Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.88 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pasaulio seniausias tarptautinis kultūrizmo "GINTARINIO PRIZO" turnyras
2020. PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.
PRISTATOME ABSOLIUČIUS TARPTAUTINIO „Gintarinio prizo“  TURNYRO NUGALĖTOJUS.
 Pasaulinė kultūrizmo federacija W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) šiandien vienija 135 šalis – nares, kurios atstovauja visus kontinentus. Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija kasmet įvairiose šalyse organizuoja apie 60 tarptautinių mėgėjų ir profesionalų renginių ir juridine oficialaus sporto prasme yra neabejotina kultūrizmo lyderė pasaulyje.
Sutapo, kad vainikuojanti savo penkis dešimtmečius trunkančią sportinę veiklą, Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija ėmėsi neturinčio precedento  globalaus tarptautinio kultūrizmo projekto:  kruopščiai dirbama ruošiant publikacijai didžiulės apimties išsamų istorinį sporto leidinį  “Pasaulinio kultūrizmo enciklopedija” („World Bodybuilding Encyclopedia“). Pirmas enciklopedijos tomas jau ruošiamas spaudai.
 
TARPTAUTINIS „GINTARINIO PRIZO“ TURNYRAS.
Šiandien tarptautinis „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз») turnyras  kartu su nuo 1950 metų Jungtinėje Karalystėje N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) asociacijos organizuojamu „Mr. Universe“ turnyru yra seniausios tradicinės tarptautinės kultūrizmo varžybos pasaulyje. Pirmasis turnyras buvo organizuotas 1968 metais Klaipėdoje. Tais pačiais metais Kaune buvo įsteigta pirma socialistiniame pasaulyje tarptautinė kultūrizmo organizacija – „Visuomeninis T.S.R.S. kultūrizmo komitetas“ („Общественный комитет атлетической гимнастики С.С.С.Р.»). į vadovaujantį komiteto organą – Vykdomąją tarybą – buvo išrinkti penki asmenys, tarp kurių buvo du lietuviai: vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Валерий Корешков) ir tuo metu kaunietis VYTAUTAS ZUMERIS.
1973 metais politiniais sumetimais uždraudus kultūrizmą T.S.R.S., beveik du dešimtmečius visose socialistinėse šalyse jį imta persekioti. Būtent šiuo laikotarpiu tarptautinis „Gintarinio prizo“ turnyras suvaidino ypatingą vaidmenį. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras), neatsižvelgdamas į visų to meto kultūrizmo vadovų įspėjimus bei rekomendacijas nieko nedaryti, asmeniškai rizikuodamas, pasipriešino sistemai. Vienas Lietuvos kultūrizmo vadovų ROMANAS KALINAUSKAS pasakė, kad „aš savo partiniu bilietu nerizikuosiu ir, jeigu bus prieš tave imtasi priemonių, mes sakysime, kad nieko nežinojome apie tavo iniciatyvą“. Detaliai surašęs argumentuotą peticiją kultūrizmui ginti, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS nukeliavo į to meto T.S.R.S. sostinę Maskvą ir peticijos kopijas paliko aukščiausiuose T.S.R.S. politiniuose bei sporto valdžios organuose. Netikėtai, reakcija buvo pozityvi ir kultūrizmo klausimais ėmė domėtis T.S.R.S. Komunistų partijos Centro Komitetas (T.S.K.P. C.K.). Keletą kartų Dr. EDMUNDUI DAUBARUI skambino iš T.S.K.P. C.K. bendrojo skyriaus ir tikslino situaciją apie kultūrizmo padėtį šalyje. Po kurio laiko Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ pasikvietė į Klaipėdos miesto Komunistų partijos komitetą, kur komiteto sekretorius JONAS GURECKAS pasakė, kad „nebereikia Maskvos trukdyti“ ir leido Klaipėdoje kasmet organizuoti „Gintarinio prizo“ turnyrą.
Toki būdu ilgą laiką T.S.R.S. kultūrizmas buvo uždraustas, o Klaipėdoje tarptautinės varžybos vyko. Tai suteikė galimybes palaikyti šį sportą didžiulėje teritorijoje, nes į „Gintarinį prizą“ susirinkdavo socialistinių respublikų atstovai. Lietuviams šis turnyras suteikė galimybes vystyti sportą, todėl ilgą laiką Lietuvos kultūristai pirmavo visoje T.S.R.S.. „Gintarinio prizo“ nugalėtojų vardai skambėjo ne tik T.S.R.S. ir kitose socialistinėse šalyse, apie turnyrą ir jo dalyvius periodiškai rašė ir „Vakarų“ spauda. Prasidėjus „perestrojkai“, sporto persekiojimas sumažėjo. 1987 metais T.S.R.S. Sporto ministerija (Goskomsport) pripažino tarptautinį „Gintarinio prizo“ turnyrą buvus neoficialiu T.S.R.S. kultūrizmo čempionatu ir pradėjo turnyro nugalėtojams suteikinėti „T.S.R.S. sporto meistrų“ («Мастер спорта С.С.С.Р.») vardus. Vėliau sporto specialistai tarptautinį „Gintarinio prizo“ turnyrą įvardijo „Socialistinių šalių pasaulio čempionatu“, nes kitų reguliariai organizuojamų kultūrizmo varžybų visame socialistiniame pasaulyje nebuvo, o savo organizaciniu lygiu, dalyvavusių šalių skaičiumi, dalyviais „Gintarinis prizas“ nenusileido tuo metu „Vakaruose“ vykusiems pasaulio čempionatams.
Baigiantis devyniasdešimtiesiems metams „Gintarinio prizo“ turnyre kategorijose dalyvaudavo per penkiasdešimt sportininkų. 1989 metais į varžybas Klaipėdoje susirinko devyniasdešimt trijų T.S.R.S. miestų komandos, o 1990 ir 1991 metais „Gintarinis prizas“ Klaipėdoje buvo organizuotas kartu su oficialiu T.S.R.S. jaunimo čempionatu.
 Šios tradicinės varžybos organizuojamos ir iki šių dienų. Pastaruosius tris dešimtmečius jo organizatorius yra Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija.
2011 metais Vatikane vyko oficialus Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos vadovų priėmimas. Be kitų klausimų, priėmime buvo kalbėta apie kultūrizmo sporto istoriją, tame tarpe ir apie tarptautinio „Gintarinio prizo“ turnyro istoriją. Vatikane metu mūsų veikla kultūrizmo sporto draudimo laikotarpiu buvo įvardinta, kaip disidentinė komunistinio režimo atžvilgiu ir Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS Vatikano kongregacijos prefekto Kardinolo JOZEFO TOMKO (Vatican Congregat Prefect J. Em. Jozef Kardinal Tomko) buvo apdovanotas Popiežiaus Garbės medaliu (Medaglia Ufficiale di Pontificato di Sua Santita Benedetto XVI).
 
ABSOLIUTŪS TARPTAUTINIO "GINTARINIO PRIZO" TURNYRO ČEMPIONAI.
Over All Winners “Amber Prix International”

Date, Name, Country
2019, GOLAP RABHA,  India

2018, ALEKSANDR SACHAROV, Uzbekistan
2017, MAROS KANASZ, Slovakia
2016, JORG FUCHS, Germany
2015, AHMADI ARASH, Iran
2014, ANDREJ RUMIANCEV, Estonia
2013, ANDRZEJ BRZEZINSKI, Poland
2012, PIR SARANDIB MEHDI, Iran
2011, NAFTEJ SINGH, India
2010, DHARMENDER SINGH, India
2009, ALEKSANDR SCIOGOLEV, Russia
2008, DARIUS BUKSNAITIS, Lithuania
2007, ALEKSANDR SEVCOV, Estonia
2006, ALEXANDR LIUBOMIROV, Latvia
2005, IVAN SERGEJEV, Russia
2004, ALEKSANDR MASLOVSKIJ, Latvia
2003, AIVARS VISOCKIS, Latvia
2002, RADIK MANAFOV, Lithuania
2001, ALEKSANDR MASLOVSKIJ, Latvia
2000, RADIK MANAFOV, Lithuania
1999, DARIUS BUKSNAITIS, Lithuania
1998, RICARDAS GURSKAS, Lithuania
1997, ROLANDAS POCIUS, Lithuania
1996, ALGIRDAS KILCIAUSKAS, Lithuania
1995, SERGEJ OGORODNIKOV, Russia
1994, ALGIRDAS KILCIAUSKAS, Lithuania
1991, OLEGAS ZURAS, Lithuania
1990, OLEGAS ZURAS, Lithuania
1989, VIKTORAS JUCYS, Lithuania
1988, VIKTORAS JUCYS, Lithuania
1987, VIKTORAS JUCYS, Lithuania
1986, ROLANDAS BUCINSKAS, Lithuania
1985, ALGIRDAS IVANAUSKAS, Lithuania
1984, VINCAS DUBICKAS, Lithuania
1983, VINCAS DUBICKAS, Lithuania
1982, JEVGENIJ GORELIK, Lithuania
1981, SAULIUS MISEVICIUS, Lithuania
1980, VLADAS KAPCEVICIUS, Lithuania
1979, OLEV ANNUS, Estonia
1978, OLEV ANNUS, Estonia
1977, STASYS CUKANOVAS, Lithuania
1976, RISARDAS KRINICKIS, Lithuania
1975, RISARDAS KRINICKIS, Lithuania
1974, VYTAUTAS ZENKEVICIUS, Lithuania

1970, ANTANAS MINEIKIS, Lithuania
1969, ANTANAS MINEIKIS, Lithuania
1968, LEONAS PIVORIUNAS, Lithuania.  

 
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply


Messages In This Thread
RE: Pasaulio seniausias tarptautinis kultūrizmo "GINTARINIO PRIZO" turnyras - by E.Sendriene_WFF_WBBF - 07-03-2020, 07:04 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)