Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 2.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA. KITAS POŽIŪRIS
KULTŪRIZMAS PRANCŪZIJOJE. APŽVALGA.
PRIEŠISTORINĖ ĮŽANGA.
Nuo 19-tojo šimtmečio pabaigos, o konkrečiai nuo 1898 metų, Prancūziją, Angliją ir Rusiją galima laikyti kultūrizmo pradiniais centrais Europoje ir pasaulyje.
Praėjusio šimtmečio ketvirtame dešimtmetyje, kai niekur sportinių kultūrizmo varžybų nebuvo, ypatingai pažymėtinos ir reikšmingos tos varžybos, kurios buvo organizuojamos Anglijoje ir Prancūzijoje, dalyvaujant iškilai Anglijos sporto klubo NABBA (National Amateur Body Building Association, NABBA UK) asmenybei OSKARUI HAIDENSTAMUI (Oscar Heidenstam). Tuomet patys dalyviai ir organizatoriai jas vadino „Europos čempionatais“.

SERŽAS NUBRETAS.
Didžiojo tarptautinio sporto prasme kultūrizmas Prancūzijoje tapo ženkliai pastebimas tik sąsajoje su iškilia SERŽO NUBRETO (Serge Nubret) asmenybe. Talentingas aukščiausio lygio profesionalus kultūristas, puikus organizatorius, iki tarpusavio konflikto ir ilgamečių nesutarimų buvęs IFBB (International Federation of Body Builders) komercinės firmos savininko ir prezidento BENO VEIDERIO (Ben Weider) patikėtinis ir pirmasis IFBB istorijoje vice prezidentas (1971-1974), juridiškai neoficialios tarptautinės WABBA (World Amateur Body Building Association) struktūros steigėjas, savininkas ir prezidentas.
Kaip 1983 metais SERŽAS NUBRETAS rašė dabartinės Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentui EDMUNDUI DAUBARUI (DSc. Edmundas Daubaras), jis 1976 metais „įkūrė tarptautinę WABBA struktūrą tam, kad kovoti su IFBB“.

VEIDERIAI TRIUŠKINA WABBA.
Iki 1989 metų tarptautinė WABBA organizacija dirbo sklandžiai, kasmet organizavo kelis tarptautinius renginius, turėjo savo pasekėjų.
Praėjusio šimtmečio devintame dešimtmetyje vidinė tarptautinės WABBA asociacijos struktūra atrodė sekančiai: SERŽAS NUBRETAS buvo WABBA savininku ir „tarptautiniu koordinatoriumi“, o formaliu WABBA prezidentu buvo RENO ROBINETAS (Renaut Robinet), generalinio sekretoriaus pareigas ėjo SERŽO NUBRETO bendražygis ir pasekėjas AKLI ŠABENI (Akli Chabeni).
Nedaugelis žino, kad žvelgiant į pasaulio kultūrizmo istorijos praeitį, pasaulinėje kultūrizmo istorijoje IFBB ir WABBA organizacijoms buvo ypatingai reikšmingas 1989 metų pasaulio mėgėjų čempionatas. Tuo metu BENAS VEIDERIS ir SERŽAS NUBRETAS tarpusavio kovoms ir nesutarimams jau buvo paskyrę beveik dvidešimt metų.
Prancūzijoje suradęs įtakingus rėmėjus, tarptautinės WABBA prezidentas RENO ROBINETAS kruopščiai dirbo Paryžiuje rengdamas 1989 metų WABBA pasaulio čempionatą. WABBA pasaulio mėgėjų čempionatas Paryžiuje vyko didelių tarptautinių kultūrizmo intrigų fone. Minėtas WABBA pasaulio čempionatas Paryžiuje buvo rengiamas su didele reklamine pompa, tačiau RENO ROBINETAS visiems netikėtai paskelbė, kad nutraukia ryšius su SERŽO NUBRETO WABBA ir surengė ne WABBA, o IFBB pasaulio čempionatą. Prieš tai RENO ROBINETAS slapta nuo savo WABBA bendražygių lankėsi BENO VEIDERIO namuose Kanadoje, kur ir buvo paruoštas šis visiems netikėtas tarptautinės WABBA struktūros žlugimo planas. Aišku, ne už „gražias akis“...
Tačiau, po šio ypač sėkmingo IFBB pasaulio čempionato iš BENO VEIDERIO nesulaukęs jam pažadėto rojaus, RENO ROBINETAS visam laikui išnyko iš tarptautinio kultūrizmo sporto. 1989 metais Paryžiuje sau netikėtai BENAS VEIDERIS gavo nuostabias varžybas, o SERŽO NUBRETO WABBA gavo tokį smūgį, po kurio niekados nebepakilo į ankstesnį tarptautinį lygmenį. Taip pat reikia pažymėti, kad po 1989 metų IFBB pasaulio čempionato Prancūzijoje nebuvo nė vieno didelio tarptautinio kultūrizmo renginio, kuris būtų svarbus pasauliniam kultūrizmo sportui oficialiąja prasme.
Šiame 1989 metų IFBB pasaulio mėgėjų čempionate dalyvavo ir dabartinės Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS, tarpusavio bendradarbiavimo klausimams spręsti asmeniškai svečio teisėmis pakviestas privačios IFBB komercinės firmos savininko ir prezidento BENO VEIDERIO. EDMUNDO DAUBARO susitikimas bei bendradarbiavimo klausimų derinimas su BENU VEIDERIU vyko visą dieną.
Minėtas tarptautinis IFBB renginys 1989 metų rudenį vyko Paryžiaus prestižinio „La Fayette“ viešbučio didžiulėje kongresų salėje, o čempionato delegatai ir dalyviai visi gyveno minėtame viešbutyje. Pripažinti pasaulio kultūrizmo specialistai teigia, kad per visą visų tradicinių tarptautinių kultūrizmo organizacijų pasaulio čempionatų istoriją tokio aukšto organizacinio lygio tebuvo tik du mega - renginiai: 1989 m. IFBB pasaulio mėgėjų čempionatas Paryžiuje ir 2011 m. WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionatas Vienoje (Austrija).
Detaliau su istoriniais dokumentais šiuo klausimu bei ir kitais įvairiomis kalbomis galima susipažinti tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt , skaitykite straipsnius istorinėse temose bei forumo istorines temas. Ten rasite ir SERŽO NUBRETO laiškus rašytus EDMUNDUI DAUBARUI. Beje, tolimesniems pasaulio kultūrizmo sporto istorijos darbams SERŽAS NUBRETAS prieš keletą metų nemažą savo asmeninių archyvų dalį perdavė EDMUNDUI DAUBARUI.

PRANCŪZIJOS NABBA.
Įvairių šalių Nacionalinių kultūrizmo federacijų santykiai su tarptautine NABBA struktūra visada buvo neapibrėžti ir komplikuoti. Tarptautinė NABBA iki šiol neturi juridinės tarptautinės sporto organizacijos registracijos. Tradiciškai eilę dešimtmečių Prancūzijoje veikia Anglijos sporto klubo NABBA padalinys. Ši prancūzų organizacija dirba tik dalyvaudama tarptautiniuose renginiuose užsienyje, o per pastaruosius du dešimtmečius savo šalyje tik kartą 1991 metais Epinalyje (Epinal) surengė NABBA Europos mėgėjų čempionatą. Ryšium su tuo, kad per pastarąjį dešimtmetį niekur juridiškai neregistruota tarptautinė NABBA struktūra skilo mažiausiai keturis kartus, to pasėkoje pasaulyje ir Europoje įvairiais pavadinimais atsirado naujų savarankiškų „tarptautinių“ struktūrų, kurios, beje, vėl dėl tarpusavio nesutarimų toliau skilinėjo ir dalinosi. Po paskutinio NABBA pasidalinimo 2013 metais atskylę „oponentai“ internete sunaikino visą ilgais metais kauptą istorinę dokumentinę NABBA medžiagą, tad dabar NABBA atstovų laukia nemenkas atstatomasis darbas.

JURIDIŠKAI NESUPRANTAMI SUSIVIENIJIMAI.
Tarptautine kultūrizmo veikla pasaulyje ir Europoje užsiima gana daug juridiškai niekaip neregistruotų susivienijimų. Geriausiu atveju šiose „tarptautinėse organizacijose“ būna registruotas pavadinimas ir logotipas, bet ir tai ne visada. Prancūzija ne išimtis.
Tokie „susivienijimai“ rengia tarptautinius renginius, konkursus ir paskutiniu metu populiarius „festivalius“ bei kitokius „klasikus“. Tokiu būdu Prancūzijoje pastaruosius du dešimtmečius vyksta didžiausias šalies istorijoje tarptautinis kultūrizmo „Top De Colmar“ turnyras. Nenuostabu, kad tokia sportinė veikla nesulaukia nei valdžios palaikymo, nei platesnio visuomenės susidomėjimo.

WFF-WBBF PRANCŪZIJOJE.
Pirmi Prancūzijos sportininkai tarptautinėse WFF-WBBF varžybose pasirodė praėjusio šimtmečio devintojo dešimtmečio pradžioje. Minėtu laikotarpiu labiausiai sekėsi šiems prancūzams: WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionais tapo BRIGITA KREPJU (BrigitteCrepieux, 1996), MARIJA RIPERT (Marie Pierre Dominique Rippert, 2003-2004) bei IZABELE STREIT (Isabele Streit, 2006). Atstovavusi Prancūzijai Baltarusijos emigrantė IRINA VALETT FEDORUK tapo WFF-WBBF mėgėjų „Universe“ čempione (2009) bei ne kartą buvo WFF-WBBF pasaulio ir Europos mėgėjų bei profesionalų čempionatų prizininke.

NEPAKARTOJAMA PRANCŪZIJOS KULTŪRIZMO GARBĖ - MIKAELIS LOUVELIS.
Atstovaujantis Pasaulinės WFF-WBBF federacijos neįgalių sportininkų divizioną, pastaraisiais metais tapęs WFF-WBBF pasaulio (2009, 2010), Europos (2009, 2013), seniausių pasaulio tradicinių kultūrizmo varžybų - tarptautinio „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, 2009) turnyro ir tarptautinio mėgėjų „Universe“ (2008) turnyro čempionu, Prancūzijos kultūristas MIKAELIS LOUVELIS (Mickael Louvel) savo aukštais pasiekimais ir toliau maloniai stebina tarptautinę sporto visuomenę. Būdamas neįgalus, MIKAELIS LOUVELIS ne tik garsina savo šalį, bet labai populiarina kultūrizmo sportą bei sveiką gyvenimo būdą neįgalių žmonių tarpe.

INFORMACIJA
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.
PHOTOS: DSc.EDMUNDAS DAUBARAS (Lithuania), BEN WEIDER (Canada), SERGE NUBRET (France), JOSEFINA CHUA (Singapore), RAFAEL SANTONJA (Spain).


Attached Files Thumbnail(s)
           
WFF-International Official Information Only
Reply


Messages In This Thread
RE: DABARTINIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA. KITAS POŽIŪRIS - by WFF-WBBF secretary service - 09-09-2013, 10:49 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)