotiškas individualus kūrybinis procesas. Visi eksperimentavo.
Žinomas dabarties poetas ir dramaturgas, praeityje garsus SSSR kultūrizmo treneris vilnietis VITALIJUS ASOVSKIS rašo:
«Kuriant antikos dievo pavidalą.
Praėjusio šimtmečio penkiasdešimtaisiais metais Vakarų šalyse kultūrizmas jau buvo populiarus, tačiau Europoje žmonės į šį užsiėmimą žiūrėjo nepasitikėdami. Jaunimas nekreipė dėmesio į visuomenėje buvusius negatyvius pasisakymus apie kultūrizmą ir noriai įsitraukė į treniruotes. Žmonių domėjimasis šia sporto šaka buvo didžiulis, tiesiog pasakiškas. Pirmas žmogus pakilo į kosmoso aukštumas. Žmones apėmė savotiška euforija. Atrodė, kad tuojau prasidės aukso amžius. Mes mokame pasiekti kosmosą, sukurti atominę energiją, fantastiškus filmus bei nuostabias knygas. Atrodė, kad žmogus surado kelią, kuriuo eidamas gali tobulinti savo protą. Lavindamas protą, žmogus tampa savotišku sportininku. Proto, ne kūno sportininku. Posakis „turi jėgos – proto nereikia“ sulaukė priešingo rezultato. Visų laikų mokslininko stereotipas: ištižęs, kuprotas, paliegęs, silpno regėjimo žmogus. Buvo juokaujama, tokiam žmogui vėjuotą dieną geriau į biblioteką neiti – vėjas nupūs... Ir štai kultūrizmas atveria galimybes sujungti tiek protinę, tiek kūnišką jėgą. Žmogus savotiškai susitapatina su Dievu“.
Tuo laikotarpiu vieningos kultūrizmo vadovybės nei SSSR, nei SSSR Respublikose nebuvo. Siekiant parodyti skirtumą nuo „Vakarų“, kultūrizmas buvo vadinamas „atletizmu“ arba „atletine gimnastika“. Laikotarpį iki 1970 metų galima vadinti spartaus SSSR kultūrizmo  populiarėjimo etapu. Nauja sporto šaka vystėsi savarankiškai, be kokio nors valstybinio palaikymo ir paramos. Baltijos Respublikose ir Rusijoje vyko vietinio lygmens varžybos, kurios kartais surinkdavo minias žiūrovų.
Vienas pirmųjų kultūrizmo atstovų SSSR vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS byloja, kad jis ėmė domėtis kultūrizmu ir reguliariai treniruotis nuo 1957 metų. Treniruočių procesas buvo chaotiškas, treniruočių metodika pagal dabarties supratimą buvo padrikai primityvi, tačiau jau tuomet entuziastai bandė varžytis tarpusavyje.  Retsykiais įvairiose vietose vykdavo varžybos, kuriose kaskart buvo skirtingos disciplinos ir skirtingi vertinimo kriterijai. Dažniausiai varžybos buvo dviejų dalių – įvairūs jėgos pratimai ir kūno demonstravimas (pozavimas). Pirma informacija apie kultūrizmą, spėjusius pasižymėti tarptautinėje arenoje sportininkus, treniruočių metodiką SSSR pasiekė iš Anglijos per žurnalus „Health and Strength“ ir „Iron Man“, iš JAV per žurnalą „Muscle Builder“ ir iš Lenkijos per žurnalą “Sport dla Wszystkich”. Tuo pačiu metu Socialistinėse Respublikose imta publikuoti pirmus straipsnius, supažindinusius skaitytojus su kultūrizmu. Tarp jų buvo Rusijoje išleista knyga „Gantelnaja gimnastika“ (1957, Борис Пустовойт, «Гантельная гимнастика»), žurnalas „Sportivnaja žizn Rissiji“ (1960-1970 m., "Cпортивная жизнь России"),  Lietuvos periodiniai leidiniai „Mokslas ir gyvenimas“ (1965-1966 m.), „Kalba Vilnius“ (1967-1969 m.), Lenkijos leidiniai „Kaip tapti stipriu ir patraukliu“ (1960, Stanislaw Zakrzewski, „Jak stac sie silnym i sprawnym“), „Jėga, svaikata, grožis“ (1962, Stanislaw Zakrzewski, „Sila-sprawnosc-piekno“), „Jaunojo stipruolio abėcėlė“ (1965,  Stanislaw Zakrzewski, „ABC mlodego silacza“), Čekoslovakijos leidinys „Per kultūrizmą į sveikatą, jėgą ir grožį“ (1969 m., M.Jablonskis, Šport, Bratislava).
Iš socialistinio pasaulio šalių kultūrizmas anksčiausiai išpopuliarėjo Lenkijoje, Čekoslovakijoje ir Vengrijoje. Minėtų šalių kultūristai organizuodavo vietines varžybas, o kartais ir tarpusavyje susirungdavo. Atsirado žinomesni lyderiai, kaip pav. 1967 metų Čekoslovakijos čempionas JURAJ VIŠNY.
Lietuvoje periodiškai buvo organizuojamos įvairaus lygio kultūrizmo varžybos. Vienos jų vyko 1966 metais gamtoje prie Kauno marių ir pajūryje Palangoje. Pirmas ženklus nacionalinio lygio turnyras su šūkiu „Jėga, grožis, sveikata“ buvo surengtas Kauno sporto halėje 1967 metais. Susirinkus didžiulei miniai žiūrovų, naujai gimstančio sporto propagandai svarbus buvo 1968 metų kultūristų pasirodymas Vilniaus Vingio parko arenoje.
Iš visų SSSR šalių pirmieji į užsienį „išsiveržė“ lietuviai. Tai buvo 1968 metų pavasarį Lenkijoje vykusios varžybos tarp Varšuvos „Herkules“ ir Kauno „Ąžuolo“ kultūrizmo klubų komandų. Lietuvos delegacijai vadovavo VYTAUTAS ZUMERIS, o lenkų pusės vadovas buvo EUGENIUSZ PAWLOK.
Būdami Lenkijoje, lietuviai pirmą kartą „gyvai“ pamatė žinomą Švedijos kultūristą EINO AKILĄ (Eino Akila), kuris ilsėjosi Sopoto kurorto paplūdimyje po pergalės 1968 metų IFBB (International Federation of Body Builders) Europos čempionate Briugėje (Belgija).
Tais pačiais metais SSSR vyko pirmosios tarptautinės kultūrizmo varžybos. Kaune susirinko Lietuvos, Estijos, Latvijos, Rusijos ir Lenkijos komandos. Dvi dienas trukusias varžybas stebėjo šeši tūkstančiai žiūrovų, renginį transliavo Lietuvos nacionalinė televizija, kas kultūrizmą Lietuvoje padarė dar labiau populiarų. Kategorijų čempionais tapo: KLEMENSAS ALŠAUSKAS (Kaunas), ANDŽEJUS LASKOVSKIS (Ardrzej Laskowski, Varšuva, Lenkija), LEONAS PIVORIŪNAS (Vilnius). Absoliučiu nugalėtoju tapo vilnietis LEONAS PIVORIŪNAS.
Iškart po minėtų varžybų sekė pirmasis „Gintarinio prizo“ turnyras Klaipėdoje. Kategorijų nugalėtojais tapo kauniečiai KLEMENSAS ALŠAUSKAS ir LIONGINAS DANILEVIČIUS bei vilnietis LEONAS PIVORIŪNAS. Ir šiose varžybose absoliučiu nugalėtoju tapo LEONAS PIVORIŪNAS. Šiandien „Gintarinis prizas“ yra laikomas seniausiomis pripažintomis tarptautinėmis tradicinėmis kultūrizmo varžybomis pasaulyje.  
Kultūrizmas SSSR darėsi populiarus, daugėjo sportuojančių, daugėjo ir įvairaus lygio varžybų. Reguliuoti įsibėgėjančiam procesui buvo reikalinga vadovybė. 1968 metų balandžio 17 dieną Kaune vykusių varžybų metu buvo įsteigtas „Visuomeninis SSSR atletinės gimnastikos (kultūrizmo) komitetas («Общественный комитет по атлетической гимнастике СССР»). Komiteto veikloje dalyvavo sekančių Socialistinių Respublikų atstovai: Rusijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos. Sudarytas komiteto vadovaujantis organas:
VYKDOMOJI TARYBA
1.     ROMANAS MOROZAS, Maskva, Rusija
2. VLADIMIRAS PETROVAS, Maskva, Rusija
3.     GENADIJUS BALDINAS, Maskva, Rusija
4.     VYTAUTAS ZUMERIS, Vilnius, Lietuva
5.     VALERIJUS KOREŠKOVAS, Vilnius, Lietuva.
KOMITETO NARIAI
Kartu su minėtais SSSR kultūrizmo komiteto vadovais, komiteto nariais tapo:
6.     FIODORAS MANKO, Leningradas, Rusija
7.     ELEONORA VOLOKONCEVA, Leningradas, Rusija
8.     VALERIJUS SEMIONOVAS, Tiumenė, Rusija
9.     VLADIMIRAS DURNENKO, Omskas, Rusija
10.EMANUILAS BEZMOZGIS, Riga, Latvija
11.ERVINAS LIBERTAS, Talinas, Estija.
Visuomeninis SSSR atletinės gimnastikos komitetas sudarė SSSR kultūrizmo klubų sąrašą, ji nuolatos pildė. Pagal galimybes, komitetas skleidė informaciją ir propagavo sportą.
Toliau sekė SSSR kultūrizmo kelerių metų gražus ir ramus sportinio gyvenimo etapas.
Aptarti artimiausių veiklos planų 1968 metų rugpjūčio 31 dieną Klaipėdoje vyko antrasis SSSR Visuomeninio atletinės gimnastikos komiteto posėdis. Komiteto posėdyje dalyvavo sekančių Socialistinių Respublikų atstovai: Rusijos, Lietuvos, Latvijos ir Azerbajdžano. Posėdyje dalyvavo nuolatiniai prezidiumo bei vykdomosios tarybos nariai:
-          GENADIJUS BALDINAS, Maskva, Rusija
-          VYTAUTAS ZUMERIS, Vilnius, Lietuva
-          VALERIJUS KOREŠKOVAS, Vilnius, Lietuva
-          EMANUILAS BEZMOZGIS, Riga, Latvija
-          VALERIJUS SEMIONOVAS, Tiumenė, Rusija
Posėdžio darbą stebėjo: VLADIMIR AVANESOV (Baku, Azerbaidžanas), VLADIMIR ILIOŠIN (Leningradas, Rusija), JEVGENIJ KOLTUN (Tiumenė, Rusija), ALEKSEJ ČERNAVIN (Omskas, Rusija), JUOZAS JUSEVIČIUS (Kaunas).
1969-1970 metais Klaipėdoje buvo organizuoti „Gintarinio prizo“ turnyrai, kurie tapo tradiciniais.  Tuomet 1969 metais absoliučiu nugalėtoju tapo klaipėdietis ANTANAS MINEIKIS, o 1970 metais VLADIMIRAS DUBININAS iš Leningrado (Rusija).
1970 metų lapkričio 15 dieną Taline (Estija) įvyko pirmos ženklios varžybos, kuriose be estų dar dalyvavo Lietuvos ir Rusijos sportininkai. Absoliučiu nugalėtoju tapo estas ARVO MERE, įvaikęs varžybose debiutavusį VLADIMIRĄ DUBININĄ.
1971 metais kultūrizmo veikla socialistinio pasaulio šalyse staiga nutraukta. Dėl politinių sumetimų SSSR bei kitų socialistinio pasaulio šalių komunistinės vadovybės priimti sprendimai ilgam laikui uždraudė ir persekiojo šį sportą.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply
#6
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. KNYGA.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINĖSE ŠALYSE. ISTORINĖ KNYGA.
Pastaruoju metu žmonės ėmė domėtis mūsų sporto istorija. Pasaulis sužinojo, kad pirma fitneso sportininkė buvo išeivė iš Lietuvos amerikietė BRONĖ DUBAR (Niu Jorkas, 1927 m.). Pasaulis sužinojo apie įvairias tarptautines sporto organizacijas. Dabar leidžiamos istorinės knygos, rašomi straipsniai. Neretai rašantieji remiasi netikslia informacija ir įr įvykius interpretuoja neteisingai.
Pav. prieš keletą metų išleistoje knygoje „Lietuvos kultūrizmo istorija“ nutylėta daug reikšmingų mūsų sportui faktų, nes Lietuvoje visados buvo trys centrai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda – kurie į tuos pačius įvykius žiūrėjo ir tebežiūri labai skirtingai. Ten rašoma, kad 1968 m. lietuviai buvo pirmi, kurie „pakėlė geležinę uždangą“, kai tuo tarpu 1968 m. tos uždangos dar visai nebuvo. Reikia į tokius momentus atsižvelgti ir visus išklausyti, o ne platinti nepatikrintas  tiesas. Neseniai Rusijoje išleistoje knygoje apie praeityje garsų kultūristą bei ilgametį Rusijos nacionalinės IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos vadovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Vladimir Dubinin) iškraipyti įvykiai ir faktai, kurie iš esmės keistų visą knygoje pateiktą istoriją.
Iki šiol pasaulyje nėra ir nebuvo mūsų sporto raidos analizės, nėra sudėti reikšmingi sportui akcentai. Nebuvo net bandymų tai daryti.
Daugiau nei penkiasdešimt metų dirbanti Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija 2020 metais įvairiomis kalbomis rengiasi išleisti knygą apie kultūrizmo sporto sovietinį laikotarpį. Argi tai nėra reikšminga? Juk savo laiku socialistinės šalys apėmė savo vos ne pusę pasaulio teritorijos ir vystėsi savo keliu, visiškai skirtingu nuo “Vakarų” šalių. Minėta knyga bus dalis mūsų rengiamo beprecedentinio tarptautinio projekto: “Pasaulio kultūrizmo enciklopedija”.
MAKETUOS LIETUVOJE, SPAUSDINS INDIJOJE.
Klnyga apie kultūrizmo sporto istoriją Socialistiniame pasaulyje bus maketuojama Lietuvoje, o spausdinama Indijoje. Knygos projekte dirba Tarptautinis sporto universitetas (I.S.U. International Sports University, www.isuniversity.lt ). Nuo 2017 metų I.S.U. yra asocijuotas UNESCO narys prie Jungtinių Tautų (United Nations). Profesoriai VASILIJUS BESPALENKA (Vasilij Bespalenko, Ukraina), LALITAS SONIS (Lalit Kumar Soni, Indija) ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vienas pasaulio kultūrizmo pionierių vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Valerij Koreshkov) stengiasi greitu ir kokybišku knygos išleidimu.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
Pagal veiklai sąlygojusią situaciją kultūrizmo sporto raidą socialistinėse šalyse galima skirstyti į sekančius periodus:
-          Pirmasis, 1957 – 1970
-          Antrasis, 1971 – 1975
-          Trečiasis, 1976 – 1981
-          Ketvirtasis, 1982 – 1986
-          Penktasis, 1987 – 1991
PIRMASIS PERIODAS
(1957-1970 m.)
Kultūrizmas socialistinėse šalyse atsirado praėjusio šimtmečio penkiasdešimtųjų antroje pusėje. Atsirado staiga ir labai greitai išpopuliarėjo. Tuo metu keisti ir “lipdyti” savo kūną norėjo daugelis. Entuziastai jungėsi grupėmis, steigė ir įrenginėjo sporto klubus. Ilgą laiką įrankius treniruotėms pagal galimybes gaminosi patys savarankiškai, kas kaip išmanė. Treniruočių metodika taip pat buvo savotiškas individualus kūrybinis procesas. Visi eksperimentavo.
Žinomas dabarties poetas ir dramaturgas, praeityje garsus SSSR kultūrizmo treneris vilnietis VITALIJUS ASOVSKIS rašo:
«Kuriant antikos dievo pavidalą.
Praėjusio šimtmečio penkiasdešimtaisiais metais Vakarų šalyse kultūrizmas jau buvo populiarus, tačiau Europoje žmonės į šį užsiėmimą žiūrėjo nepasitikėdami. Jaunimas nekreipė dėmesio į visuomenėje buvusius negatyvius pasisakymus apie kultūrizmą ir noriai įsitraukė į treniruotes. Žmonių domėjimasis šia sporto šaka buvo didžiulis, tiesiog pasakiškas. Pirmas žmogus pakilo į kosmoso aukštumas. Žmones apėmė savotiška euforija. Atrodė, kad tuojau prasidės aukso amžius. Mes mokame pasiekti kosmosą, sukurti atominę energiją, fantastiškus filmus bei nuostabias knygas. Atrodė, kad žmogus surado kelią, kuriuo eidamas gali tobulinti savo protą. Lavindamas protą, žmogus tampa savotišku sportininku. Proto, ne kūno sportininku. Posakis „turi jėgos – proto nereikia“ sulaukė priešingo rezultato. Visų laikų mokslininko stereotipas: ištižęs, kuprotas, paliegęs, silpno regėjimo žmogus. Buvo juokaujama, tokiam žmogui vėjuotą dieną geriau į biblioteką neiti – vėjas nupūs... Ir štai kultūrizmas atveria galimybes sujungti tiek protinę, tiek kūnišką jėgą. Žmogus savotiškai susitapatina su Dievu“.
Tuo laikotarpiu vieningos kultūrizmo vadovybės nei SSSR, nei SSSR Respublikose nebuvo. Siekiant parodyti skirtumą nuo „Vakarų“, kultūrizmas buvo vadinamas „atletizmu“ arba „atletine gimnastika“. Laikotarpį iki 1970 metų galima vadinti spartaus SSSR kultūrizmo  populiarėjimo etapu. Nauja sporto šaka vystėsi savarankiškai, be kokio nors valstybinio palaikymo ir paramos. Baltijos Respublikose ir Rusijoje vyko vietinio lygmens varžybos, kurios kartais surinkdavo minias žiūrovų.
Vienas pirmųjų kultūrizmo atstovų SSSR vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS byloja, kad jis ėmė domėtis kultūrizmu ir reguliariai treniruotis nuo 1957 metų. Treniruočių procesas buvo chaotiškas, treniruočių metodika pagal dabarties supratimą buvo padrikai primityvi, tačiau jau tuomet entuziastai bandė varžytis tarpusavyje.  Retsykiais įvairiose vietose vykdavo varžybos, kuriose kaskart buvo skirtingos disciplinos ir skirtingi vertinimo kriterijai. Dažniausiai varžybos buvo dviejų dalių – įvairūs jėgos pratimai ir kūno demonstravimas (pozavimas). Pirma informacija apie kultūrizmą, spėjusius pasižymėti tarptautinėje arenoje sportininkus, treniruočių metodiką SSSR pasiekė iš Anglijos per žurnalus „Health and Strength“ ir „Iron Man“, iš JAV per žurnalą „Muscle Builder“ ir iš Lenkijos per žurnalą “Sport dla Wszystkich”. Tuo pačiu metu Socialistinėse Respublikose imta publikuoti pirmus straipsnius, supažindinusius skaitytojus su kultūrizmu. Tarp jų buvo Rusijoje išleista knyga „Gantelnaja gimnastika“ (1957, Борис Пустовойт, «Гантельная гимнастика»), žurnalas „Sportivnaja žizn Rissiji“ (1960-1970 m., "Cпортивная жизнь России"),  Lietuvos periodiniai leidiniai „Mokslas ir gyvenimas“ (1965-1966 m.), „Kalba Vilnius“ (1967-1969 m.), Lenkijos leidiniai „Kaip tapti stipriu ir patraukliu“ (1960, Stanislaw Zakrzewski, „Jak stac sie silnym i sprawnym“), „Jėga, svaikata, grožis“ (1962, Stanislaw Zakrzewski, „Sila-sprawnosc-piekno“), „Jaunojo stipruolio abėcėlė“ (1965,  Stanislaw Zakrzewski, „ABC mlodego silacza“), Čekoslovakijos leidinys „Per kultūrizmą į sveikatą, jėgą ir grožį“ (1969 m., M.Jablonskis, Šport, Bratislava).
„Vakaruose“ 1966 metais NABBA (National Amateur Body Building Association“) organizavo jau 16-tas tarptautines „Universe“ varžybas. 1966 metais IFBB (International Federation of Body Builders“) organizavo 7-tą pasaulio čempionatą bei pirmąjį Europos čempionatą. Tuo tarpu Socialistiniame pasaulyje varžybose buvo daromi pirmi žingsniai.
Iš socialistinio pasaulio šalių kultūrizmas anksčiausiai išpopuliarėjo Lenkijoje, Čekoslovakijoje ir Vengrijoje. Minėtų šalių kultūristai organizuodavo vietines varžybas, o kartais ir tarpusavyje susirungdavo. Atsirado žinomesni lyderiai, kaip pav. 1967 metų Čekoslovakijos čempionas JURAJ VIŠNY.
Tuo tarpu Lietuvoje periodiškai buvo organizuojamos įvairaus lygio kultūrizmo varžybos. Vienos jų vyko 1966 metais gamtoje prie Kauno marių ir pajūryje Palangoje. Pirmas ženklus nacionalinio lygio turnyras su šūkiu „Jėga, grožis, sveikata“ buvo surengtas Kauno sporto halėje 1967 metais. Susirinkus didžiulei miniai žiūrovų, naujai gimstančio sporto propagandai svarbus buvo 1968 metų kultūristų pasirodymas Vilniaus Vingio parko arenoje.
Iš visų SSSR šalių pirmieji į užsienį „išsiveržė“ lietuviai. Tai buvo 1968 metų pavasarį Lenkijoje vykusios varžybos tarp Varšuvos „Herkules“ ir Kauno „Ąžuolo“ kultūrizmo klubų komandų. Lietuvos delegacijai vadovavo VYTAUTAS ZUMERIS, o lenkų pusės vadovas buvo EUGENIUSZ PAWLOK.
Būdami Lenkijoje, lietuviai pirmą kartą „gyvai“ pamatė žinomą Švedijos kultūristą EINO AKILĄ (Eino Akila), kuris ilsėjosi Sopoto kurorto paplūdimyje po pergalės 1968 metų IFBB (International Federation of Body Builders) Europos čempionate Briugėje (Belgija).
Tais pačiais metais SSSR vyko pirmosios tarptautinės kultūrizmo varžybos. Kaune susirinko Lietuvos, Estijos, Latvijos, Rusijos ir Lenkijos komandos. Dvi dienas trukusias varžybas stebėjo šeši tūkstančiai žiūrovų, renginį transliavo Lietuvos nacionalinė televizija, kas kultūrizmą Lietuvoje padarė dar labiau populiarų. Kategorijų čempionais tapo: KLEMENSAS ALŠAUSKAS (Kaunas), ANDŽEJUS LASKOVSKIS (Ardrzej Laskowski, Varšuva, Lenkija), LEONAS PIVORIŪNAS (Vilnius). Absoliučiu nugalėtoju tapo vilnietis LEONAS PIVORIŪNAS.
Iškart po minėtų varžybų sekė pirmasis „Gintarinio prizo“ turnyras Klaipėdoje. Kategorijų nugalėtojais tapo kauniečiai KLEMENSAS ALŠAUSKAS ir LIONGINAS DANILEVIČIUS bei vilnietis LEONAS PIVORIŪNAS. Ir šiose varžybose absoliučiu nugalėtoju tapo LEONAS PIVORIŪNAS. Šiandien „Gintarinis prizas“ yra laikomas seniausiomis pripažintomis tarptautinėmis tradicinėmis kultūrizmo varžybomis pasaulyje.  
Kultūrizmas SSSR darėsi populiarus, daugėjo sportuojančių, daugėjo ir įvairaus lygio varžybų. Reguliuoti įsibėgėjančiam procesui buvo reikalinga vadovybė. 1968 metų balandžio 17 dieną Kaune vykusių varžybų metu buvo įsteigtas „Visuomeninis SSSR atletinės gimnastikos (kultūrizmo) komitetas («Общественный комитет по атлетической гимнастике СССР»). Komiteto veikloje dalyvavo sekančių Socialistinių Respublikų atstovai: Rusijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos. Sudarytas komiteto vadovaujantis organas:
VYKDOMOJI TARYBA
1.     ROMANAS MOROZAS, Maskva, Rusija
2. VLADIMIRAS PETROVAS, Maskva, Rusija
3.     GENADIJUS BALDINAS, Maskva, Rusija
4.     VYTAUTAS ZUMERIS, Vilnius, Lietuva
5.     VALERIJUS KOREŠKOVAS, Vilnius, Lietuva.
KOMITETO NARIAI
Kartu su minėtais SSSR kultūrizmo komiteto vadovais, komiteto nariais tapo:
6.     FIODORAS MANKO, Leningradas, Rusija
7.     ELEONORA VOLOKONCEVA, Leningradas, Rusija
8.     VALERIJUS SEMIONOVAS, Tiumenė, Rusija
9.     VLADIMIRAS DURNENKO, Omskas, Rusija
10.EMANUILAS BEZMOZGIS, Riga, Latvija
11.ERVINAS LIBERTAS, Talinas, Estija.
Visuomeninis SSSR atletinės gimnastikos komitetas sudarė SSSR kultūrizmo klubų sąrašą, ji nuolatos pildė. Pagal galimybes, komitetas skleidė informaciją ir propagavo sportą.
Toliau sekė SSSR kultūrizmo kelerių metų gražus ir ramus sportinio gyvenimo etapas.
Aptarti artimiausių veiklos planų 1968 metų rugpjūčio 31 dieną Klaipėdoje vyko antrasis SSSR Visuomeninio atletinės gimnastikos komiteto posėdis. Komiteto posėdyje dalyvavo sekančių Socialistinių Respublikų atstovai: Rusijos, Lietuvos, Latvijos ir Azerbajdžano. Posėdyje dalyvavo nuolatiniai prezidiumo bei vykdomosios tarybos nariai:
-          GENADIJUS BALDINAS, Maskva, Rusija
-          VYTAUTAS ZUMERIS, Vilnius, Lietuva
-          VALERIJUS KOREŠKOVAS, Vilnius, Lietuva
-          EMANUILAS BEZMOZGIS, Riga, Latvija
-          VALERIJUS SEMIONOVAS, Tiumenė, Rusija
Posėdžio darbą stebėjo: VLADIMIR AVANESOV (Baku, Azerbaidžanas), VLADIMIR ILIOŠIN (Leningradas, Rusija), JEVGENIJ KOLTUN (Tiumenė, Rusija), ALEKSEJ ČERNAVIN (Omskas, Rusija), JUOZAS JUSEVIČIUS (Kaunas).
1969-1970 metais Klaipėdoje buvo organizuoti „Gintarinio prizo“ turnyrai, kurie tapo tradiciniais.  Tuomet 1969 metais absoliučiu nugalėtoju tapo klaipėdietis ANTANAS MINEIKIS, o 1970 metais VLADIMIRAS DUBININAS iš Leningrado (Rusija).
1970 metų lapkričio 15 dieną Taline (Estija) įvyko pirmos ženklios varžybos, kuriose be estų dar dalyvavo Lietuvos ir Rusijos sportininkai. Absoliučiu nugalėtoju tapo estas ARVO MERE, įvaikęs varžybose debiutavusį VLADIMIRĄ DUBININĄ.
1971 metais kultūrizmo veikla socialistinio pasaulio šalyse staiga nutraukta. Dėl politinių sumetimų SSSR bei kitų socialistinio pasaulio šalių komunistinės vadovybės priimti sprendimai ilgam laikui uždraudė ir persekiojo šį sportą.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
WFF-International Official Information Only
Reply
#7
1970 m. TARPTAUTINIS KONGRESAS ĮKŪRIA IFBB.
VEIDERIS PASAKOJA, KĄ IFBB VEIKĖ 25 METUS.
Mūsų nuomone svarbi visam tarptautiniam kultūrizmo judėjimui tema – 1970 metų IFBB tarptautinis kongresas (IFBB International Congress, Rugsėjo 4, 1970 m., Belgradas, Jugoslavija, dokumentus oficialiame IFBB puslapyje rasite šia nuoroda: http://www.ifbbpro.com/1970-congress/). Šis kongresas ilgiems dešimtmečiams sąlygojo oficialiame lygmenyje tolimesnę kultūrizmo raidą pasaulyje.
Galima pavydėti IFBB savininkui ir prezidentui kanadiečiui BENUI VEIDERIUI (Ben Weider), kad jo asmeninių draugų tarpe buvo anglas OSKARAS STEITAS (Oscar State). OSKARAS STEITAS buvo generaliniu Tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos sekretoriumi (General Secretary of the International Weightlifting Federation, IWF). Jis gerai žinojo visus kelius bei užkulisius oficialiame tarptautiniame sporte. OSKARAS STEITAS padėjo patarimais ir pažintimis spręsti visus klausimus, kurie tiesė kelius į oficialų IFBB pripažinimą. Pradžioje reikėjo įkurti oficialią tarptautinę federaciją ir tam reikėjo atlikti atitinkamas procedūras:
-          turėti atstovybes įvairiose šalyse;
-          reguliariai rengti bent kelias tarptautines varžybas;
-          sušaukti tarptautinį kongresą, kuris išrinks tarptautinės federacijos valdymo organus;
-          patvirtinti konstituciją bei varžybų taisykles. 
Tai ir buvo padaryta 1970 metų Belgrado kongrese.  IFBB deklaravo atstovaujanti penkiasdešimt septynias šalis, iš kurių dvidešimt penkios  dalyvavo kongreso darbe. OSKARUI STEITUI pasiūlius, BENAS VEIDERIS buvo išrinktas IFBB prezidentu iki gyvos galvos (IFBB Life President). Kongrese atlikti formalumai suteikė galimybę IFBB 1971 metais įstoti į Tarptautinių sporto federacijų sąjungą (GAISF, General Association of International Sports Federations). BENO VEIDERIO teigimu, OSKARO STEITO tarpininkavimas čia suvaidino lemiamą vaidmenį. Priėmimas į GAISF buvo reikšmingas tuo, kad IFBB oficialaus juridinio pripažinimo atžvilgiu aplenkė visas kitas kultūrizmo organizacijas. GAISF narystė suteikė pripažinimą atskirų šalių sporto ministerijose, kurios ėmė remti ir finansuoti IFBB federacijos veiklą. GAISF taisyklės teigė, kad šioje organizacijoje vienai sporto šakai gali atstovauti tik viena tarptautinė minėtos sporto šakos federacija ir tai uždarė kelius bet kam kitam net pretenduoti į oficialų pripažinimą, tiek tarptautiniu mastu, tiek ir savo šalyse. NABBA bei kitos JAV kultūrizmo organizacijos, ilgą laiką vykdžiusios tarptautinę veiklą, atsakingą momentą prasnaudė visam lakui liko už borto. Prireikė dešimtmečių, kol pasaulis sužinojo tiesą apie IFBB juridines bei finansines puses.
IFBB federacija deklaruoja savo veiklos pradžia nuo 1946 metų. Jau tuomet, Belgrado kongreso metu daugeliui kilo klausimų – ką IFBB veikė iki 1970 metų? 1971 metų gruodžio mėnesį savo žurnale „Muscle Builder“ BENAS VEIDERIS paaiškino, kad iki 1970 metų IFBB „rinko šalis-nares savo federacijai...“. Geras veiklos paaiškinimas!!!
„Many people have wondered what was happening within the IFBB between 1946, when the IFBB was founded by Ben and Joe in Montreal, and the 1st IFBB International Congress in 1970. In the December 1971 issue of „MUSCLE BUILDER / POWER“, in a guest editorial written by Ben Weider called "Come on in, the water’s fine", Ben states, "During the intervening years, I traveled to more than 90 countries and my brother to more than 40 on behalf of bodybuilding." Ben goes on to say, "Between the years 1946 and 1971, we succeeded in getting 57 nations to affiliate."
 
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only
Reply
#8
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. KNYGA.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINĖSE ŠALYSE. ISTORINĖ KNYGA.
Pastaruoju metu žmonės ėmė domėtis mūsų sporto istorija. Pasaulis sužinojo, kad pirma fitneso sportininkė buvo išeivė iš Lietuvos amerikietė BRONĖ DUBAR (Niu Jorkas, 1927 m.). Pasaulis sužinojo apie įvairias tarptautines sporto organizacijas. Dabar leidžiamos istorinės knygos, rašomi straipsniai. Neretai rašantieji remiasi netikslia informacija ir įr įvykius interpretuoja neteisingai.
Pav. prieš keletą metų išleistoje knygoje „Lietuvos kultūrizmo istorija“ nutylėta daug reikšmingų mūsų sportui faktų, nes Lietuvoje visados buvo trys centrai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda – kurie į tuos pačius įvykius žiūrėjo ir tebežiūri labai skirtingai. Ten rašoma, kad 1968 m. lietuviai buvo pirmi, kurie „pakėlė geležinę uždangą“, kai tuo tarpu 1968 m. tos uždangos dar visai nebuvo. Reikia į tokius momentus atsižvelgti ir visus išklausyti, o ne platinti nepatikrintas  tiesas. Neseniai Rusijoje išleistoje knygoje apie praeityje garsų kultūristą bei ilgametį Rusijos nacionalinės IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos vadovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Vladimir Dubinin) iškraipyti įvykiai ir faktai, kurie iš esmės keistų visą knygoje pateiktą istoriją.
Iki šiol pasaulyje nėra ir nebuvo mūsų sporto raidos analizės, nėra sudėti reikšmingi sportui akcentai. Nebuvo net bandymų tai daryti.
Daugiau nei penkiasdešimt metų dirbanti Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija 2020 metais įvairiomis kalbomis rengiasi išleisti knygą apie kultūrizmo sporto sovietinį laikotarpį. Argi tai nėra reikšminga? Juk savo laiku socialistinės šalys apėmė savo vos ne pusę pasaulio teritorijos ir vystėsi savo keliu, visiškai skirtingu nuo “Vakarų” šalių. Minėta knyga bus dalis mūsų rengiamo beprecedentinio tarptautinio projekto: “Pasaulio kultūrizmo enciklopedija”.
MAKETUOS LIETUVOJE, SPAUSDINS INDIJOJE.
Klnyga apie kultūrizmo sporto istoriją Socialistiniame pasaulyje bus maketuojama Lietuvoje, o spausdinama Indijoje. Knygos projekte dirba Tarptautinis sporto universitetas (I.S.U. International Sports University, www.isuniversity.lt ). Nuo 2017 metų I.S.U. yra asocijuotas UNESCO narys prie Jungtinių Tautų (United Nations). Profesoriai VASILIJUS BESPALENKA (Vasilij Bespalenko, Ukraina), LALITAS SONIS (Lalit Kumar Soni, Indija) ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vienas pasaulio kultūrizmo pionierių vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Valerij Koreshkov) stengiasi greitu ir kokybišku knygos išleidimu.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
Pagal veiklai sąlygojusią situaciją kultūrizmo sporto raidą socialistinėse šalyse galima skirstyti į sekančius periodus:
-          Pirmasis, 1957 – 1970
-          Antrasis, 1971 – 1975
-          Trečiasis, 1976 – 1981
-          Ketvirtasis, 1982 – 1986
-          Penktasis, 1987 – 1991
PIRMASIS PERIODAS
(1957-1970 m.)
Kultūrizmas socialistinėse šalyse atsirado praėjusio šimtmečio penkiasdešimtųjų antroje pusėje. Atsirado staiga ir labai greitai išpopuliarėjo. Tuo metu keisti ir “lipdyti” savo kūną norėjo daugelis. Entuziastai jungėsi grupėmis, steigė ir įrenginėjo sporto klubus. Ilgą laiką įrankius treniruotėms pagal galimybes gaminosi patys savarankiškai, kas kaip išmanė. Treniruočių metodika taip pat buvo savotiškas individualus kūrybinis procesas. Visi eksperimentavo.
Žinomas dabarties poetas ir dramaturgas, praeityje garsus SSSR kultūrizmo treneris vilnietis VITALIJUS ASOVSKIS rašo:
«Kuriant antikos dievo pavidalą.
Praėjusio šimtmečio penkiasdešimtaisiais metais Vakarų šalyse kultūrizmas jau buvo populiarus, tačiau Europoje žmonės į šį užsiėmimą žiūrėjo nepasitikėdami. Jaunimas nekreipė dėmesio į visuomenėje buvusius negatyvius pasisakymus apie kultūrizmą ir noriai įsitraukė į treniruotes. Žmonių domėjimasis šia sporto šaka buvo didžiulis, tiesiog pasakiškas. Pirmas žmogus pakilo į kosmoso aukštumas. Žmones apėmė savotiška euforija. Atrodė, kad tuojau prasidės aukso amžius. Mes mokame pasiekti kosmosą, sukurti atominę energiją, fantastiškus filmus bei nuostabias knygas. Atrodė, kad žmogus surado kelią, kuriuo eidamas gali tobulinti savo protą. Lavindamas protą, žmogus tampa savotišku sportininku. Proto, ne kūno sportininku. Posakis „turi jėgos – proto nereikia“ sulaukė priešingo rezultato. Visų laikų mokslininko stereotipas: ištižęs, kuprotas, paliegęs, silpno regėjimo žmogus. Buvo juokaujama, tokiam žmogui vėjuotą dieną geriau į biblioteką neiti – vėjas nupūs... Ir štai kultūrizmas atveria galimybes sujungti tiek protinę, tiek kūnišką jėgą. Žmogus savotiškai susitapatina su Dievu“.
Tuo laikotarpiu vieningos kultūrizmo vadovybės nei SSSR, nei SSSR Respublikose nebuvo. Oficialios nacionalinės (tuo labiau tarptautinės) federacijos ir būti negalėjo ir priežastys vis tos pačios, politinės. Juk kultūrizmas atėjo į socialistinį pasaulį kaip „vakarų“ sportas ir jau  tai nebuvo priimtina iš komunistinės moralės atžvilgiu. Socialistinis ir kapitalistinis pasaulis smarkiai konfrontavo tuo laikotarpiu.
Siekiant parodyti skirtumą nuo „Vakarų“, kultūrizmas buvo vadinamas „atletizmu“ arba „atletine gimnastika“. Laikotarpį iki 1970 metų galima vadinti spartaus SSSR kultūrizmo  populiarėjimo etapu. Nauja sporto šaka vystėsi savarankiškai, be kokio nors valstybinio palaikymo ir paramos. Baltijos Respublikose ir Rusijoje vyko vietinio lygmens varžybos, kurios kartais surinkdavo minias žiūrovų.
Vienas pirmųjų kultūrizmo atstovų SSSR vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS byloja, kad jis ėmė domėtis kultūrizmu ir reguliariai treniruotis nuo 1957 metų. Treniruočių procesas buvo chaotiškas, treniruočių metodika pagal dabarties supratimą buvo padrikai primityvi, tačiau jau tuomet entuziastai bandė varžytis tarpusavyje.  Retsykiais įvairiose vietose vykdavo varžybos, kuriose kaskart buvo skirtingos disciplinos ir skirtingi vertinimo kriterijai. Dažniausiai varžybos buvo dviejų dalių – įvairūs jėgos pratimai ir kūno demonstravimas (pozavimas). Pirma informacija apie kultūrizmą, spėjusius pasižymėti tarptautinėje arenoje sportininkus, treniruočių metodiką SSSR pasiekė iš Anglijos per žurnalus „Health and Strength“ ir „Iron Man“, iš JAV per žurnalą „Muscle Builder“ ir iš Lenkijos per žurnalą “Sport dla Wszystkich”. Tuo pačiu metu Socialistinėse Respublikose imta publikuoti pirmus straipsnius, supažindinusius skaitytojus su kultūrizmu. Tarp jų buvo Rusijoje išleista knyga „Gantelnaja gimnastika“ (1957, Борис Пустовойт, «Гантельная гимнастика»), žurnalas „Sportivnaja žizn Rissiji“ (1960-1970 m., "Cпортивная жизнь России"),  Lietuvos periodiniai leidiniai „Mokslas ir gyvenimas“ (1965-1966 m.), „Kalba Vilnius“ (1967-1969 m.), Lenkijos leidiniai „Kaip tapti stipriu ir patraukliu“ (1960, Stanislaw Zakrzewski, „Jak stac sie silnym i sprawnym“), „Jėga, svaikata, grožis“ (1962, Stanislaw Zakrzewski, „Sila-sprawnosc-piekno“), „Jaunojo stipruolio abėcėlė“ (1965,  Stanislaw Zakrzewski, „ABC mlodego silacza“), Čekoslovakijos leidinys „Per kultūrizmą į sveikatą, jėgą ir grožį“ (1969 m., M.Jablonskis, Šport, Bratislava). Beje, aukščiau minimas lenkas STANISLAVAS ZAKŠEVSKIS buvo vienu iš pirmųjų asmenų, kuriuos IFBB apdovanojo garbės diplomu (Certificate of Merit). Tai įvyko 1970 metų IFBB Belgrado (Jugoslavija) kongrese.
„Vakaruose“ 1966 metais NABBA (National Amateur Body Building Association“) organizavo jau 16-tas tarptautines „Universe“ varžybas. 1966 metais IFBB (International Federation of Body Builders“) organizavo 7-tą“Universe“ turnyrą  bei pirmąjį Europos čempionatą. Tuomet pasaulio čempionatų IFBB neorganizuodavo. Priminsime, kad IFBB 1959 metais organizavo savo pirmą pasaulio čempionatą ir jame dalyvavo tik aštuoni sportininkai iš JAV, Kanados ir Meksikos. Aiškindamiesi to laikotarpio tarptautinius kultūrizmo įvykius, turime pakalbėti apie 1970 metų IFBB Belgrado kongresą, kuris oficialiai įkūrė IFBB federaciją.
 
1970 m. TARPTAUTINIS KONGRESAS ĮKŪRIA IFBB.
VEIDERIS PASAKOJA, KĄ IFBB VEIKĖ 25 METUS.
Mūsų nuomone svarbi visam tarptautiniam kultūrizmo judėjimui tema – 1970 metų IFBB tarptautinis kongresas (IFBB International Congress, Rugsėjo 4, 1970 m., Belgradas, Jugoslavija, dokumentus oficialiame IFBB puslapyje rasite šia nuoroda: http://www.ifbbpro.com/1970-congress/). Šis kongresas ilgiems dešimtmečiams sąlygojo oficialiame lygmenyje tolimesnę kultūrizmo raidą pasaulyje.
Galima pavydėti IFBB savininkui ir prezidentui kanadiečiui BENUI VEIDERIUI (Ben Weider), kad jo asmeninių draugų tarpe buvo anglas OSKARAS STEITAS (Oscar State). OSKARAS STEITAS buvo generaliniu Tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos sekretoriumi (General Secretary of the International Weightlifting Federation, IWF). Jis gerai žinojo visus kelius bei užkulisius oficialiame tarptautiniame sporte. OSKARAS STEITAS padėjo patarimais ir pažintimis spręsti visus klausimus, kurie tiesė kelius į oficialų IFBB pripažinimą. Pradžioje reikėjo įkurti oficialią tarptautinę federaciją ir tam reikėjo atlikti atitinkamas procedūras:
-          turėti atstovybes įvairiose šalyse;
-          reguliariai rengti bent kelias tarptautines varžybas;
-          sušaukti tarptautinį kongresą, kuris išrinks tarptautinės federacijos valdymo organus;
-          patvirtinti konstituciją bei varžybų taisykles. 
Tai ir buvo padaryta 1970 metų Belgrado kongrese.  IFBB deklaravo atstovaujanti penkiasdešimt septynias šalis, iš kurių dvidešimt penkios  dalyvavo kongreso darbe. OSKARUI STEITUI pasiūlius, BENAS VEIDERIS buvo išrinktas IFBB prezidentu iki gyvos galvos (IFBB Life President). Kongrese atlikti formalumai suteikė galimybę IFBB 1971 metais įstoti į Tarptautinių sporto federacijų sąjungą (GAISF, General Association of International Sports Federations). BENO VEIDERIO teigimu, OSKARO STEITO tarpininkavimas čia suvaidino lemiamą vaidmenį. Priėmimas į GAISF buvo reikšmingas tuo, kad IFBB oficialaus juridinio pripažinimo atžvilgiu aplenkė visas kitas kultūrizmo organizacijas. GAISF narystė suteikė pripažinimą atskirų šalių sporto ministerijose, kurios ėmė remti ir finansuoti IFBB federacijos veiklą. GAISF taisyklės teigė, kad šioje organizacijoje vienai sporto šakai gali atstovauti tik viena tarptautinė minėtos sporto šakos federacija ir tai uždarė kelius bet kam kitam net pretenduoti į oficialų pripažinimą, tiek tarptautiniu mastu, tiek ir savo šalyse. NABBA bei kitos JAV kultūrizmo organizacijos, ilgą laiką vykdžiusios tarptautinę veiklą, atsakingą momentą prasnaudė visam lakui liko už borto. Prireikė dešimtmečių, kol pasaulis sužinojo tiesą apie IFBB juridines bei finansines puses.
Prieš dešimtmetį oficialiame lygyje tarptautines sporto federacijas imta vertinti kitu aspektu ir GAISF narystė prarado savo reikšmę. Dabarties oficialaus pripažinimo reikalavimas vienas – tarptautinė federacija turi būti prisijungusi prie antidopingo kodekso ir pasirašiusi sutartį su tarptautine antidopingo agentūra WADA (World Anti Doping Agency). Suprantama, tai liečia ir visas nacionalines federacijas.
IFBB federacija deklaruoja savo veiklos pradžia nuo 1946 metų. Jau tuomet, Belgrado kongreso metu daugeliui dalyvių kilo klausimų – ką IFBB veikė iki 1970 metų? 1971 metų gruodžio mėnesį savo žurnale „Muscle Builder“ BENAS VEIDERIS paaiškino, kad iki 1970 metų IFBB „rinko šalis-nares savo federacijai...“. Geras veiklos paaiškinimas!!!
„Many people have wondered what was happening within the IFBB between 1946, when the IFBB was founded by Ben and Joe in Montreal, and the 1st IFBB International Congress in 1970. In the December 1971 issue of „MUSCLE BUILDER / POWER“, in a guest editorial written by Ben Weider called "Come on in, the water’s fine", Ben states, "[i]During the intervening years, I traveled to more than 90 countries and my brother to more than 40 on behalf of bodybuilding." Ben goes on to say, "Between the years 1946 and 1971, we succeeded in getting 57 nations to affiliate."[/i]
Tuo tarpu tuo pačiu metu Socialistiniame pasaulyje varžybose buvo daromi pirmi žingsniai. Iš socialistinio pasaulio šalių kultūrizmas anksčiausiai išpopuliarėjo Lenkijoje, Čekoslovakijoje ir Vengrijoje. Minėtų šalių kultūristai organizuodavo vietines varžybas, o kartais ir tarpusavyje susirungdavo. Atsirado žinomesni lyderiai, kaip pav. 1967 metų Čekoslovakijos čempionas JURAJ VIŠNY.
Tuomet Lietuvoje periodiškai buvo organizuojamos įvairaus lygio kultūrizmo varžybos. Vienos jų vyko 1966 metais gamtoje prie Kauno marių ir pajūryje Palangoje. Pirmas ženklus nacionalinio lygio turnyras su šūkiu „Jėga, grožis, sveikata“ buvo surengtas Kauno sporto halėje 1967 metais. Susirinkus didžiulei miniai žiūrovų, naujai gimstančio sporto propagandai svarbus buvo 1968 metų kultūristų pasirodymas Vilniaus Vingio parko arenoje.
Iš visų SSSR šalių pirmieji į užsienį „išsiveržė“ lietuviai. Tai buvo 1968 metų pavasarį Lenkijoje vykusios varžybos tarp Varšuvos „Herkules“ ir Kauno „Ąžuolo“ kultūrizmo klubų komandų. Lietuvos delegacijai vadovavo VYTAUTAS ZUMERIS, o lenkų pusės vadovas buvo EUGENIUSZ PAWLOK.
Būdami Lenkijoje, lietuviai pirmą kartą „gyvai“ pamatė žinomą Švedijos kultūristą EINO AKILĄ (Eino Akila), kuris ilsėjosi Sopoto kurorto paplūdimyje po pergalės 1968 metų IFBB (International Federation of Body Builders) Europos čempionate Briugėje (Belgija).
Tais pačiais metais SSSR vyko pirmosios tarptautinės kultūrizmo varžybos. Kaune susirinko Lietuvos, Estijos, Latvijos, Rusijos ir Lenkijos komandos. Dvi dienas trukusias varžybas stebėjo šeši tūkstančiai žiūrovų, renginį transliavo Lietuvos nacionalinė televizija, kas kultūrizmą Lietuvoje padarė dar labiau populiarų. Kategorijų čempionais tapo: KLEMENSAS ALŠAUSKAS (Kaunas), ANDŽEJUS LASKOVSKIS (Ardrzej Laskowski, Varšuva, Lenkija), LEONAS PIVORIŪNAS (Vilnius). Absoliučiu nugalėtoju tapo vilnietis LEONAS PIVORIŪNAS.
Iškart po minėtų varžybų sekė pirmasis „Gintarinio prizo“ turnyras Klaipėdoje. Kategorijų nugalėtojais tapo kauniečiai KLEMENSAS ALŠAUSKAS ir LIONGINAS DANILEVIČIUS bei vilnietis LEONAS PIVORIŪNAS. Ir šiose varžybose absoliučiu nugalėtoju tapo LEONAS PIVORIŪNAS. Šiandien „Gintarinis prizas“ yra laikomas seniausiomis pripažintomis tarptautinėmis tradicinėmis kultūrizmo varžybomis pasaulyje.  
Kultūrizmas SSSR darėsi populiarus, daugėjo sportuojančių, daugėjo ir įvairaus lygio varžybų. Reguliuoti įsibėgėjančiam procesui buvo reikalinga vadovybė. 1968 metų balandžio 17 dieną Kaune vykusių varžybų metu buvo įsteigtas „Visuomeninis SSSR atletinės gimnastikos (kultūrizmo) komitetas («Общественный комитет по атлетической гимнастике СССР»). Komiteto veikloje dalyvavo sekančių Socialistinių Respublikų atstovai: Rusijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos. Sudarytas komiteto vadovaujantis organas:
VYKDOMOJI TARYBA
1.     ROMANAS MOROZAS, Maskva, Rusija
2. VLADIMIRAS PETROVAS, Maskva, Rusija
3.     GENADIJUS BALDINAS, Maskva, Rusija
4.     VYTAUTAS ZUMERIS, Vilnius, Lietuva
5.     VALERIJUS KOREŠKOVAS, Vilnius, Lietuva.
KOMITETO NARIAI
Kartu su minėtais SSSR kultūrizmo komiteto vadovais, komiteto nariais tapo:
6.     FIODORAS MANKO, Leningradas, Rusija
7.     ELEONORA VOLOKONCEVA, Leningradas, Rusija
8.     VALERIJUS SEMIONOVAS, Tiumenė, Rusija
9.     VLADIMIRAS DURNENKO, Omskas, Rusija
10.EMANUILAS BEZMOZGIS, Riga, Latvija
11.ERVINAS LIBERTAS, Talinas, Estija.
Visuomeninis SSSR atletinės gimnastikos komitetas sudarė SSSR kultūrizmo klubų sąrašą, ji nuolatos pildė. Pagal galimybes, komitetas skleidė informaciją ir propagavo sportą.
Toliau sekė SSSR kultūrizmo kelerių metų gražus ir ramus sportinio gyvenimo etapas.
Aptarti artimiausių veiklos planų 1968 metų rugpjūčio 31 dieną Klaipėdoje vyko antrasis SSSR Visuomeninio atletinės gimnastikos komiteto posėdis. Komiteto posėdyje dalyvavo sekančių Socialistinių Respublikų atstovai: Rusijos, Lietuvos, Latvijos ir Azerbajdžano. Posėdyje dalyvavo nuolatiniai prezidiumo bei vykdomosios tarybos nariai:
-          GENADIJUS BALDINAS, Maskva, Rusija
-          VYTAUTAS ZUMERIS, Vilnius, Lietuva
-          VALERIJUS KOREŠKOVAS, Vilnius, Lietuva
-          EMANUILAS BEZMOZGIS, Riga, Latvija
-          VALERIJUS SEMIONOVAS, Tiumenė, Rusija
Posėdžio darbą stebėjo: VLADIMIR AVANESOV (Baku, Azerbaidžanas), VLADIMIR ILIOŠIN (Leningradas, Rusija), JEVGENIJ KOLTUN (Tiumenė, Rusija), ALEKSEJ ČERNAVIN (Omskas, Rusija), JUOZAS JUSEVIČIUS (Kaunas).
1969-1970 metais Klaipėdoje buvo organizuoti „Gintarinio prizo“ turnyrai, kurie tapo tradiciniais.  Tuomet 1969 metais absoliučiu nugalėtoju tapo klaipėdietis ANTANAS MINEIKIS, o 1970 metais VLADIMIRAS DUBININAS iš Leningrado (Rusija).
1970 metų lapkričio 15 dieną Taline (Estija) įvyko pirmos ženklios varžybos, kuriose be estų dar dalyvavo Lietuvos ir Rusijos sportininkai. Absoliučiu nugalėtoju tapo estas ARVO MERE, įvaikęs varžybose debiutavusį VLADIMIRĄ DUBININĄ. Kitose kategorijose čempionais tapo: VLADIMIR LIPIJAINEN ir IVAN FREGATOV (Abu iš Rusijos Leningrado).
1971 metais kultūrizmo veikla socialistinio pasaulio šalyse staiga nutraukta. Dėl politinių sumetimų SSSR bei kitų socialistinio pasaulio šalių komunistinės vadovybės priimti sprendimai ilgam laikui uždraudė ir persekiojo šį sportą.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
WFF-International Official Information Only
Reply
#9
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. KNYGA.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINĖSE ŠALYSE. ISTORINĖ KNYGA.
Pastaruoju metu žmonės ėmė domėtis mūsų sporto istorija. Pasaulis sužinojo, kad pirma fitneso sportininkė buvo išeivė iš Lietuvos amerikietė BRONĖ DUBAR (Niu Jorkas, 1927 m.). Pasaulis sužinojo apie įvairias tarptautines sporto organizacijas. Dabar leidžiamos istorinės knygos, rašomi straipsniai. Neretai rašantieji remiasi netikslia informacija ir įr įvykius interpretuoja neteisingai.
Pav. prieš keletą metų išleistoje knygoje „Lietuvos kultūrizmo istorija“ nutylėta daug reikšmingų mūsų sportui faktų, nes Lietuvoje visados buvo trys centrai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda – kurie į tuos pačius įvykius žiūrėjo ir tebežiūri labai skirtingai. Ten rašoma, kad 1968 m. lietuviai buvo pirmi, kurie „pakėlė geležinę uždangą“, kai tuo tarpu 1968 m. tos uždangos dar visai nebuvo. 2020 m. sausio mėnesį LRT televizija parodė reportažą apie kultūrizmą. Kalbėdamas apie kultūrizmo istoriją LKKA dėstytojas nusišnekėjo. Ką tuomet jis ten dėsto studentams? Susipažinome su įvairiais istoriniais kultūrizmo straipsniais ir esame šokiruoti, kai šiuose straipsniuose istoriniai akcentai visai nesudėlioti, nutylėta daug reikšmingų faktų bei svarbių kultūrizmui asmenybių. Neseniai Rusijoje išleistoje knygoje apie praeityje garsų kultūristą bei ilgametį Rusijos nacionalinės IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos vadovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Vladimir Dubinin) iškraipyti įvykiai ir faktai, kurie iš esmės keistų visą knygoje pateiktą istoriją.
Iki šiol pasaulyje nėra ir nebuvo mūsų sporto raidos analizės, nėra sudėti reikšmingi sportui akcentai. Nebuvo net bandymų tai daryti.
Daugiau nei penkiasdešimt metų dirbanti Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija 2020 metais įvairiomis kalbomis rengiasi išleisti knygą apie kultūrizmo sporto sovietinį laikotarpį. Argi tai nėra reikšminga? Juk savo laiku socialistinės šalys apėmė savo vos ne pusę pasaulio teritorijos ir vystėsi savo keliu, visiškai skirtingu nuo “Vakarų” šalių. Minėta knyga bus dalis mūsų rengiamo beprecedentinio tarptautinio projekto: “Pasaulio kultūrizmo enciklopedija”.
MAKETUOS LIETUVOJE, SPAUSDINS INDIJOJE.
Klnyga apie kultūrizmo sporto istoriją Socialistiniame pasaulyje bus maketuojama Lietuvoje, o spausdinama Indijoje. Knygos projekte dirba Tarptautinis sporto universitetas (I.S.U. International Sports University, www.isuniversity.lt ). Nuo 2017 metų I.S.U. yra asocijuotas UNESCO narys prie Jungtinių Tautų (United Nations). Profesoriai VASILIJUS BESPALENKA (Vasilij Bespalenko, Ukraina), LALITAS SONIS (Lalit Kumar Soni, Indija) ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vienas pasaulio kultūrizmo pionierių vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Valerij Koreshkov) stengiasi greitu ir kokybišku knygos išleidimu.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only
Reply
#10
VIENOJE KAMEROJE SU NOBELIO PREMIJOS LAUREATU SOLŽENICYNU.
GEORGIJUS TENNO - SSSR LAIKŲ ESTIJOS DIDVYRIS.
SOCIALISTINIO PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
Praėjusio šimtmečio šešiasdešimtaisiais metais vienu iš pagrindinių kultūrizmo propaguotoju SSSR buvo sunkiaatletis estas GEORGIJUS TENNO (Георгий Тэнно). Buvęs karo laivyno karininkas, antrojo pasaulinio karo dalyvis GEORGIJUS TENNO 1948 metais buvo melagingai apkaltintas šnipinėjimu, areštuotas ir nuteistas. Kelėti jam teko aštuonerius metus, beje, vienoje kameroje su ALEKSANDRU SOLŽENICYNU (Aleksandr Solzhenitsyn, Александр Солженицын). Minėtu laikotarpiu GEORIJUS TENNO penkis kartus bandė pabėgti, bet kaskart nesėkmingai. ALEKSANDRO SOLŽENICYNO romane „Gulago Archipelagas“ („Arkhipelag Gulag“, «Архипелаг ГУЛАГ») yra skyrelis „Įsitikinęs bėglys“ («Убежденный беглец»), skirtas GEORGIJUI TENNO. Apie GEORGIJŲ TENNO ALEKSANDRAS SOLŽENICYNAS rašė: „Jis buvo stipriausias iš mūsų, narsiausias ir labai ryžtingas“. 1970 metais už indėlį į pasaulio literatūrą Nobelio komitetas paskyrė ALEKSANDRUI SOLŽENICYNUI Nobelio premiją.
Baigiantis penktajam dešimtmečiui GEORGIJUS TENNO išėjo į laisvę ir pradėjo dirbti SSSR fizinio lavinimo mokslinių tyrimų institute (ВНИИФК, Всесоюзный научно исследовательский институт физической культуры).
1968 metais GEORGIJUS TENNO išleido knygą „Atletizmas“ («Атлетизм»), kuri greitai tapo populiariu leidiniu. Čia buvo visa reikalinga treniruotėms informacija: treniruočių metodika, atsistatymas po fizinio krūvio, mityba. Savo apimtimi SSSR tai buvo unikali informacija. Nors GEORGIJUS TENNO apie savo darbų šaltinius nekalbėjo, tačiau buvo akivaizdu, kad rašydamas knygą jis naudojosi jam pagal darbą prieinamais metodiniais užsienio leidiniais. Praėjęs Gulago kelius, GEORGIJUS TENNO žinojo iš kur pučia vėjai. Jis buvo atsargus, todėl jo knygoje ne kartą pabrėžta, kad „kultūrizmas ne tam, kad kraipytis prieš veidrodį. Šis užsiėmimas skirtas tvirtiems raumenims, kurie tarnaus tėvynei“.
Prasidedant kultūrizmo draudimui persekiojimui SSSR, 1970 metais GEORGIJUS TENNO žuvo autoavarijoje. Ar tai buvo atsitiktinė žūtis – sunku spręsti.
GEORGIJUI TENNO atminti nuo 1971 metų Estijoje imta organizuoti tarptautinį turnyrą „Georgo Tenno Memorialas“ („Georg Tenno Memorial“, «Мемориал Георга Тенно»). Iki 1989 metų buvo surengta keturiolika memorialų, kurie kartu su tarptautiniu „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968-2019) turnyru ilgus metus buvo vienintelėmis reguliariomis kultūrizmo varžybomis SSSR ir visame socialistiniame pasaulyje.
Pastaba: „Georgo Tenno memorialų“ dokumentai saugomi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvuose.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only
Reply
#11
WORLD BODYBUILDING FEDERATION
(WBBF-International)
WORLD FITNESS FEDERATION
(WFF-International)
(WFF-WBBF Since 1968, 135 Country Members, 60 Annual International Events World Wide)
HISTORIC "AMBER PRIX INTERNATIONAL"
OVER ALL WINNERS

(1968 - 2019)
MEN

Date, Name, Country
2019 GOLAP RABHA  India

2018 ALEKSANDR SACHAROV Uzbekistan
2017 MAROS KANASZ Slovakia
2016 JORG FUCHS Germany
2015 AHMADI ARASH Iran
2014 ANDREJ RUMIANCEV Estonia
2013 ANDRZEJ BRZEZINSKI Poland
2012 PIR SARANDIB MEHDI Iran
2011 NAFTEJ SINGH India
2010 DHARMENDER SINGH India
2009 ALEKSANDR SCIOGOLEV Russia
2008 DARIUS BUKSNAITIS Lithuania
2007 ALEKSANDR SEVCOV Estonia
2006 ALEXANDR LIUBOMIROV Latvia
2005 IVAN SERGEJEV Russia
2004 ALEKSANDR MASLOVSKIJ Latvia
2003 AIVARS VISOCKIS Latvia
2002 RADIK MANAFOV Lithuania
2001 ALEKSANDR MASLOVSKIJ Latvia
2000 RADIK MANAFOV Lithuania
1999 DARIUS BUKSNAITIS Lithuania
1998 RICARDAS GURSKAS Lithuania
1997 ROLANDAS POCIUS Lithuania
1996 ALGIRDAS KILCIAUSKAS Lithuania
1995 SERGEJ OGORODNIKOV Russia
1994 ALGIRDAS KILCIAUSKAS Lithuania
1991 OLEGAS ZURAS Lithuania
1990 OLEGAS ZURAS Lithuania
1989 VIKTORAS JUCYS Lithuania
1988 VIKTORAS JUCYS Lithuania
1987 VIKTORAS JUCYS Lithuania
1986 ROLANDAS BUCINSKAS Lithuania
1985 ALGIRDAS IVANAUSKAS Lithuania
1984 VINCAS DUBICKAS Lithuania
1983 VINCAS DUBICKAS Lithuania
1982 JEVGENIJ GORELIK Lithuania
1981 SAULIUS MISEVICIUS Lithuania
1980 VLADAS KAPCEVICIUS Lithuania
1979 OLEV ANNUS Estonia
1978 OLEV ANNUS Estonia
1977 STASYS CUKANOVAS Lithuania
1976 RISARDAS KRINICKIS Lithuania
1975 RISARDAS KRINICKIS Lithuania
1970 ANTANAS MINEIKIS Lithuania
1969 ANTANAS MINEIKIS Lithuania
1968 LEONAS PIVORIUNAS Lithuania

International Secretary EDITA SENDRIENE

 
INFORMATION.
More detailed information on the International Site www.wff.lt, see forum topics. Also information available on the Facebook pages: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, WFF-WBBF Pro Division, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
#12
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. KNYGA.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINĖSE ŠALYSE. ISTORINĖ KNYGA.
Pastaruoju metu žmonės ėmė labiau domėtis mūsų sporto istorija. Pasaulis sužinojo, kad pirma fitneso sportininkė buvo išeivė iš Lietuvos amerikietė BRONĖ DUBAR (Niu Jorkas, 1927 m.). Pasaulis sužinojo apie įvairias tarptautines mūsų sporto organizacijas. Dabar leidžiamos istorinės knygos, rašomi straipsniai. Neretai rašantieji remiasi netikslia informacija ir ir įvykius interpretuoja neteisingai.
Prieš keletą metų išleistoje knygoje „Lietuvos kultūrizmo istorija“ nutylėta daug reikšmingų mūsų sportui faktų. Knygoje neatsižvelgta, kad Lietuvoje visados buvo trys centrai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda, kurie į tuos pačius įvykius žiūrėjo ir tebežiūri labai skirtingai.
2020 metų sausio mėnesį LRT televizija parodė reportažą apie kultūrizmą. Kalbėdamas apie kultūrizmo istoriją LKKA dėstytojas nusišnekėjo. Ką tuomet jis dėsto studentams?
Vakaruose „specialistai“ yra parašę eilę istorinių straipsnių. Ką jūs manote, ar ten yra bent užuomina, kad „socialistiniame“ pasaulyje irgi buvo kultūrizmas ir nė kiek ne prastesnis, negu pas juos?
Ruošiame įvairiomis kalbomis istorinę knygą apie kultūrizmą socialistiniame pasaulyje. Informacijos be galo daug, tad viskas juda ne taip greitai, kaip norėtųsi. Taisome ankstesnes „istorines“ klaidas.
Dešimtmečiais dėl politinio pasaulio padalijimo „Vakarų“ ir socialistinis pasauliai vystėsi atskirai. Jei mes per atsitiktinę spaudą kažką apie „Vakarus“ žinojome, tai „vakarai“ apie kultūrizmą socialistiniame pasaulyje nieko iki šiol nežino. Minėta knyga bus dalimi mūsų jau eilę metų įvairiomis kalbomis ruošiamos leidybai „Pasaulio kultūrizmo enciklopedijos“ (World Bodybuilding Encyclopedia). Jau informavome, enciklopedija apims laikotarpį nuo 1894 metų iki šių dienų ir pateiks informaciją apie visas tradicines tarptautines federacijas bei tų federacijų vadovus bei sportininkus.
Paskutiniu metu susipažinome su įvairiais istoriniais kultūrizmo straipsniais ir esame šokiruoti, kai šiuose straipsniuose istoriniai akcentai visai nesudėlioti, nutylėta daug reikšmingų faktų bei svarbių kultūrizmui asmenybių. Atvirkščiai, eilėje rusų kalba rašytų straipsnių skelbiamos šeštame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje buvusios nusipelniusios mūsų sportui asmenybės iš tikro buvo tik geriausiu atveju antrame plane.
Neseniai Rusijoje išleistoje knygoje apie praeityje garsų kultūristą bei ilgametį Rusijos nacionalinės IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos vadovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Vladimir Dubinin) iškraipyti įvykiai ir faktai, kurie pateikti kitame rakurse iš esmės keistų visą knygoje pateiktą istoriją.
Iki šiol pasaulyje nėra ir nebuvo mūsų sporto raidos analizės, nėra sudėti reikšmingi sportui akcentai. Nebuvo net bandymų tai daryti.
Minėjome, kad daugiau nei penkiasdešimt metų dirbanti Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija 2020 metais įvairiomis kalbomis rengiasi išleisti knygą apie kultūrizmo sporto sovietinį laikotarpį. Argi tai nėra reikšminga? Juk savo laiku socialistinės šalys apėmė savo vos ne pusę pasaulio teritorijos ir vystėsi savo keliu, visiškai skirtingu nuo “Vakarų” šalių.
MAKETUOS LIETUVOJE, SPAUSDINS INDIJOJE.
Knyga apie kultūrizmo sporto istoriją socialistiniame pasaulyje bus maketuojama Lietuvoje, o spausdinama Indijoje. Knygos projekte dirba Tarptautinis sporto universitetas (I.S.U. International Sports University, www.isuniversity.lt ). Nuo 2017 metų I.S.U. yra asocijuotas UNESCO narys prie Jungtinių Tautų (United Nations). Profesoriai VASILIJUS BESPALENKA (Vasilij Bespalenko, Ukraina), LALITAS SONIS (Lalit Kumar Soni, Indija) ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vienas pasaulio kultūrizmo pionierių vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Valerij Koreshkov) stengiasi greitu ir kokybišku knygos išleidimu. Neseniai prie knygos darbų prisidėjo dar vienas žinomas SSSR kultūrizmo specialistas – vilnietis VYTAUTAS ZUMERIS.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only
Reply
#13
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. KNYGA.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINĖSE ŠALYSE. ISTORINĖ KNYGA.
Pastaruoju metu žmonės ėmė labiau domėtis mūsų sporto istorija. Pasaulis sužinojo, kad pirma fitneso sportininkė buvo išeivė iš Lietuvos amerikietė BRONĖ DUBAR (Niu Jorkas, 1927 m.). Pasaulis sužinojo apie įvairias tarptautines mūsų sporto organizacijas. Dabar leidžiamos istorinės knygos, rašomi straipsniai. Neretai rašantieji remiasi netikslia informacija ir ir įvykius interpretuoja neteisingai.
Prieš keletą metų išleistoje knygoje „Lietuvos kultūrizmo istorija“ nutylėta daug reikšmingų mūsų sportui faktų. Knygoje išdėstyta tik Kauno miesto versija ir neatsižvelgta į tai, kad Lietuvoje visados buvo trys centrai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda, kurie į tuos pačius įvykius žiūrėjo ir tebežiūri labai skirtingai.
2020 metų sausio mėnesį LRT televizija parodė reportažą apie kultūrizmą. Kalbėdamas apie kultūrizmo istoriją LKKA dėstytojas nusišnekėjo. Ką tuomet jis dėsto studentams?
Vakaruose „specialistai“ yra parašę eilę istorinių straipsnių. Ką jūs manote, ar ten yra bent užuomina, kad „socialistiniame“ pasaulyje irgi buvo kultūrizmas ir nė kiek ne prastesnis, negu pas juos? Atsakymas aiškus.
Dabar ruošiame įvairiomis kalbomis istorinę knygą apie kultūrizmą socialistiniame pasaulyje. Informacijos be galo daug, tad viskas juda ne taip greitai, kaip norėtųsi. Taisome ankstesnes „istorines“ klaidas.
Dešimtmečiais dėl politinio pasaulio padalijimo „Vakarų“ ir socialistinis pasauliai vystėsi atskirai. Tai lietė ir kultūrizmo sportą. Jei mes per atsitiktinę spaudą kažką apie „Vakarus“ žinojome, tai „vakarai“ apie kultūrizmą socialistiniame pasaulyje nieko iki šiol nežino. Minėta knyga bus dalimi mūsų jau eilę metų įvairiomis kalbomis ruošiamos leidybai „Pasaulio kultūrizmo enciklopedijos“ (World Bodybuilding Encyclopedia). Jau informavome, enciklopedija apims laikotarpį nuo 1894 metų iki šių dienų ir pateiks informaciją apie visas tradicines tarptautines mūsų sporto federacijas bei pagrindinius tų federacijų vadovus bei sportininkus.
Paskutiniu metu susipažinome su įvairiais istoriniais kultūrizmo straipsniais ir esame šokiruoti, kai šiuose straipsniuose istoriniai akcentai visai nesudėlioti, nutylėta daug reikšmingų faktų bei svarbių tarptautiniam kultūrizmui asmenybių. Atvirkščiai, eilėje rusų kalba rašytų straipsnių skelbiamos šeštame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje buvusios nusipelniusios mūsų sportui asmenybės iš tikro buvo tik geriausiu atveju antrame plane.
Neseniai Rusijoje išleistoje knygoje apie praeityje garsų kultūristą bei ilgametį Rusijos nacionalinės IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos vadovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Vladimir Dubinin) iškraipyti įvykiai ir faktai, kurie pateikti kitame rakurse iš esmės keistų visą knygoje pateiktą istoriją.
Iki šiol pasaulyje nėra ir nebuvo mūsų sporto raidos analizės, nėra sudėti reikšmingi sportui akcentai. Nebuvo net bandymų tai daryti.
Minėjome, kad daugiau nei penkiasdešimt metų dirbanti Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija 2020 metais įvairiomis kalbomis rengiasi išleisti knygą apie kultūrizmo sporto sovietinį laikotarpį. Dar gyvi kai kurie istorinių įvykių dalyvai. Argi tai nėra reikšminga? Juk savo laiku socialistinės šalys apėmė savo vos ne pusę pasaulio teritorijos ir vystėsi savo keliu, visiškai skirtingu nuo “Vakarų” šalių. Nejaugi ten buvo tuštuma, kaip kad norima pateikti?
MAKETUOS LIETUVOJE, SPAUSDINS INDIJOJE.
Knyga apie kultūrizmo sporto istoriją socialistiniame pasaulyje bus maketuojama Lietuvoje, o spausdinama Indijoje. Knygos projekte dirba Tarptautinis sporto universitetas (I.S.U. International Sports University, www.isuniversity.lt ). Nuo 2017 metų I.S.U. yra asocijuotas UNESCO narys prie Jungtinių Tautų (United Nations). Profesoriai VASILIJUS BESPALENKA (Vasilij Bespalenko, Ukraina), LALITAS SONIS (Lalit Kumar Soni, Indija) ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vienas pasaulio kultūrizmo pionierių vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Valerij Koreshkov) stengiasi greitu ir kokybišku knygos išleidimu. Neseniai prie knygos darbų prisidėjo dar vienas žinomas SSSR kultūrizmo pradininkas – vilnietis VYTAUTAS ZUMERIS.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only
Reply
#14
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. KNYGA.
SOCIALISTINIO LAIKOTARPIO KULTŪRIZMO RAIDOS PERIODAI
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINĖSE ŠALYSE. ISTORINĖ KNYGA.
Pastaruoju metu žmonės ėmė labiau domėtis mūsų sporto istorija. Pasaulis sužinojo, kad pirma fitneso sportininkė buvo išeivė iš Lietuvos amerikietė BRONĖ DUBAR (Niu Jorkas, 1927 m.). Pasaulis sužinojo apie įvairias tarptautines mūsų sporto organizacijas. Dabar leidžiamos istorinės knygos, rašomi straipsniai. Neretai rašantieji remiasi netikslia informacija ir ir įvykius interpretuoja neteisingai.
Prieš keletą metų išleistoje knygoje „Lietuvos kultūrizmo istorija“ nutylėta daug reikšmingų mūsų sportui faktų. Knygoje išdėstyta tik Kauno miesto versija ir neatsižvelgta į tai, kad Lietuvoje visados buvo trys centrai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda, kurie į tuos pačius įvykius žiūrėjo ir tebežiūri labai skirtingai.
2020 metų sausio mėnesį LRT televizija parodė reportažą apie kultūrizmą. Kalbėdamas apie kultūrizmo istoriją LKKA dėstytojas nusišnekėjo. Ką tuomet jis dėsto studentams?
Vakaruose „specialistai“ yra parašę eilę istorinių straipsnių. Ką jūs manote, ar ten yra bent užuomina, kad „socialistiniame“ pasaulyje irgi buvo kultūrizmas ir nė kiek ne prastesnis, negu pas juos? Atsakymas aiškus.
Dabar ruošiame įvairiomis kalbomis istorinę knygą apie kultūrizmą socialistiniame pasaulyje. Informacijos be galo daug, tad viskas juda ne taip greitai, kaip norėtųsi. Taisome ankstesnes „istorines“ klaidas.
Dešimtmečiais dėl politinio pasaulio padalijimo „Vakarų“ ir socialistinis pasauliai vystėsi atskirai. Tai lietė ir kultūrizmo sportą. Jei mes per atsitiktinę spaudą kažką apie „Vakarus“ žinojome, tai „vakarai“ apie kultūrizmą socialistiniame pasaulyje nieko iki šiol nežino. Minėta knyga bus dalimi mūsų jau eilę metų įvairiomis kalbomis ruošiamos leidybai „Pasaulio kultūrizmo enciklopedijos“ (World Bodybuilding Encyclopedia). Jau informavome, enciklopedija apims laikotarpį nuo 1894 metų iki šių dienų ir pateiks informaciją apie visas tradicines tarptautines mūsų sporto federacijas bei pagrindinius tų federacijų vadovus bei sportininkus.
Paskutiniu metu susipažinome su įvairiais istoriniais kultūrizmo straipsniais ir esame šokiruoti, kai šiuose straipsniuose istoriniai akcentai visai nesudėlioti, nutylėta daug reikšmingų faktų bei svarbių tarptautiniam kultūrizmui asmenybių. Atvirkščiai, eilėje rusų kalba rašytų straipsnių skelbiamos šeštame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje buvusios nusipelniusios mūsų sportui asmenybės iš tikro buvo tik geriausiu atveju antrame plane.
Neseniai Rusijoje išleistoje knygoje apie praeityje garsų kultūristą bei ilgametį Rusijos nacionalinės IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos vadovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Vladimir Dubinin) iškraipyti įvykiai ir faktai, kurie pateikti kitame rakurse iš esmės keistų visą knygoje pateiktą istoriją.
Iki šiol pasaulyje nėra ir nebuvo mūsų sporto raidos analizės, nėra sudėti reikšmingi sportui akcentai. Nebuvo net bandymų tai daryti.
Minėjome, kad daugiau nei penkiasdešimt metų dirbanti Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija 2020 metais įvairiomis kalbomis rengiasi išleisti knygą apie kultūrizmo sporto sovietinį laikotarpį. Dar gyvi kai kurie istorinių įvykių dalyvai. Argi tai nėra reikšminga? Juk savo laiku socialistinės šalys apėmė savo vos ne pusę pasaulio teritorijos ir vystėsi savo keliu, visiškai skirtingu nuo “Vakarų” šalių. Nejaugi ten buvo tuštuma, kaip kad norima pateikti?
MAKETUOS LIETUVOJE, SPAUSDINS INDIJOJE.
Knyga apie kultūrizmo sporto istoriją socialistiniame pasaulyje bus maketuojama Lietuvoje, o spausdinama Indijoje. Knygos projekte dirba Tarptautinis sporto universitetas (I.S.U. International Sports University, www.isuniversity.lt ). Nuo 2017 metų I.S.U. yra asocijuotas UNESCO narys prie Jungtinių Tautų (United Nations). Profesoriai VASILIJUS BESPALENKA (Vasilij Bespalenko, Ukraina), LALITAS SONIS (Lalit Kumar Soni, Indija) ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vienas pasaulio kultūrizmo pionierių vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Valerij Koreshkov) stengiasi greitu ir kokybišku knygos išleidimu. Neseniai prie knygos darbų prisidėjo dar vienas žinomas SSSR kultūrizmo pradininkas – vilnietis VYTAUTAS ZUMERIS.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only
Reply
#15
2020. PASAULIO KULTŪRIZMO PRADININKAS
VALERIJUS KOREŠKOVAS
 TARP TRIJŲ „WORLD PRESS FOTO“ NUGALĖTOJŲ.
Šiandien Lietuvos spauda prisimena geriausius Lietuvos foto žurnalistus, kurie laimėjo tarptautinį „World Press Foto“ konkursą. Tarp trijų istorinių nugalėtojų yra vienas socialistinio kultūrizmo pradininkų, 2019 metų Pasaulinės WFF-WBBF federacijos Garbės Sidabro Medalio Laureatas, keturis kartus Olimpinių žaidynių medalininkas vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
           
WFF-International Official Information Only
Reply
#16
ISTORIJA PO TRISDEŠIMTIES METŲ.
1989 PIRMASIS KULTŪRISTŲ SUSITIKIMAS SSSR-JAV.
AMERIKOS PIONIERIAI ATVYKSTA Į SSSR.
ANT KELIŲ KLŪPI SSSR KULTŪRIZMO FEDERACIJOS GENERALINIS SEKRETORIUS.
Griūnant SSSR ir po neperšaunamos “geležinės uždangos” žengiant į “laisvą vakarų pasaulį”, 1989 metais Leningrade buvo surengtos varžybos tarp SSSR ir JAV kultūrizmo komandų (Матчевая встреча «СССР-США»). Turnyre dalyvavo dešimt Amerikos sportininkų ir dvidešimt iš SSSR pusės. Mes nekalbėsime apie pačias varžybas, nes tai jau ne kartą aprašyta jose dalyvavusių asmenų. Pakalbėsime tik apie tai, kas trisdešimčiai metų tuomet liko šiame renginyje  “už kadro”.
Tai buvo pirmasis mūsų sporto istorijoje JAV kultūristų atvykimas ir pasirodymas SSSR, tad jam iš abiejų pusių buvo stipriai ruošiamasi. Ruošėsi organizatoriai, sporto vadovai, treneriai, sportininkai bei atitinkamos saugumo tarybos, tokios, kaip KGB. Kartu su JAV sportininkais SSSR laukė atvykstant privačios IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos savininko ir prezidento kanadiečio BENO VEIDERIO (Ben Weider).
LOUIS ZWICK
2002 metais Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS susitiko Vokietijoje su savo senu  bičiuliu amerikiečiu LUISU CVIKU (Louis Zwick). Tuomet ir dabar LUISAS CVIKAS buvo žinomas savo privačių tarptautinių kultūrizmo varžybų organizatorius, tokių kaip “America Pageant”, “Fame”, “Hit the Rock” ir kt. Jis buvo ne tik minėtų varžybų organizatorius, bet ir sporto televizijos, kuri dirbo renginyje, prodiuseris ir režisierius. LUISAS CVIKAS šias varžybas, kaip ir visas kitas, rengdavo varžybas pirmoje eilėje tam, kad jas gražiai nufilmuotų, o po to galėtų sumontuotus  reportažus parduoti Amerikos ESPN sporto televizijai. 
SSSR-JAV SUSITIKIMO INICIATORIUS.
2002 metais LUISAS CVIKAS Vokietijos Štutgarte rengė labia specifines varžybas, pavadinęs jas “Europos čempionatu”. Į tas varžybas jis atsivežė dešimtį žinomų JAV sportininkų, kurie ir užėmė pirmas šešias vietas. Visi likusieji sportininkai, daugiausia vokiečiai, buvo tik savotišku fonu amerikiečiams. Varžybos buvo nufilmuotos, paimti intervių iš eilės dalyvių bei žiūrovų.
Kadangi Dr. EDMUNDAS DAUBARAS ir LUISAS CVIKAS buvo pažįstami nuo 1989  metų pirmojo amerikiečių kultūristų apsilankymo SSSR, tarp kitų temų  abu įsikalbėjo ir apie tą renginį. LUISAS CVIKAS papasakojo, kad būtent jis iš amerikiečių pusės buvo iniciatoriumi 1989 metų susitikimo tarp SSSR ir JAV kultūrizmo komandų. LUISAS asmeniškai dėl dalyvavimo sąlygų derėjosi su kiekvienu amerikiečių sportininku, kol surinko reikalingą atstovavimui komandą. Jis finansiškai stipriai rizikavo, nes, neturėdamas savo lėšų, banke paėmė paskolą, kad apmokėti JAV sportininkų kelionės bei pragyvenimo išlaidas SSSR. Niekas negalėjo prognozuoti, kaip gaisis tokioje šalyje, kaip SSSR...
PABĖGIMAS.
Eilę metų geriausiu to meto SSSR kultūristu buvo klaipėdietis VIKTORAS JUCYS ir, atrodė, jam ir reikia susikauti su amerikiečiais Leningrade. Tačiau Dr. EDMUNDO DAUBARO, kuris buvo tuo pačiu ir VIKTORO JUCIO treneriu bei rėmėju, tikslai buvo kiti: reikėjo asmeniškai susitikti su BENU VEIDERIU ir aptarti tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas. Juk iki šio memento abu nemažai metų susirašinėjo ir ruošėsi šiam asmeniškam susitikimui.
Leningrade vykusių varžybų scenos užkulisiuose dirbo amerikiečių televizijos reporteriai. Su vienu iš jų, kuris kaip vėlaiu pasirodė, buvo LUISAS CVIKAS, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS įsikalbėjo ir jam papasakojo, kad geriausi to meto SSSR kultūristai VIKTORAS JUCYS bei šiaulietis ROLANDAS BUČINSKAS nors ir yra šiose varžybose, bet dalyvauti nesiruošia. LUISAS CVIKAS nustebo ir paprašė Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ kartu su abiem minėtais sportininakis sekančią dieną atvykti filmuotis.
AMERIKIEČIŲ FILMAI.
Sekančią dieną Dr. EDMUNDAS DAUBARAS, atsivedęs VIKTORĄ JUCĮ ir ROLANDĄ BUČINSKĄ, su LUISU CVIKU  bei jo filmavimo grupe susitiko prie viešbučio. Amerikiečiai paaiškino, kad juos nuolatos lydi ir seka SSSR specialių tarnybų agentai ir, kad dabar “reikia nuo jų pabėgti, kad filmuota medžiaga būtų laisva, be politinių momentų”. Taip ir padarėme. Į staiga prie viešbučio atvykusį mikroautobusą “Latvija” greitai sušokome ir nuvažiavome. Nuvažiavome į Leningrado priemiestyje esančią tikrą “kačialką”, kur be mūsų bei poros vietinų sportininkų nieko daugiau nebuvo. LUISO CVIKO komanda paėmė Dr. EDMUNDO DAUBARO interviu, o ROLANDAS BUČINSKAS bei VIKTORAS JUCYS prieš filmavimo kameras atliko pilnas atskirų raumenų grupių treniruotes. LUISAS CVIKAS paprašė VIKTORO JUCIO užbaigti filmuotą reportažą kokia nors fraze anglų kalba. Pamokytas Dr. EDMUNDO DAUBARO jis pasakė: “Amerika – mes jums parodysime, kaip reikia treniruotis” (“America – we will pump You up”).
Apie SSSR-JAV sportininkų varžybas ir apie VIKTORO JUCIO bei ROLANDO BUČINSKO treniruotes, apie to meto gyvenimą SSSR LUISAS CVIKAS  sumontavo kelis filmus, kurious sėkmingai pardavė ESPN. Gerai, kad jo finansinė rizika, organizuojant ir finansuojant amerikiečius į šias varžybas Leningrade, pasiteisino ir, pasak jo, jis dar “neblogai uždirbo”.
Vėliau LUISAS CVIKAS tsiuntė leningrade padytus filmus Dr. EDMUNDUI DAUBARUI (amerikiečių filmai saugomi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvuose).
TROJKA. KVIETIMAS Į PARYŽIŲ.
Dr. EDMUNDUI DAUBARUI su BENU VEIDERIU pavyko asmeniškai susitikti ir keletą valandų bendrauti po Leningrado varžybų restorane “Trojka” leningradiečių VIP asmenims surengtame bankete. Prie stalo abu sedėjo greta. Buvo aptarti visi Dr. EDMUNDUI DAUBARUI ir BENUI VEIDERIUI  aktualūs klausimai, apie kuriuos nesinorėjo diskutuoti laiškuose. Užbaigdamas pokalbį, BENAS VEIDERIS pakvietė Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ būti jo asmeniniu svečiu Paryžiuje vyksiančiame IFBB pasaulio mėgėjų čempionate, kas vėliau ir įvyko.
ANT KELIŲ KLŪPI SSSR KULTŪRIZMO FEDERACIJOS GENERALINIS SEKRETORIUS.
Dr. EDMUNDO DAUBARO susitikimo su BENU WEIDERIU išvakarėse viešbutyje susirinko pasitarti Dr. EDMUNDAS DAUBARAS, SSSR kultūrizmo federacijos generalinis sekretorius, kauniečiai ALEKSANDRAS NOVIKOVAS, ROMUTIS KAIRAITIS (abu turėjo pareigas SSSR kultūrizmo federacijoje), dabar garsus fotomenininkas panevėžietis ALGIMANTAS ALEKSANDRAVIČIUS bei geriausias to meto SSSR kultūristas VIKTORAS JUCYS. Sužinojęs, kad Dr. EDMUNDAS DAUBARAS eis susitikti su BENU VEIDERIU, SSSR kultūrizmo federacijos generalinis sekretorius pareiškė norą eiti kartu. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS atsisakė jo kompanijos, nes nenorėjo turėti problemų su SSSR specialiosiomis tarnybomis. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS pasakė, kad  SSSR kultūrizmo federacijos generalinis sekretorius padarė daug negerų dalykų mūsų sportui ir juos išvardino. Tai buvo per SSSR kultūrizmo federacijos generalinio sekretoriaus skundus į SSSR specialias tarnybas (KGB) sužlugdytas Dr. EDMUNDO DAUBARO 1979 metais organizuotas susitikimas - varžybos tarp SSSR ir Čekoslovakijos rinktinių (dokumentai saugomi WFF-WBBF federacjos archyvuose), 1988 metais sužlugdytas eilės geriausių SSSR sportininkų-lietuvių dalyvavimas Pasaulio čempionate Australijoje, kai sportininkai jau Maskvos aerouoste sužinojo, kad jiems neatvežė pasų. Pridėkime dar draudimą ROLANDUI BUČINSKUI dalyvauti Georgo Tenno memoriale Taline bei eilę kitų intrigų... Visa tai išgirdęs, SSSR kultūrizmo federacijos generalinis sekretorius apsiverkė ir prie visų susirinkusių atsiklaupė ant kelių, prašydamas atleidimo.   
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, WFF-WBBF Pro Division,  International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt).


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only
Reply
#17
2020. PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
KODĖL TIEK DAUG MELO?
Nuo 2012 metų Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija ruošia „Pasaulino kultūrizmo enciklopediją“ („World Bodybuilding Encyclopedia“), kuri apims 130 metų laikotarpį. Šiuo metu ruošiame atskirą knygą apie kultūrizmą socialistiniame pasaulyje. Rinkdami knygai medžiagą, studijuojame įvairiomis kalbomis parašytus straipsnius ir susiduriame su neįtikėtinais mūsų sporto istorijos variantais. Sunku įsivaizduoti, kaip visur, su reta išimtimi, pateikiamas siaubingas melas... Žmogiškai suprasti galima – kiekvienas naujojo laikotarpio lyderis stengiasi aukštinti save ir menkinti prieš jį buvusius. Dažnai naujasis išvis net neužsimena apie ankstesniuosius.
Jungtinėse Amerikos Valstijose liko „nušluoti“ tikri mūsų sporto gigantai, kuriuos įvairiu Baltuosiuose rūmuose oficialiai priiminėjo trys JAV prezidentai. Sukurta pasaka apie brolių VEIDERIŲ imperija (Weider brother‘s) tolima nuo tiesos.
Europa. Jungtinėje Karalystėje visi ženkliausi mūsų sporto įvykiai sukasi tik apie istorinę NABBA (National Amateur Body Building Association) asociacija, kuri po OSKARO HAIDENSTAMO (Oscar Heidenstam) mirties pastaruosius trisdešimt metų neturėjo jam lygiaverčio lyderio.
Taip susiklostė „Vakarų“ civilizacijoje. Mūsų civilizacijoje, kuri daugiau nei septyniasdešimt metų buvo už „geležinės komunizmo tvoros“ padėtis nė kiek ne kitokia. Nekalbėsime apie tai, kaip pataikūnai suokia dainas melagingam brolių VEIDERIŲ sporto istorijos variantui. Tam pavyzdys - istoriniai drąsuoliai, buvę pirmosiose barikadų eilėse, kaip 1968 metų SSSR visuomeninės kultūrizmo federacijos tarybos nariai. Dabartinėse „istorijose“ pasirodė  asmenys iš Tiumenės, Sankt Peterburgo (abu iš Rusijos), kurių nė kvapo nebuvo lemtinguose mūsų sporto įvykiuose, o apie tikrus istorinius asmenis net neužsimenama. Ir vėl rašomi straipsniai, leidžiamos knygos, kur medžiaga toli nuo tikrovės...
Savo darbuose sieksime atstatyti tiesą.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (www.isuniversity.lt ISU), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only
Reply
#18
2020. PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
KODĖL TIEK DAUG MELO?
Nuo 2012 metų Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija ruošia „Pasaulino kultūrizmo enciklopediją“ („World Bodybuilding Encyclopedia“), kuri apims pastarųjų 130 metų laikotarpį. Šiuo metu ruošiame dar vieną atskirą knygą apie kultūrizmą socialistiniame pasaulyje. Rinkdami knygai medžiagą, studijuojame įvairiomis kalbomis parašytus straipsnius ir susiduriame su neįtikėtinais mūsų sporto istorijos iškraipymais. Sunku įsivaizduoti, kaip visur, su reta išimtimi, pateikiamas siaubingas melas... Žmogiškai suprasti galima – kiekvienas naujojo laikotarpio „lyderis“ stengiasi aukštinti save ir menkinti prieš jį buvusius. Dažnai naujasis išvis net neužsimena apie ankstesniuosius.
Amerika. Jungtinėse Amerikos Valstijose pačiais amerikiečiais liko „nušluoti“ tikri mūsų sporto gigantai, kuriuos įvairiu laikotarpiu Baltuosiuose rūmuose oficialiai priiminėjo net trys JAV prezidentai. Komersantų ir jų pasekėjų sukurta pasaka apie komercinę brolių VEIDERIŲ imperiją (Weider brother‘s) tolima nuo tiesos.
Europa. Jungtinėje Karalystėje, kaip ir visoje Europoje, visi ženkliausi mūsų sporto istoriniai įvykiai sukasi tik apie NABBA (National Amateur Body Building Association) asociaciją, kuri po jos lederio OSKARO HAIDENSTAMO (Oscar Heidenstam) mirties pastaruosius trisdešimt metų neturėjo jam lygiaverčio vadovo.
Mūsų pasaulis. Taip susiklostė „Vakarų“ civilizacijoje. Mūsų „post socialistinėje“ civilizacijoje, kuri daugiau nei septyniasdešimt metų buvo už „geležinės komunizmo tvoros“, padėtis nė kiek ne kitokia. Nekalbėsime apie tai, kaip pataikūnai suokia dainas melagingam brolių VEIDERIŲ sporto istorijos variantui. Tam pavyzdys - istoriniai drąsuoliai, buvę pirmosiose barikadų eilėse, kaip 1968 metų SSSR visuomeninės kultūrizmo federacijos tarybos nariai. Dabartinėse „istorijose“ pasirodė  asmenys iš Tiumenės, Sankt Peterburgo (abu iš Rusijos), kurių nė kvapo nebuvo lemtinguose mūsų sporto įvykiuose. Tose pasakose apie tikrus istorinius asmenis net neužsimenama. Ir vėl rašomi straipsniai, leidžiamos knygos, kur medžiaga toli nuo tikrovės...
Savo darbuose sieksime atstatyti tiesą.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (www.isuniversity.lt ISU), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only
Reply
#19
2020. PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
IFBB IR NABBA PRIEŠ PENKIASDEŠIMT METŲ.
Kalbant apie praėjusio šimtmečio septintojo dešimtmečio pabaigą ir aštuntojo dešimtmečio pradžią, pasaulinį kultūrizmą ryškiausiai apibūdina 1971 metų spalio pirmos dienos IFBB (International Federation of Body Builders) Europos padalinio vadovo belgo JULIANO BLIUMERTO (Julian Blommaert) laiškas IFBB federacijos savininkui ir prezidentui „iki gyvos galvos“ BENUI VEIDERIUI (Ben Weider).
Pastaba: Šį laišką, kaip ir kitus tarptautinius istorinius bei juridinius kultūrizmo dokumentus,  dabartiniam Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentui Dr. EDMUNDUI DAUBARUI (DSc. Edmundas Daubaras) 1985 metais atsiuntė SERŽAS NUBRETAS (Serge Nubret). Šis garsus pasaulinio lygio sportininkas 1970 metų tarptautiniame steigiamajame IFBB kongrese Jugoslavijoje paskirtas IFBB federacijos vice prezidentu. 1976 metais SERŽAS NUBRETAS įkūrė WABBA (World Amateur Body Building Association) asociaciją. Siųsdamas tarptautinius dokumentus Dr. EDMUNDUI DAUBARUI, SERŽAS NUBRETAS galvojo, kad tokiu būdu svarbūs dokumentai bus išsaugoti ir, esant reikalui, paviešinti visuomenei. Visi jie, kartu su kitais gausiais dokumentais, yra saugomi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvuose.
Aukščiau minėtame JULIANO BLUMERTO laiške koncentruota forma aprašyta to meto padėtis tarptautinėse IFBB bei NABBA (National Amateru Body Building Association) organizacijose. O tai buvo dvi svarbiausios to meto „Vakarų“ pasaulio kultūrizmo organizacijos. Priminsime, kad 1968 metais Kaune pirmą kartą istorijoje socialistiniame pasaulyje buvo įkurta tarptautinė kultūrizmo organizacija -  visuomeninis SSSR kultūrizmo komitetas bei  organizuotas šiandien jau legendinis tarptautinis „Gintarinio prizo“ turnyras („Amber Prix International“, «Янтарный приз»).
Laiške JULIANAS BLIUMERTAS komentuoja neseniai vykusias 12-tas IFBB „Mr. Universe“ varžybas, kuriose kategorijų čempionais tapo belgas DŽIUZEPE DEJANA (Giuseppe Deiana), JULIANO BLUMERTO brolis KARLAS BLUMERTAS bei anglas ALBERTAS BEKLESAS (Albert Beckles). JULIANAS BLUMERTAS apgailestauja, kad absoliučiu nugalėtoju tapo NABBA sportininkas ALBERTAS BEKLESAS. Jis teigia, kad 1971 metų IFBB „Mr. Universe“ turnyras buvo katastrofiškas, jame dalyvavusių sportininkų lygis buvo žemas. Po varžybų kilo masinės muštynės ir keletas žmonių pateko į ligoninę.
Pasak JULIANO BLUMERTO, teisėjavimo lygis IFBB „Mr. Universe“  varžybose buvo labai prastas. Komunistinių šalių, arabų bei Rytų valstybių atstovai su IFBB vice prezidentu SERŽU NUBRETU priešakyje dar 1970 metų IFBB Belgrado kongrese Jugoslavijoje sudarė savo koaliciją, kuri kelia balsą. Jis teigia, kad visi jie (komunistinių šalių, arabų ir Rytų pasaulio atstovai) tik apsirengę, kaip žmonės, o iš tikro nėra civilizuoti. JULIANAS BLUMERTAS sutinka, kad jie irgi reikalingi, tačiau jis įsitikinęs, kad pastarųjų negalima prileisti prie IFBB valdymo.
Tame pačiame laiške JULIANAS BLUMERTAS komentuoja neseniai sėkmingai vykusį tarptautinį NABBA asociacijos „Mr. Universe“ turnyrą. NABBA varžybose dalyvavo to meto pasaulio elitiniai kultūristai: KRISAS DIKERSONAS (Chris Dickerson), SERDŽIO OLIVA (Sergio Oliva), BILAS PERLAS (Bill Pearl), FRENKAS ZEINAS (Frank Zane), KENAS VUOLERIS (Ken Waller), REDŽAS PARKAS (Reg Park) ir kt..
JULIANAS BLUMERTAS rašo BENUI VEIDERIUI, kad šis pastaruoju metu priėmė eilę svarbių sprendimų, nepasitaręs su IFBB vykdomosios tarybos nariais. Tai žlugdo IFBB autoritetą. JULIANAS BLUMERTAS prašo, kad BENAS VEIDERIS atsibustų nes jei taip bus ir toliau, iš IFBB federacijos vis pabėgs ir jie liks tik dviese.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (www.isuniversity.lt ISU), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
           
WFF-International Official Information Only
Reply
#20
ISTORIJA PO TRISDEŠIMTIES METŲ.
1989 PIRMASIS KULTŪRISTŲ SUSITIKIMAS SSSR-JAV.
AMERIKOS PIONIERIAI ATVYKSTA Į SSSR.
ANT KELIŲ KLŪPI SSSR KULTŪRIZMO FEDERACIJOS GENERALINIS SEKRETORIUS.
Griūnant SSSR ir po neperšaunamos “geležinės uždangos” žengiant į “laisvą vakarų pasaulį”, 1989 metais Leningrade buvo surengtos varžybos tarp SSSR ir JAV kultūrizmo komandų (Матчевая встреча «СССР-США»). Turnyre dalyvavo dešimt Amerikos sportininkų ir dvidešimt iš SSSR pusės. Mes nekalbėsime apie pačias varžybas, nes tai jau ne kartą aprašyta jose dalyvavusių asmenų. Pakalbėsime tik apie tai, kas trisdešimčiai metų tuomet liko šiame renginyje  “už kadro”.
Tai buvo pirmasis mūsų sporto istorijoje JAV kultūristų atvykimas ir pasirodymas SSSR, tad jam iš abiejų pusių buvo stipriai ruošiamasi. Ruošėsi organizatoriai, sporto vadovai, treneriai, sportininkai bei atitinkamos saugumo tarybos, tokios, kaip KGB. Kartu su JAV sportininkais SSSR laukė atvykstant privačios IFBB (International Federation of Body Builders)  federacijos savininko ir prezidento kanadiečio BENO VEIDERIO (Ben Weider).
LOUIS ZWICK
2002 metais Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS susitiko Vokietijoje su savo senu  bičiuliu amerikiečiu LUISU CVIKU (Louis Zwick). Tuomet ir dabar LUISAS CVIKAS buvo žinomas savo privačių tarptautinių kultūrizmo varžybų organizatorius, tokių kaip “America Pageant”, “Fame”, “Hit the Rock” ir kt. Jis buvo ne tik minėtų varžybų organizatorius, bet ir sporto televizijos, kuri dirbo renginyje, prodiuseris ir režisierius. LUISAS CVIKAS šias varžybas, kaip ir visas kitas, rengdavo varžybas pirmoje eilėje tam, kad jas gražiai nufilmuotų, o po to galėtų sumontuotus  reportažus parduoti Amerikos ESPN sporto televizijai. 
SSSR-JAV SUSITIKIMO INICIATORIUS.
2002 metais LUISAS CVIKAS Vokietijos Štutgarte rengė labia specifines varžybas, pavadinęs jas “Europos čempionatu”. Į tas varžybas jis atsivežė dešimtį žinomų JAV sportininkų, kurie ir užėmė pirmas šešias vietas. Visi likusieji sportininkai, daugiausia vokiečiai, buvo tik savotišku fonu amerikiečiams. Varžybos buvo nufilmuotos, paimti intervių iš eilės dalyvių bei žiūrovų.
Kadangi Dr. EDMUNDAS DAUBARAS ir LUISAS CVIKAS buvo pažįstami nuo 1989  metų pirmojo amerikiečių kultūristų apsilankymo SSSR, tarp kitų temų  abu įsikalbėjo ir apie tą renginį. LUISAS CVIKAS papasakojo, kad būtent jis iš amerikiečių pusės buvo iniciatoriumi 1989 metų susitikimo tarp SSSR ir JAV kultūrizmo komandų. LUISAS asmeniškai dėl dalyvavimo sąlygų derėjosi su kiekvienu amerikiečių sportininku, kol surinko reikalingą atstovavimui komandą. Jis finansiškai stipriai rizikavo, nes, neturėdamas savo lėšų, banke paėmė paskolą, kad apmokėti JAV sportininkų kelionės bei pragyvenimo išlaidas SSSR. Niekas negalėjo prognozuoti, kaip gaisis tokioje šalyje, kaip SSSR...
PABĖGIMAS.
Eilę metų geriausiu to meto SSSR kultūristu buvo klaipėdietis VIKTORAS JUCYS ir, atrodė, jam ir reikia susikauti su amerikiečiais Leningrade. Tačiau Dr. EDMUNDO DAUBARO, kuris buvo tuo pačiu ir VIKTORO JUCIO treneriu bei rėmėju, tikslai buvo kiti: reikėjo asmeniškai susitikti su BENU VEIDERIU ir aptarti tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas. Juk iki šio memento abu nemažai metų susirašinėjo ir ruošėsi šiam asmeniškam susitikimui.
Leningrade vykusių varžybų scenos užkulisiuose dirbo amerikiečių televizijos reporteriai. Su vienu iš jų, kuris kaip vėlaiu pasirodė, buvo LUISAS CVIKAS, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS įsikalbėjo ir jam papasakojo, kad geriausi to meto SSSR kultūristai VIKTORAS JUCYS bei šiaulietis ROLANDAS BUČINSKAS nors ir yra šiose varžybose, bet dalyvauti nesiruošia. LUISAS CVIKAS nustebo ir paprašė Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ kartu su abiem minėtais sportininakis sekančią dieną atvykti filmuotis.
AMERIKIEČIŲ FILMAI.
Sekančią dieną Dr. EDMUNDAS DAUBARAS, atsivedęs VIKTORĄ JUCĮ ir ROLANDĄ BUČINSKĄ, su LUISU CVIKU  bei jo filmavimo grupe susitiko prie viešbučio. Amerikiečiai paaiškino, kad juos nuolatos lydi ir seka SSSR specialių tarnybų agentai ir, kad dabar “reikia nuo jų pabėgti, kad filmuota medžiaga būtų laisva, be politinių momentų”. Taip ir padarėme. Į staiga prie viešbučio atvykusį mikroautobusą “Latvija” greitai sušokome ir nuvažiavome. Nuvažiavome į Leningrado priemiestyje esančią tikrą “kačialką”, kur be mūsų bei poros vietinų sportininkų nieko daugiau nebuvo. LUISO CVIKO komanda paėmė Dr. EDMUNDO DAUBARO interviu, o ROLANDAS BUČINSKAS bei VIKTORAS JUCYS prieš filmavimo kameras atliko pilnas atskirų raumenų grupių treniruotes. LUISAS CVIKAS paprašė VIKTORO JUCIO užbaigti filmuotą reportažą kokia nors fraze anglų kalba. Pamokytas Dr. EDMUNDO DAUBARO jis pasakė: “Amerika – mes jums parodysime, kaip reikia treniruotis” (“America – we will pump You up”).
Apie SSSR-JAV sportininkų varžybas ir apie VIKTORO JUCIO bei ROLANDO BUČINSKO treniruotes, apie to meto gyvenimą SSSR LUISAS CVIKAS  sumontavo kelis filmus, kurious sėkmingai pardavė ESPN. Gerai, kad jo finansinė rizika, organizuojant ir finansuojant amerikiečius į šias varžybas Leningrade, pasiteisino ir, pasak jo, jis dar “neblogai uždirbo”.
Vėliau LUISAS CVIKAS tsiuntė leningrade padytus filmus Dr. EDMUNDUI DAUBARUI (amerikiečių filmai saugomi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvuose).
TROJKA. KVIETIMAS Į PARYŽIŲ.
Dr. EDMUNDUI DAUBARUI su BENU VEIDERIU pavyko asmeniškai susitikti ir keletą valandų bendrauti po Leningrado varžybų restorane “Trojka” leningradiečių VIP asmenims surengtame bankete. Prie stalo abu sedėjo greta. Buvo aptarti visi Dr. EDMUNDUI DAUBARUI ir BENUI VEIDERIUI  aktualūs klausimai, apie kuriuos nesinorėjo diskutuoti laiškuose. Užbaigdamas pokalbį, BENAS VEIDERIS pakvietė Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ būti jo asmeniniu svečiu Paryžiuje vyksiančiame IFBB pasaulio mėgėjų čempionate, kas vėliau ir įvyko.
ANT KELIŲ KLŪPI SSSR KULTŪRIZMO FEDERACIJOS GENERALINIS SEKRETORIUS.
Dr. EDMUNDO DAUBARO susitikimo su BENU WEIDERIU išvakarėse viešbutyje susirinko pasitarti Dr. EDMUNDAS DAUBARAS, SSSR kultūrizmo federacijos generalinis sekretorius, kauniečiai ALEKSANDRAS NOVIKOVAS, ROMUTIS KAIRAITIS (abu turėjo pareigas SSSR kultūrizmo federacijoje), dabar garsus fotomenininkas panevėžietis ALGIMANTAS ALEKSANDRAVIČIUS bei geriausias to meto SSSR kultūristas VIKTORAS JUCYS. Sužinojęs, kad Dr. EDMUNDAS DAUBARAS eis susitikti su BENU VEIDERIU, SSSR kultūrizmo federacijos generalinis sekretorius pareiškė norą eiti kartu. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS atsisakė jo kompanijos, nes nenorėjo turėti problemų su SSSR specialiosiomis tarnybomis. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS pasakė, kad  SSSR kultūrizmo federacijos generalinis sekretorius padarė daug negerų dalykų mūsų sportui ir juos išvardino. Tai buvo per SSSR kultūrizmo federacijos generalinio sekretoriaus skundus į SSSR specialias tarnybas (KGB) sužlugdytas Dr. EDMUNDO DAUBARO 1979 metais organizuotas susitikimas - varžybos tarp SSSR ir Čekoslovakijos rinktinių (dokumentai saugomi WFF-WBBF federacjos archyvuose), 1988 metais sužlugdytas eilės geriausių SSSR sportininkų-lietuvių dalyvavimas Pasaulio čempionate Australijoje, kai sportininkai jau Maskvos aerouoste sužinojo, kad jiems neatvežė pasų. Pridėkime dar draudimą ROLANDUI BUČINSKUI dalyvauti Georgo Tenno memoriale Taline bei eilę kitų intrigų... Visa tai išgirdęs, SSSR kultūrizmo federacijos generalinis sekretorius apsiverkė ir prie visų susirinkusių atsiklaupė ant kelių, prašydamas atleidimo.   
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, WFF-WBBF Pro Division,  International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt).


Attached Files Thumbnail(s)
           
WFF-International Official Information Only
Reply
#21
2020. ABEJINGI PRAŠYMAMS NELIEKAME.
AUKŠČIAUSIA TARPTAUTINIO KULTŪRIZMO APELIACINĖ INSTANCIJA.
53 metus veikianti Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) savo veiklą sieja su nuo 1968 metų Lietuvoje iki šiol organizuojamu vienu seniausių pasaulyje istoriniu tarptautiniu „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968-2020 m.) turnyru.
„Gintarinio prizo“ turnyro autoritetas visuomet buvo didžiulis ir visada apie šį renginį būrėsi žinomi įvairių šalių sporto organizatoriai ir vadovai.
Istoriškai susiklostė, kad tarptautinės WFF-WBBF veiklos fone nuolatos buvo Pasaulinės federacijos prezidento Dr. EDMUNDO DAUBARO (DSc. Edmundas Daubaras) draugiški santykiai su istoriškai trijų pagrindinių pasaulio kultūrizmo organizacijų vadovais: IFBB (International Federation of Body Builders) federacijos savininku bei prezidentu kanadiečiu BENU VEIDERIUS (Ben Weider), NABBA (National Amateur Body Building Association) asociacijos vadovu anglu OSKARU HAIDENSTAMU (Oscar Heidenstam) ir WABBA (World Amateur Body Building Association) asociacijos įkūrėju ir prezidentu prancūzu SERŽU NUBRETU (Serge Nubret).
Pasaulio kultūrizmo istorijoje buvo momentų, kai įvairių tarptautinių kultūrizmo organizacijų vadovai kreipėsi į Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ pagalbos ir užtarimo.
Taip SERŽAS NUBRETAS, 1970 metais tarptautiniame steigiamajame IFBB kongrese Belgrade (Jugoslavija) paskirtas IFBB vice prezidentu, 1976 metais įkūrė WABBA asociaciją tam, kaip jis rašo, „kad kovoti su IFBB“. Įsiliepsnojusiam SERŽO NUBRETO tarpusavio konfliktui su  BENU VEIDERIU priėjus iki teismo posėdžių, SERŽAS NUBRETAS 1985 metais atsiuntė Dr. EDMUNDUI DAUBARUI jo surinktą dvidešimties puslapių kompromatą apie IFBB bei jos vadovus ir paprašė viešo užtarimo. Mes dokumentų nepublikavome, nes jie liečia labai asmeniškus BENO VEIDERIO gyvenimo klausimus.
Kaip tarptautinė, taip ir SSSR IFBB kultūrizmo federacija nuo pat įkūrimo 1987 metais,  skendėjo intrigose. Prisiminkime pirmą SSSR federacijos prezidentą olimpinį čempioną JURIJŲ VLASOVĄ (Юрий Власов) ir kaip negražiai buvo su juo pasielgta. 1991 metų sausio mėnesį į Klaipėdą susitikti su Dr. EDMUNDU DAUBARU atvyko ką tik VLADIMIRO DUBININO (Владимир Дубинин) nušalintas SSSR kultūrizmo  federacijos prezidentas VASILIJUS ČAIKOVSKIS (Василий Чайковский). VASILIJUS ČAIKOVSKIS skundėsi neteisėtais VLADIMIRO DUBININO veiksmais ir prašė tarpininkauti jo pokalbyje su BENU VEIDERIU.
Supratę, kad oficialus kultūrizmo kelias atsidūrė aklavietėje, prieš keliolika metų broliai DŽO ir BENAS VEIDERIAI (Brothers Joe and Ben Weider) pardavė teises į savo tradicines varžybas bei žurnalus ir atsikratė IFBB federacijos.  Po to naujai atsiradusių savininkų buvo nušalintas iš užimamų IFBB profesionalų pogrupio („IFBB Pro Division“) vadovo pareigų  VEINAS DE MILIJA (Wayne De Milia). Tuomet 2006 metais VEINAS DE MILIJA įkūrė savo privačią profesionalų lygą „Pro Division Inc.“  ir atsiuntė Dr. EDMUNDUI DAUBARUI prašymą jį palaikyti. Daugiau apie „Pro Division Inc.“  neteko girdėti, tačiau 2009 ir 2015 metais IFBB du kartus triukšmingai skilo, dalinosi ir pešėsi tarpusavyje. 2017 metais VEINAS DE MILIJA buvo pakviestas į RAFAELIO SANTOCHOS IFBB komandą, tačiau iki šiol liko nepastebimas.
Kaip minėjome aukščiau, 2009 metais IFBB federacija pirmą kartą dėl tarpusavio nesutarimų skilo. Viena IFBB dalis liko BENO VEIDERIO asistentui ispanui RAFAELIUI SANTOCHAI (Rafael Santonja), kita, su Azijos bei arabų šalių federacijomis, IFBB vice prezidentui POLUI ČIUA iš Singapūro. Tuomet, bylinėdamiesi su RAFAELIU SANTOCHA Londono (Jungtinė Karalystė) teisme, POLAS ČIUA bei JAE šeichas AL ŠAFARAS (Sheikh Al Shafar) kreipėsi į Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ palaikymo. Tomis dienomis Lietuvoje vyko Europos čempionatas ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS pas juos į Londoną atvykti negalėjo, o abu azijiečiai atvykti į Klaipėdą be vizos irgi negalėjo. Taip ir baigėsi tas momentas. Grįžęs iš teismo Londone, POLAS ČIUA su IFBB teisininku austru ALEKSU BAUERIU (Alex Bauer) Dr. EDMUNDUI DAUBARUI atsiuntė apie 600 IFBB juridinių ir finansinių dokumentų ir paprašė juos paviešinti. Tai buvo padaryta.
Prieš keletą metų australas GREMAS LANSFILDAS (Graeme Lancefield) įsteigė WFF federaciją. Praeityje buvęs NABBA sportininku, prisidengęs asociacijos NABBA vardu, jis į savo varžybas susikviesdavo NABBA sportininkus. Būdami nepatenkinti, NABBA vadovai ne kartą prašė Dr. EDMUNDO DAUBARO palaikymo viešinant GREMO LANSFILDO apgaules. Pirmiausia tai buvo 2018 metais, kai to paprašė JAV NABBA vadovas praeityje garsus IFBB profesionalas EDIS ROBINSONAS (Eddie Robinson). 2020 metų pradžioje to paties paprašė dabartinis NABBA prezidentas garsus kultūristas EDAS ELVUDAS (Ed Elwood). Mes palaikėme NABBA vadovų prašymus, ta tema parašėme bei paviešinome eilę straipsnių.
Šiandien, skirtingai nuo kitų tarptautinių mūsų sporto šakos organizacijų, Pasaulinė WFF-WBBF federacija oficialaus sporto atžvilgiu siekia globalių tikslų, ji atvira visiems ir pasirengusi palaikyti tarptautinį sporto judėjimą. Sportas tapo komercializuotas taip smarkiai, kad tik vienintelė WFF-WBBF siekia oficialaus kultūrizmo pripažinimo ir dirba įgyvendindama senas BENO VEIDERIO svajones.
 
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (www.isuniversity.lt ISU), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
           
WFF-International Official Information Only
Reply
#22
2020. SUSIPAŽINKITE SU REALIA PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
BRONĖ DUBAR
BRONĖ DUBAR (Broné “Brownie” Dubar, Daubaraitė, 1906-1986 m.) su tėvais ir keturiais broliais iš Lietuvos į JAV emigravo 1912 metais. Kilusi iš išsilavinusios ir atletiškos šeimos, BRONĖ DUBAR visuomet skyrė didelį dėmesį proto ir kūno lavinimui. Be aistros sportui,  per gyvenimą ją lydėjo du mėgstami užsiėmimai – knygų skaitymas ir šachmatai. Visi jos broliai buvo atletais, mėgėjiškai ir profesionaliai užsiiminėdami ir dalyvaudami bokso, ledo rutulio ir beisbolo varžybose.  Mokydamasi aukštojoje mokykloje, BRONĖ DUBAR užsiiminėjo plaukimu ir nardymu. Nuolat besitreniruojant rezultatai pasiekė tikį lygį, kad  ji sugalvojo pratimų programą ir pradėjo viešus pasirodymus. Nors sporto specialistai šiandien ją laiko pasaulio fitneso sporto pradininke moterų tarpe, tačiau tuo metu dar nebuvo nei fitneso sporto, nei fitneso varžybų. Išvis moterų sportas į Olimpines žaidynes buvo įtrauktas tik 1920 metais. Todėl tarp praėjusio šimtmečio 1920 –tųjų 1930- tųjų metų BRONĖS DUBAR atliekami vieši gimnastiniai ir akrobatiniai pasirodymai žiūrovams nebuvo laikomi sportu. Propaguodama sveikatingumą ir sportą, BRONĖ DUBAR su savo pasirodymais apkeliavo visą Ameriką nuo Niu Jorko iki Sietlo, nuo Ohajo iki Kalifornijos. Tą patį darė ir to meto stipruoliai jėgos sporto atstovai – vyrai. Amerikoje tai buvo LUISAS SYRAS (Louis Cyr, 1863-1912 m.)  bei ČARLZAS ATLASAS (Charles Atlas, Angelo Siciliano, 1893-1972 m.). BRONĖS DUBAR demonstruojamos programos buvo originalios. Kartą, vieno pasirodymo metu, kad žiūrovai geriau matytų, ji programą atliko antro aukšto balkone. Visiems netikėtai, ji, lyg sklandydama, nušoko per susirinkusių žiūrovų galvas iš balkono į šalia apačioje esantį baseiną. Šiandien daugelis įvairiausių to meto JAV laikraščių reportažų liudija apie BRONĖS DUBAR sportinius pasirodymus. Šalia atletės pasirodymų, spauda dažnai pabrėždavo originalius madingus drabužius, kuriuos dėvėjo BRONĖ DUBAR. Laikraščiai rašė, kad nuotraukose ji atrodo lyg žvelgtų iš „Vogue“ („Vogue Magazine“) žurnalo viršelio.  Prasidėjus antram pasauliniam karui BRONĖ DUBAR pasirodymus publikai nutraukė ir jau niekad prie jų nebesugrįžo. BRONĖ DUBAR buvo gerokai aplenkusi savo laikmetį. Jos pamokanti gyvenimo istorija įtakojo daugelį jaunų merginų užsiimti sportu. Būtent jos dėka abiejose Atlanto vandenyno pusėse kelios DUBAR šeimos kartos įsitraukė į sportą, kuriame yra iki šiolei.
 
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (www.isuniversity.lt ISU), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only
Reply
#23
2020. PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
IFBB IR NABBA PRIEŠ PENKIASDEŠIMT METŲ.
Istorijoje būna tokių momentų, kai atskiras nutikimas ar vienas konkretus dokumentas apibūdina visą to meto laikotarpį. Kalbant apie praėjusio šimtmečio septintojo dešimtmečio pabaigą ir aštuntojo dešimtmečio pradžią, „Vakarų“ pasaulinį kultūrizmą ryškiausiai apibūdina 1971 metų spalio pirmos dienos IFBB (International Federation of Body Builders) federacijos Europos padalinio vadovo belgo JULIENO BLIUMERTO (Julien Blommaert) laiškas IFBB federacijos savininkui ir prezidentui „iki gyvos galvos“ BENUI VEIDERIUI (Ben Weider).
Pastaba: Šį JULIENO BLUMERTO laišką IFBB federacijos prezidentas BENAS VEIDERIS perdavė savo pavaduotojui IFBB federacijos vice prezidentui SERŽUI NUBRETUI (Serge Nubret). Toliau SERŽAS NUBRETAS šį laišką, kaip ir kitus tarptautinius istorinius bei juridinius kultūrizmo dokumentus,  1985 metais atsiuntė dabartiniam Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentui Dr. EDMUNDUI DAUBARUI (DSc. Edmundas Daubaras). Savo laiške SERŽAS NUBRETAS parašė kad iš visos TSRS minėtus dokumentus jis siunčia tik vienam Dr. EDMUNDUI DAUBARUI. SERŽAS NUBRETAS - garsus pasaulinio lygio sportininkas -  1970 metų tarptautiniame steigiamajame IFBB kongrese Jugoslavijoje paskirtas IFBB federacijos vice prezidentu ir šiose pareigose išbuvo iki 1975 metų. 1976 metais SERŽAS NUBRETAS įkūrė WABBA (World Amateur Body Building Association) asociaciją. Siųsdamas tarptautinius dokumentus Dr. EDMUNDUI DAUBARUI, SERŽAS NUBRETAS galvojo, kad tokiu būdu svarbūs dokumentai bus išsaugoti ir, esant reikalui, paviešinti visuomenei. Visi jie, kartu su kitais gausiais istoriniais dokumentais, yra saugomi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvuose.
Aukščiau minėtame JULIENO BLUMERTO laiške koncentruota forma buvo aprašyta to meto padėtis tarptautinėse IFBB bei NABBA (National Amateru Body Building Association) organizacijose. Kartu su AAU tai buvo svarbiausios to meto „Vakarų“ pasaulio kultūrizmo organizacijos. Priminsime, kad 1968 metais Kaune pirmą kartą sporto istorijoje ir socialistiniame pasaulyje buvo įkurta tarptautinė kultūrizmo organizacija -  visuomeninis TSRS kultūrizmo komitetas („USSR Bodybuilding Committee“) bei  organizuotas šiandien jau legendinis tarptautinis „Gintarinio prizo“ turnyras („Amber Prix International“, «Янтарный приз»).
Minėtame laiške JULIENAS BLIUMERTAS komentuoja neseniai vykusias 12-tas IFBB „Mr. Universe“ varžybas, kuriose kategorijų čempionais tapo belgas DŽIUZEPE DEJANA (Giuseppe Deiana), JULIENO BLUMERTO brolis KARLAS BLUMERTAS bei juodaodis anglas ALBERTAS BEKLESAS (Albert Beckles). JULIENAS BLUMERTAS apgailestauja, kad šiose IFBB federacijos varžybose absoliučiu nugalėtoju tapo NABBA asociacijos sportininkas ALBERTAS BEKLESAS. Laiške BENUI VEIDERIUI jis teigia, kad 1971 metų IFBB „Mr. Universe“ turnyras buvo katastrofiškas, jame dalyvavusių sportininkų lygis buvo žemas. Po varžybų kilo masinės muštynės ir keletas žmonių pateko į ligoninę.
Pasak JULIENO BLUMERTO, teisėjavimo lygis šiose IFBB federacijos „Mr. Universe“  varžybose buvo labai prastas. Komunistinių šalių, arabų bei Rytų valstybių atstovai su IFBB vice prezidentu SERŽU NUBRETU priešakyje dar 1970 metų IFBB Belgrado kongrese Jugoslavijoje sudarė savo koaliciją, kuri „kelia balsą“.
Pastaba: iš Belgrado steigiamajame IFBB federacijos kongrese dalyvavusių 24 šalių net dvylika priklausė JULIENO BLUMERTO vadinamiems „komunistinėms bei Rytų“ šalims: Jugoslavija, Čekoslovakija, Lenkija, Malaizija, Pakistanas, Libanas, Turkija, Egiptas, Japonija, Singapūras, Sirija ir Kenija.
JULIENAS BLUMERTAS teigia, kad visi jie (komunistinių šalių, arabų ir Rytų pasaulio atstovai) „tik apsirengę, kaip žmonės, o iš tikro nėra civilizuoti“. Savo laiške JULIENAS BLUMERTAS sutinka, kad „jie irgi reikalingi“, tačiau jis įsitikinęs, kad pastarųjų negalima prileisti prie IFBB federacijos valdymo.
Tame pačiame laiške JULIENAS BLUMERTAS komentuoja neseniai sėkmingai vykusį tarptautinį NABBA asociacijos „Mr. Universe“ turnyrą. BENUI VEIDERIUI jis rašo, kad „NABBA varžybose dalyvavo to meto pasaulio elitiniai kultūristai: KRISAS DIKERSONAS (Chris Dickerson), SERDŽIO OLIVA (Sergio Oliva), BILAS PERLAS (Bill Pearl), FRENKAS ZEINAS (Frank Zane), KENAS VUOLERIS (Ken Waller), REDŽAS PARKAS (Reg Park) ir kt.“.
Toliau JULIENAS BLUMERTAS savo laiške IFBB Prezidentui BENUI VEIDERIUI rašo apie tai, kad šis pastaruoju metu priėmė eilę svarbių sprendimų, nepasitaręs su IFBB federacijos vykdomosios tarybos nariais. Tai prieštarauja neseniai Jugoslavijoje tarptautiniame steigiamajame IFBB kongrese priimtoms IFBB federacijos taisyklėms ir nuostatams. JULIENAS BLUMERTAS teigia, kad tokie BENO VEIDERIO veiksmai „žlugdo IFBB autoritetą“. JULIENAS BLUMERTAS prašo, kad BENAS VEIDERIS „atsibustų nes, jei taip bus ir toliau, iš IFBB federacijos visi pabėgs ir jie liks tik dviese“.
Pastaba: panaši situacija vėliau atsitiko ir 1990 metais, kai beveik visi IFBB kultūristai profesionalai paliko IFBB federaciją ir išėjo į naujai sukurtą amerikiečio VINCO MAK MACHONO (Vince Mac Mahon) organizaciją.
 
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (www.isuniversity.lt ISU), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
           
WFF-International Official Information Only
Reply
#24
2020. PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
KODĖL TIEK DAUG MELO?
Nuo 2012 metų Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija ruošia „Pasaulino kultūrizmo enciklopediją“ („World Bodybuilding Encyclopedia“), kuri apims pastarųjų 130 metų laikotarpį. Planuojame artimiausiu metu ją išleisti keturiomis kalbomis. Bandėme išleisti atskirą knygą apie kultūrizmą socialistiniame pasaulyje, bet tos minties atsisakėme – ji daugelio pasaulio šalių atstovams nebus įdomi. Rinkdami knygai medžiagą, studijuojame įvairiomis kalbomis parašytus straipsnius ir susiduriame su neįtikėtinais mūsų sporto istorijos iškraipymais. Sunku įsivaizduoti, kaip visur, su reta išimtimi, pateikiamas siaubingas melas... Žmogiškai suprasti galima – kiekvienas naujojo laikotarpio „lyderis“ stengiasi aukštinti save ir menkinti prieš jį buvusius. Dažnai naujasis išvis net neužsimena apie ankstesniuosius.
Amerika.
Dabartinė Amerikos ir pasaulio kultūrizmo istorija taip pat iškraipyta. Jungtinėse Amerikos Valstijose pačiais amerikiečiais liko „nušluoti“ tikri mūsų sporto gigantai, kuriuos įvairiu laikotarpiu Baltuosiuose rūmuose oficialiai priiminėjo net trys JAV prezidentai. Komersantų ir jų nuolankių pasekėjų sukurta pasaka apie komercinę „brolių VEIDERIŲ imperiją“ (Weider brother‘s) tolima nuo tiesos. Juokinga, kai šioje pasakoje net  garsių kultūristų nuotraukos yra taip retušuotos, kad jose nesimatytų kitų federacijų pavadinimų ir logotipų.
Europa.
Jungtinėje Karalystėje, kaip ir visoje Europoje, visi ženkliausi mūsų sporto istoriniai įvykiai sukasi tik apie NABBA (National Amateur Body Building Association) asociaciją, kuri po jos lyderio OSKARO HAIDENSTAMO (Oscar Heidenstam) mirties pastaruosius trisdešimt metų neturėjo jam lygiaverčio vadovo. Tai pagrindinė priežastis, kad NABBA seniai neteko iniciatyvos ir atsiliko nuo kitų tarptautinių kultūrizmo organizacijų.
Mūsų pasaulis.
Taip susiklostė „Vakarų“ civilizacijoje. Mūsų „post socialistinėje“ civilizacijoje, kuri daugiau nei septyniasdešimt metų buvo už „geležinės komunizmo tvoros“, padėtis nė kiek ne kitokia. Sporte irgi. O juk kultūrizmo sportas socialistiniame pasaulyje buvo nė kiek ne menkesnis už „Vakarų“ šalis. Nekalbėsime apie tai, kaip pataikūnai suokia dainas melagingam brolių VEIDERIŲ komercinės firmos sporto istorijos variantui. Tam pavyzdys - istoriniai drąsuoliai, buvę pirmosiose barikadų eilėse, kaip penki 1968 metų TSRS visuomeninės kultūrizmo federacijos tarybos nariai. Jie pamiršti. O juk 1968 metais Kaune buvo įkurta pirma tarptautinė kultūrizmo organizacija visame socialistiniame pasaulyje. Dar daugiau – tai vyko dvejus metus iki 1970 metais oficialiai Belgrade (Jugoslavija) įkuriant tarptautinę IFBB federaciją. Dabartinėse „istorijose“ pasirodė  asmenys iš Tiumenės, Sankt Peterburgo (abu iš Rusijos), kurių nė kvapo nebuvo lemtinguose mūsų sporto įvykiuose. Tiesa, Tiumenės „lyderis“ buvo – jį 1988 metų balandžio 22-os dienos įsakymu TSRS Sporto ministerija (Goskomsport) už „finansinius reikaliukus“ pašalino iš TSRS kultūrizmo federacijos. Tose minėtose pasakose apie tikrus istorinius asmenis net neužsimenama. Šiandien ir vėl rašomi straipsniai, leidžiamos knygos, kur medžiaga tolima nuo tikrovės...
Savo enciklopediniuose darbuose sieksime, kiek galėsime, atstatyti tiesą.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (www.isuniversity.lt ISU), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
#25
2020. PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
KODĖL TIEK DAUG MELO?
Nuo 2012 metų Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija ruošia „Pasaulino kultūrizmo enciklopediją“ („World Bodybuilding Encyclopedia“), kuri apims pastarųjų 130 metų laikotarpį. Planuojame artimiausiu metu ją išleisti keturiomis kalbomis. Bandėme išleisti atskirą knygą apie kultūrizmą socialistiniame pasaulyje, bet tos minties atsisakėme – ji daugelio pasaulio šalių atstovams nebus įdomi. Rinkdami knygai medžiagą, studijuojame įvairiomis kalbomis parašytus straipsnius ir susiduriame su neįtikėtinais mūsų sporto istorijos iškraipymais. Sunku įsivaizduoti, kaip visur, su reta išimtimi, pateikiamas siaubingas melas... Žmogiškai suprasti galima – kiekvienas naujojo laikotarpio „lyderis“ stengiasi aukštinti save ir menkinti prieš jį buvusius. Dažnai naujasis išvis net neužsimena apie ankstesniuosius.
Amerika.
Dabartinė Amerikos ir pasaulio kultūrizmo istorija taip pat iškraipyta. Jungtinėse Amerikos Valstijose pačiais amerikiečiais liko „nušluoti“ tikri mūsų sporto gigantai, kuriuos įvairiu laikotarpiu Baltuosiuose rūmuose oficialiai priiminėjo net trys JAV prezidentai. Komersantų ir jų nuolankių pasekėjų sukurta pasaka apie komercinę „brolių VEIDERIŲ imperiją“ (Weider brother‘s) tolima nuo tiesos. Juokinga, kai šioje pasakoje net  garsių kultūristų nuotraukos yra taip retušuotos, kad jose nesimatytų kitų federacijų pavadinimų ir logotipų.
Europa.
Jungtinėje Karalystėje, kaip ir visoje Europoje, visi ženkliausi mūsų sporto istoriniai įvykiai sukasi tik apie N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) asociaciją, kuri po jos lyderio OSKARO HAIDENSTAMO (Oscar Heidenstam) mirties pastaruosius trisdešimt metų neturėjo jam lygiaverčio vadovo. Tai pagrindinė priežastis, kad N.A.B.B.A. seniai neteko iniciatyvos ir atsiliko nuo kitų tarptautinių kultūrizmo organizacijų.
Mūsų pasaulis.
Taip susiklostė „Vakarų“ civilizacijoje. Mūsų „post socialistinėje“ civilizacijoje, kuri daugiau nei septyniasdešimt metų buvo už „geležinės komunizmo tvoros“, padėtis nė kiek ne kitokia. Sporte irgi. O juk kultūrizmo sportas socialistiniame pasaulyje buvo nė kiek ne menkesnis už „Vakarų“ šalis. Nekalbėsime apie tai, kaip pataikūnai suokia dainas melagingam brolių VEIDERIŲ komercinės firmos sporto istorijos variantui. Tam pavyzdys - istoriniai drąsuoliai, buvę pirmosiose barikadų eilėse, kaip penki 1968 metų T.S.R.S. visuomeninės kultūrizmo federacijos tarybos nariai. Jie pamiršti. O juk 1968 metais Kaune buvo įkurta pirma tarptautinė kultūrizmo organizacija visame socialistiniame pasaulyje. Dar daugiau – tai vyko dvejus metus iki 1970 metais oficialiai Belgrade (Jugoslavija) įkuriant tarptautinę I.F.B.B. federaciją. Dabartinėse „istorijose“ pasirodė  asmenys iš Tiumenės, Sankt Peterburgo (abu iš Rusijos), kurių nė kvapo nebuvo lemtinguose mūsų sporto įvykiuose. Tiesa, Tiumenės „lyderis“ buvo – jį 1988 metų balandžio 22-os dienos įsakymu T.S.R.S. Sporto ministerija (Goskomsport) už „finansinius reikaliukus“ pašalino iš T.S.R.S. kultūrizmo federacijos. Tose minėtose pasakose apie tikrus istorinius asmenis net neužsimenama. Šiandien ir vėl rašomi straipsniai, leidžiamos knygos, kur medžiaga tolima nuo tikrovės...
Savo enciklopediniuose darbuose sieksime, kiek galėsime, atstatyti tiesą.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (www.isuniversity.lt ISU), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
#26
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
Į T.S.R.S. PIRMĄ KARTĄ ATVYKO „VAKARŲ“ KULTŪRISTAI.
Veikianti daugiau nei penkiasdešimt metų ir šiandien jungianti 135 šalis, Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation), federacija baigia ruošti pirmąjį „Pasaulinės kultūrizmo enciklopedijos“ („World Bodybuilding Encyclopedia“) tomą. Enciklopedija bus išleista keliomis kalbomis. Kadangi dabartinėje mūsų sporto istorijoje yra daug iškraipymų ir nutylėjimų, sieksime šias spragas užtaisyti.
1988 metais į tarptautines varžybas Rygoje (Latvija) atvyko Vakarų Vokietijos kultūristai. Po „geležinės uždangos“ kritimo, tai buvo pirmas „Vakarų“ sportininkų apsilankymas T.S.R.S.. Vokiečiai ir latviai buvo pirmieji, kurie „pralaužė“ geležinę uždangą, skyrusią socialistinio ir „Vakarų“ pasaulio šalis. Varžybose dalyvavo keturiasdešimt sportininkų iš Lietuvos, Estijos, Ukrainos ir Latvijos. Tarp  vokiečių stipriausias buvo Europos veteranų čempionas HAICAS HORLINGAS (Heinz Horling), o iš T.S.R.S. kultūristų latvis STANISLAVAS POLIAKOVAS (Станислав Поляков).
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. W.B.B.F. International, W.F.F. W.B.B.F. North America, W.F.F. W.B.B.F. South America, W.F.F. W.B.B.F. Asia, W.F.F. W.B.B.F. Europe, W.F.F. W.B.B.F. Africa, W.F.F. W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Reply
#27
2020. PASAULINIO KULTŪRIZMO LEGENDA.
ESTIJOS KULTŪRIZMO SIELA - INARAS MARDO.
Per visą Estijos kultūrizmo laikotarpį estai neturėjo kito tokio iškilaus, energingo ir profesionalaus kultūrizmo lyderio, talentingo trenerio, kokiu buvo INARAS MARDO (Innar Mardo, 1646-2002 m.).
Savo tarptautinę veiklą pradėjęs nuo turnyrų „Georgo Tenno memorialas“ („Georg Tenno Memorial“), INARAS MARDO sukaupė didžiulį organizacinį patyrimą. Kaip ir dabartinis Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacijos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras), jis nuo seno palaikė nuolatinius ryšius su visų pasaulio tarptautinių kultūrizmo organizacijų vadovais, tokiais, kaip BENAS VEIDERIS, OSKARAS HEIDENSTAMAS, SERŽAS NUBRETAS (Ben Weider, Oscar Heidenstam, Serge Nubret).
 
PASAULINĖS ISTORINĖS VARŽYBOS – „GINTARINIS PRIZAS“.
Atstovaudamas Estiją, INARAS MARDO buvo beveik visų Estijos nacionalinės rinktinių vadovu seniausiose tradicinėse pasaulio kultūrizmo varžybose – tarptautiniame „Gintarinio prizo“ turnyre (1968-2018).
Kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo T.S.R.S. ir socialistinėse šalyse laikotarpiu du dešimtmečius „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“) turnyras buvo neoficialiu T.S.R.S. kultūrizmo čempionatu, o, pagal šiandien sporto specialistų daromas išvadas, ir socialistinių šalių pasaulio kultūrizmo čempionatu (įvairiomis kalbomis daugiau informacijos tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt , skaitykite straipsnius pagrindiniame puslapyje ir forumo temose „Pasaulio kultūrizmo istorija. Kaip viskas buvo iš tikrųjų“; Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos oficialiame žurnale „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“, Nr. 28, 33 ir 34).
 
ESTIJOS NACIONALINĖ WFF-WBBF FEDERACIJA.
Baigiantis devintam parėjusio šimtmečio dešimtmečiui INARAS MARDO aktyviai pasijungė prie tarptautinės Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos veiklos. Tuo laikotarpiu INARAS MARDO iniciatyva Estijoje įkurta ir oficialiai registruota Nacionalinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija, kurios pirmuoju prezidentu buvo INARAS MARDO.
INARO MARDO  iniciatyva bei pastangomis 2001 metais Estijos sostinėje Taline vyko Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos Europos mėgėjų čempionatas.
Anksti išėjus iš gyvenimo, INARUI MARDO atminti dabar eilę metų Estijoje rengiamas tradicinis turnyras  „Inaro Maro memorialas“ („Innar Mardo Memorial“).
 
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
#28
2020. PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.
SUSIPAŽINKIME SU PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. GLOBALUS PROJEKTAS – PASAULIO  KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.
 Pasaulinė kultūrizmo federacija W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) šiandien vienija 135 šalis – nares, kurios atstovauja visus kontinentus. Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija kasmet įvairiose šalyse organizuoja apie 60 tarptautinių mėgėjų ir profesionalų renginių ir juridine oficialaus sporto prasme yra neabejotina kultūrizmo lyderė pasaulyje.
Sutapo, kad vainikuojanti savo penkis dešimtmečius trunkančią sportinę veiklą, Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija ėmėsi neturinčio precedento  globalaus tarptautinio kultūrizmo projekto:  kruopščiai dirbama ruošiant publikacijai didžiulės apimties išsamų istorinį sporto leidinį  “Pasaulinio kultūrizmo enciklopedija” („World Bodybuilding Encyclopedia“).
Enciklopedijos darbams vadovauja Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras).
Iki mūsų niekas pasaulyje net nepabandė imtis tokio grandiozinio projekto. Beje, toli gražu ne kiekvienas ir sugebėtų tai padaryti. Jau anksčiau kai kurių autorių  darbai buvo pavadinti „enciklopedijomis“, tačiau iš tiesu tokiais nebuvo (pav. Arnoldas Švarcenegeris (Arnold Schwarzenegger) parašė knygą apie save patį ir ją pavadino „enciklopedija“). Enciklopedijos sąvoka yra žymiai platesnė ir ji paprastai apima daug platesnius enciklopedinius dalykus.
Mūsų enciklopedija remiasi gausiais Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos archyvais, kurie buvo sukaupti per pastarųjų  penkiasdešimties metų trukmės tarptautinę veiklą. Taip pat ji remiasi archyviniais dokumentais, kurie mums buvo perduoti W.A.B.B.A. (World Amateur Body Building Association) savininko ir prezidento SERŽO NUBRETO (Serge Nubret, Prancūzija), Anglijos klubo N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) vadovų OSKARO HAIDENSTAMO (Oscar Heidenstam, Anglija) ir AIVANO DANBARO  (Ivan Dunbar, Airija), taip pat ir I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) komercinės firmos savininkų bei vadovų BENO VEIDERIO (Ben Weider, Kanada), POLO ČIUA (Paul Chua, Singapūras), ALEKSO BAUERIO (Alex Bauer, Austrija) ir CHOSE PARDO HIDALGO (Jose Pardo Hidalgo, Ispanija).
Mūsų enciklopedija detaliai apima beveik  šimto dvidešimties metų laikotarpį nuo Eugenijaus Sandovo (1898 m., Eugeny Sandow) laikų ir pristato per 9000 žinomų pasaulio sportininkų bei vadovų, palikusių ženklų pėdsaką tarptautinio kultūrizmo sporto istorijoje ir atstovavusių visas pagrindines žinomas tradicines tarptautines kultūrizmo federacijas. Neseniai  JAV sukurtas internetinis kultūrizmo istorijos enciklopedinis variantas teapima tik dešimt procentų informacijos, kuri bus mūsų enciklopedijoje.
Visi šio ilgo 120 metų sportinės veiklos laikotarpio minėtų sporto organizacijų sportininkai, užėmę oficialiose varžybose (pasaulio bei kontinentų mėgėjų ir profesionalų čempionatai) prizines vietas bei visi ženklūs tarptautinio sporto judėjimo lyderiai bei organizatoriai yra aprašyti mūsų enciklopedijoje.
Mūsų “Dabartinio kultūrizmo enciklopedija” ruošiama išleisti įvairiomis populiariomis kalbomis.
 
PASAULINIO KULTŪRIZMO KERTINIAI AKMENYS.
Priminsime kai kuriuos svarbius tarptautinio kultūrizmo faktus.
Praėjusiais 2017 metais tarptautinė sporto bendruomenė šventė 50- tą seniausių pasaulio tradicinių kultūrizmo varžybų – tarptautinio “Gintarinio prizo” turnyro (“Amber Prix International”) – jubiliejų (1968-2020 m.).
2018 metais  tarptautinė sporto bendruomenė šventė 120 –tą pirmų žinomų kultūrizmo varžybų jubiliejų: 1898 metais Anglijoje ir Rusijoje vyko pirmos varžybos, kuriose buvo demonstruojamas žmogaus kūnas. 1989 metais Anglijoje pradėtas leisti kultūrizmo žurnalas „Health and Strenght“ , leidžiamas iki šiol ROJAUS EDVADRSO (Roy Edwards).
2017  metais  tarptautinė sporto bendruomenė šventė 90 –tas fitneso metines: pirmos reguliarios treniruotės ir vieši pasirodymai 1927-1940 metais Niujorke (JAV) siejami su mūsų tautiete BRONE DUBAR. Beje, amerikiečiai dabar mielai renka papildomą istorinę medžiagą mūsų rengiamai  „Dabartinio kultūrizmo enciklopedijai“ apie BRONĘ DUBAR. BRONE DUBAR  iš Lietuvos su šeima į JAV emigravo prieš  Pirmąjį pasaulinį karą.
 
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
#29
2020. PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.
PRISTATOME ABSOLIUČIUS I.F.B.B. „Mr. Universe“ TURNYRO NUGALĖTOJUS.
 Pasaulinė kultūrizmo federacija W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) šiandien vienija 135 šalis – nares, kurios atstovauja visus kontinentus. Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija kasmet įvairiose šalyse organizuoja apie 60 tarptautinių mėgėjų ir profesionalų renginių ir juridine oficialaus sporto prasme yra neabejotina kultūrizmo lyderė pasaulyje.
Sutapo, kad vainikuojanti savo penkis dešimtmečius trunkančią sportinę veiklą, Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija ėmėsi neturinčio precedento  globalaus tarptautinio kultūrizmo projekto:  kruopščiai dirbama ruošiant publikacijai didžiulės apimties išsamų istorinį sporto leidinį  “Pasaulinio kultūrizmo enciklopedija” („World Bodybuilding Encyclopedia“).
 
ABSOLIUTŪS I.F.B.B. „Mr. Universe“ TURNYRO NUGALĖTOJAI.
I.F.B.B. komercinės firmos savininkams broliams DŽO ir BENUI VEIDERIAMS (Weider brothers Joe and Ben) savo darbuose nereikėjo išradinėti dviračio. Komercinėje ir sportinėje veikloje jau seniai buvo sukurtos BERNARO MAK FADENO (Bernarr Macfadden, Bernard Adolphus McFadden, 1868 – 1955 m.) ir BOBO HOFMANO (Robert Collins Hoffman, 1898-1985 m.) imperijos, o Europoje nuo 1950 metų per tradicinį tarptautinį “Mr. Universe” turnyrą Didžiojoje Britanijoje stabiliai veikė N.A.B.B.A. asociacija. Beliko tik juos kopijuoti, ką I.F.B.B. savininkai ir padarė.
I.F.B.B. pirmą “Mr. Universe” turnyrą organizavo 1959 metais Kanados Monrealio mieste. EDIS SILVESTRAS (Eddie Sylvestre) pateko į sporto istoriją, kaip pirmasis absoliutus I.F.B.B. “Mr. Universe” turnyro nugalėtojas. Pagal žinomo Amerikos sporto specialisto FREDERIKO HATFILDO (Frederick C. Hatfield, 1942-2017 m.) duomenis, 1960 metais I.F.B.B. “Mr. Universe” varžybų nerengė, o nuo 1961 metų “Mr. Universe” buvo organizuojamas stabiliai.
Pradžioje I.F.B.B. “Mr. Universe” varžybose buvo dvi arba trys ūgio kategorijos, tačiau vėliau jos buvo pakeistos į svorio kategorijas. 1971 metais tapusi Tarptautinių sporto federacijų sąjungos (G.A.I.S.F., General Association of International Sports Federations) nare, 1970 metais įstegta I.F.B.B. federacija siekė labiau priartėti prie tradicinių olimpinių sporto šakų, todėl nuo 1976 metų I.F.B.B. “Mr. Universe” turnyras pradėtas vadinti “pasaulio čempionatu”, o jo nugalėtojai “pasaulio čempionais”. Tais pačiais  metais buvo priimtas sprendimas absoliutaus pasaulio čempiono neberinkti, tačiau nuo 1994 metų sena tradicija buvo atgaivinta ir vėl imta skelbti absoliutų čempioną.
 
Year, Name, Country.
1959, SILVESTRE EDDIE, USA
1960, SIPES CHUCK, USA
1961, No contest
1962, EIFERMAN GEORGE, USA
1963, POOLE HAROLD, USA
1964, SCOTT LARRY, USA
1965, MAYNARD EARL, USA
1966, DRAPER DAVE, USA
1967, OLIVA SERGIO, USA
1968, ZANE FRANK, USA
1969, SCHWARZENEGGER ARNOLD, AUSTRIA
1970, COLUMBU FRANCESCO, ITALY
1971, BECKLES ALBERT, UK
1972, CORNEY ED, USA
1973, BECKLES ALBERT, UK
1973, FERRIGNO LOU, USA
1974, FERRIGNO LOU, USA
1975, WALLER KEN, USA
1976, MAKKAWY MOHAMED, EGYPT
1976, ROBINSON ROBBY, USA
1976, WALKER ROGER, AUSTRALIA
1977, PADILLA DAN, USA
1977, CALLENDAR ROY, CANADA
1977, SZKALAK KALMAN, USA
1978, RODRIGUEZ CARLOS, USA
1978, DUVAL ROY, UK
1978, MENTZER MIKE, USA
1979, BERTAGNA RENATO, ITALY
1979, DUVAL ROY, FRANCE
1979, BANNOUT SAMIR, LEBANON
1979, WILKOSZ JUSUP, GERMANY
1980, SALLMAYER HEINZ, AUSTRIA
1980, RATY JARMA, FINLAND
1980, FULLER JOHNY, UK
1980, METZ HUBERT, GERMANY
1981, PASARIELLO KEN, USA
1981, BUINOUD GERARD, FRANCE
1981, NEUVILLE JACGUES ,FRANCE
1981, DREHER LANCE, USA
1982, GAUBERT JAMES, USA
1982, RUPLINGER DALE, USA
1982, ENULU AHMET, TURKEY
1982, HANEY LEE, USA
1983, HOFFEND HERMAN, GERMANY
1983, STEENBECK APPLE, HOLLAND
1983, GLASS CHARLES, USA
1983, WILIAMS CHUCK, USA
1983, PARIS BOB, USA
1984, WOLFRED SYLVESTER, UK
1984, HYNATICHAK JOHN, USA
1984, GASPARI RICH, USA
1984, CHRISTIAN MIKE, USA
1985, HOFFEND HERMAN, GERMANY
1985, LABRADA LEE, USA
1985, GROLMUS JOZEF, GERMANY
1985, HENSEL PETER, GERMANY
1986, BRISBOIS STEVE, CANADA
1986, HOFFEND HERMAN, GERMANY
1986, GUILLAUME JEAN PAUL, USA
1986, ASHLEY MICHAEL, USA
1986, MOELLER RALF, GERMANY
1987, LOFTY MOHAMED, EGYPT
1987, BENAZIZA MOHAMED, ALGERIA
1987, MABROUK EL SHAHAT, EGYPT
1987, JABLONICKY PAVOL, CZECHOSLOVAKIA
1987, FREITAS LUIZ, BRAZIL
1988, ULUSOGLU TEVFIK, TURKEY
1988, MARQUEZ JUAN, USA
1988, CHAD DEGRA PREM, INDIA
1988, JANVIER RENEL, USA
1988, JABLONICKY PAVOL, CZECHOSLOVAKIA
1989, MOHMED AHMED, EGYPT
1989, SMITH VAN WALCOT, USA
1989, SEALY BERNARD, BARBADOS
1989, HILLEBRAND FRANK, GERMANY
1989, FAVRE JEAN LUC, SWITZERLAND
1990, EL AMAWY ANWAR, EGYPT
1990, DAWSON JOSEPH, USA
1990, JASINOWSKI WILHELM, GERMANY
1990, GURLEY ALG, USA
1990, ALBRECHT ACHIM, GERMANY
1991, EL AMAWY ANWAR, EGYPT
1991, GUZMAN JOSE, USA
1991, MABROUK EL SHAHAT, EGYPT
1991, DASZKIEWICZ MIROSLAW, POLAND
1991, COLEMAN RONNIE, USA
1992, GROLMUS PAVOL, CZECHOSLOVAKIA
1992, CHARETTE ANDRE, CANADA
1992, SCHATZ JOHANN, AUSTRIA
1992, AYKUTLUG HAMDULLAH, TURKEY
1992, BUURMAN ARTHUR, HOLLAND
1993, WOON HEOK BANG, SOUTH KOREA
1993, DONG KI HAN, SOUTH KOREA
1993, ABDULLAH AZMAN, SINGAPORE
1993, CZURLOK ROLAND, GERMANY
1993, SCHLIERKAMP GUNTER, GERMANY
1994, FUX JEAN PIERRE, SWITZERLAND
1995, AGATHOKLEOUS AGATHOKLIS, CYPRUS
1996, KISS JENO, HUNHARY
1997, HAIDAR AHMED, LEBANON
1998, AYKUTLUG HAMDULLAH, TURKEY
1999, HORVATH JAROSLAV, SLOVAKIA
2000, DMIRTIJEV SERGEJ, BELARUS
2001, SCHEU THOMAS, GERMANY
2002, SANTOS JOSE CARLOS, GERMANY
2003, MABROUK EL SHAHAT, EGYPT
2004, ZUR OLEG, LITHUANIA
2005, WOLF DENNIS, GERMANY.

 
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
#30
2020. PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.
PRISTATOME ABSOLIUČIUS N.A.B.B.A. „Mr. Universe“ TURNYRO NUGALĖTOJUS.
 Pasaulinė kultūrizmo federacija W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) šiandien vienija 135 šalis – nares, kurios atstovauja visus kontinentus. Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija kasmet įvairiose šalyse organizuoja apie 60 tarptautinių mėgėjų ir profesionalų renginių ir juridine oficialaus sporto prasme yra neabejotina kultūrizmo lyderė pasaulyje.
Sutapo, kad vainikuojanti savo penkis dešimtmečius trunkančią sportinę veiklą, Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija ėmėsi neturinčio precedento  globalaus tarptautinio kultūrizmo projekto:  kruopščiai dirbama ruošiant publikacijai didžiulės apimties išsamų istorinį sporto leidinį  “Pasaulinio kultūrizmo enciklopedija” („World Bodybuilding Encyclopedia“).
 
N.A.B.B.A. “Mr. Universe”turnyrai
N.A.B.B.A. asociacijos “Mr. Universe” turnyro istorija labai sena. Pirmąjį savo turnyrą kultūristams - mėgėjams asociacija organizavo 1950 metais Londone (Didžioji Britanija), o nuo 1952 metų N.A.B.B.A. “Mr. Universe” buvo organizuojamas ir profesionalams. Šiandien, kartu su Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos Lietuvoje organizuojamu tarptautiniu “Gintarinio prizo”(“Amber Prix International”, «Янтарный приз») turnyru, šie du kultūrizmo renginiai laikomi seniausiomis iki šių dienų pasaulyje organizuojamomis tradicinėmis kultūrizmo varžybomis. Tiesa, “Mr. Universe” turnyrų tradiciją pradėjo ne N.A.B.B.A. asociacija. A.A.U. įtakoje pirmasis “Mr. Universe” turnyras buvo 1947 metais organizuotas Tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos (F.I.H., Federation Internationale Halterophile) ir vyko Filadelfijos mieste (JAV). Antrasis “Mr. Universe” turnyras buvo organizuotas 1948 metais Londono Olimpinių žaidynių metu ir jo organizatoriumi buvo kultūrizmo žurnalo „Jėga ir sveikata“ („Strenght and Health“) redakcija. Nuo 1959 metų “Mr. Universe” turnyrą rengė ir I.F.B.B. federacija, tačiau jo tradicija trūko tik iki 1976 metų, kai I.F.B.B. “Mr. Universe” turnyrus pakeitė pasaulio mėgėjų čempionatai.
Kultūrizmo pasaulyje N.A.B.B.A. “Mr. Universe” visada buvo laikoma prestižiniu turnyru. Dažnai kitos kultūrizmo organizacijos sportininkai, jau tapę kur kitur “Mr. Universe” turnyro čempionais, atvykdavo į Didžiąją Britaniją kovoti dėl N.A.B.B.A. “Mr. Universe” titulo.
Nuosekliai bendradarbiaudama su A.A.U., kuri nuo 1939 metų JAV reguliariai rengė “Mr. America” turnyrus, stabiliais “Mr. Universe” turnyrais Europoje įsitvirtino N.A.B.B.A.. A.A.U., o neretai ir I.F.B.B. federacijos, čempionai siekė N.A.B.B.A. “Mr. Universe” titulo ir kasmet atvykdavo į Didžiąją Britaniją. Pasaulio sporto visuomenėje žinomi vardai savo pergalėmis Londone  garsino “Mr. Universe” turnyrą ir stiprino N.A.B.B.A. asociacijos autoritetą. Be abejo, garsiausias jų buvo atstovavęs Austriją ARNOLDAS ŠVARCENEGERIS (Arnold Schwarzenegger), tačiau netūko ir kitų žinomų asmenybių. Vienas I.F.B.B. federacijos savininkų, “čempionų treneris nuo 1936 metų” DŽO VEIDERIS (Joe Weider), kol I.F.B.B. savo varžybų neturėjo, 1952 metais Londone dalyvavo N.A.B.B.A. “Mr. Universe” turnyre ir kategorijoje užėmė penktą vietą.
Žemiau pateikiame N.A.B.B.A. asociacijos “Mr. Universe” turnyro absoliučių nugalėtojų sąrašą. Pastaruoju metu N.A.B.B.A. asociacija, viešindama savo varžybų čempionus, dirba nelabai nuosekliai ir interneto puslapį atnaujina nereguliariai. Todėl N.A.B.B.A. asociacijos “Mr. Universe” nugalėtojų vardus pateikiame tik iki 2015 metų.
 
N.A.B.B.A. "Mr. Universe" Champions
AMATEURS

Year, Name, Country.
1950, REEVES STEVE, USA
1951, PARK REG, GB
1952, NASR MOHAMMED, EGYPT
1953, PEARL BILL, USA
1954, THOMAS ENRICO, USA
1955, HARGITAY MICKEY, USA
1956, SCHAEFER RAY, USA
1957, LEES JOHN, GB
1958, CLARK EARL, USA
1959, SELL LEN, USA
1960, DOWNS HENRY, GB
1961, ROUTLEDGE RAY, USA
1962, ABBENDA JOE, USA
1963, SANSONE TOM, USA
1964, HEWLWTT JOHN, GB
1965, SANTIAGO ELMO, USA
1966, YOURTON CHESTER, USA
1967, SCHWARZENEGGER ARNOLD, AUSTRIA
1968, TINERINO DENNIS, USA
1969, COE BOYER, USA
1970, ZANE FRANK, USA
1971, WALLER KEN, USA
1972, PETSAS ELIAS, SOUTH AFRICA
1973, DICKERSON CHRIS, USA
1974, DUVAL ROY, UK
1975, LAWRENCE IAN, SCOTLAND
1976, SUGITA SHIGERU, JAPAN
1977, FOX BERTIL, UK
1978, JOHNS DAVE, USA
1979, EMULU AHMET, TURKEY
1980, RICHARDSON BILL, UK
1981, BROWN JOHN, USA
1982, BROWN JOHN, USA
1983, KING JEFF, USA
1984, BUCHANAN BRIAN, UK
1985, BELKNAP TIM, USA
1986, CLAIRMONTE CHARLES, UK
1987, FRANCIS BASIL, UK
1988, TERRA VICTOR, USA
1989, DUFRESNE MATT, USA
1990, REID PETER, UK
1991, GORBRACHT REINER, GERMANY
1992, MOHAMMAD MUSTAFA, AUSTRIA
1993, FRANCIS DENNIS, UK
1994, VAN BEECK NICK, SOUTH AFRICA
1995, CLEMESHA GRANT, AUSTRALIA
1996, FOCHERINI FREDERICO, ITALY
1997, THOMAS GRANT, UK
1998, LISTER GARY, UK
1999, MALE FRANCO, ITALY
2000, OGORODNIKOV SERGEJ, RUSSIA
2001, MULLER STEFFEN, GERMANY
2002, GALEAZZO COSTANTINO, ITALY
2003, AL SAKA HASSAN, SYRIA
2004, SINTON STEPH, UK
2005, MARIO CHARLES, BRAZIL
2006, BURES TOMAS, CZECH
2007, ORAZIO SALVATORI, ITALY
2008, BEYEKE LIONEL, FRANCE
2009, KASAL MARTIN, CZECH
2010, ZUPAN MIHA, SLOVENIA
2011, SANTOS PAULO LIMA, BRAZIL
2012, POLHILL ANDY, SCOTLAND
2013, PRIEST LEE, AUSTRALIA
2014, DU PLESSIS BARNEY, UK
2015, STEWART PAUL, NORTH IRELAND.

 
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)