Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 1.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2019. PASAULIO NAUJIENOS.
2019. TARPTAUTINIS KULTŪRIZMO SPORTAS.
KAS TAI ŠIANDIEN?
ARENOJE PASIRODO NAUJŲ FEDERACIJŲ. IŠ ESMĖS NIEKAS NESIKEIČIA.
Pastaruoju metu sporto arenoje pasirodo vis naujų nacionalinių bei tarptautinių organizacijų. Mažai informuotam žmogui sunku susigaudyti įvairių federacijų gausoje. Kiekviena šių federacijų teigia, kad ji „geriausia“. Tačiau tai tik žodžiai.
Dešimtmečiais ankstesni kultūrizmo lyderiai vedę sportą klaidingu keliu, šiandien pasiekė uždarą aklavietę, sugebėjo sukurti itin neigiamą visuomenės nuomonę apie kadaise buvusį gražų kultūrizmo sportą. Šiandien kultūrizmas iš sporto virto atvira komercine veikla, kažkokiu „perku-parduodu“ procesu. Manipuliavimas sportininkais, nuolatiniai žaidimai dopingo kontrole, sportininkų ligos ir net mirtys tapo kasdienybe. Šiame procese nėra nieko oficialaus, o kultūrizmo sportinė veikla tapo siauro uždaro pačių kultūristų rato užsiėmimu, tolimu nuo plačios visuomenės interesų. Kultūrizmo sportas, ypač oficialiu požiūriu, yra ant pražūties ribos. Nė viena tarptautinė sporto organizacija, išskyrus Pasaulinę WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)   federaciją, net minties neturi apie oficialaus sporto vystymą bei mūsų sporto pripažinimą visuomenės akyse.
KURI FEDERACIJA GERESNĖ?
Federacijų gausoje atskirti federacijas vieną nuo kitos nėra sunku, reikia tik užduoti vieną klausimą: kokie šios organizacijos strateginiai tikslai, kur ji eina ir ko siekia??? Paklauskime, ką ši federacija realiai atlieka vystant sportą oficialia prasme, ką realaus ji veikia gerinant ir gelbstint nusmukdytą kultūrizmo įvaizdį. Nesunkiai pamatysime, kad visis šios “federacijos” yra ne kas kita, o tik asmeninių atskirų individų abicijų tenkinimo  “tūsai”...
Nė viena minėtų “tarptautinių kultūrizmo federacijų” neturi oficialaus žinomų tradicinių tarptautinių organizacijų pripažinimo. 1997 metais Tarptautinis Olimpinis Komitetas (IOC, International Olympic Committee) buvo suteikęs IFBB federacijai (International Federation of Body Builders) dviejų metų bandomąjį laikotarpį, bet jau po pirmų Šveicarijoje organizuotų varžybų IOC pripažinimą triukšmingai atšaukė. Tuomet broliai Džo ir Benas Veideriai (Weider brothers Joe and Ben) pardavė jiems priklausančią privačią IFBB federaciją, savo žurnalus, tarptautinį “Olympia” turnyrą ir pasitraukė iš veiklos. Nuo to laikotarpio situacija tarptautinio kultūrizmo sporte yra labia nestabili. Sportas virto atvira komercija, o sporto varžybos tapo visokio lygio “festivaliais”, “savaitgaliais”, “naktimis”  ir “klasikais”. Atrodo, kad kadaise užsibrėžtų brolių Veiderių siekių ir svajonių tęsėja šiandien tėra tik Pasaulinė WFF-WBBF Federacija. Sportas tikrąja to žodžio prasme niekam kitam nerūpi. Apie įvairias federacijas daug rašėme anksčiau, tad nesikartosime. Oficialią informaciją galima rasti tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, žiūrėkite istorinius straipsnius ir dokumentus pagrindiniame puslapyje ir forumo temose.
Šiandien, kai lalbame rimtai apie kultūrizmo sporto oficialiąja pusę, apie jo pripažinimo kelius bei galimybes, galime minėti tik dvi tarptautines kultūrizmo organizacijas – tai Pasaulinė WFF-WBBF   federacija ir privati  RAFAELIO SANTOCHOS (Rafael Santonja) IFBB komercinė firma.
IFBB.
Dabar yra paviešinta visa eilė “karštų” IFBB temų, tokių, kaip dokumentų falsifikavimas, “juodoji buhalterija”, netikra demokratija, dopingas, organizacijos skandalai ir pasidalinimai, tačiau RAFAELIO SANTOCHOS  IFBB toliau išlieka rimčiausia iš visų jos “dukterinių” firmų.
Pastaba:
2009 metais IFBB po skandalo skilo į  ispano RAFAELIO SANTOCHOS  IFBB ir singapūriečio POLO ČIUA (Paul Chua) Azijos padalinį. 2017 metais IFBB vėl skandalingai skilo į RAFAELIO SANTOCHOS  IFBB ir nuo jo atsiskyrusio amerikiečio DŽIMO MANJONO (Jim Manion) NPC (National Physique Committee)  organizacijas. Visos monėtos organizacijos nuolatos tarpusavyje nesutaria ir pešasi. Matydami tai, broliai Veideriai už širdies griebtųsi...
WFF-WBBF.
Dirbanti nuo 1968 metų ir šiandien pažyminti savo 52-as veiklos metines, Pasaulinė WFF-WBBF federacija jungia 134 nacionalines organizacijas, kurios atstovauja visus kontinentus. Kasmet WFF-WBBF įvairiose pasaulio šalyse organizuoja per 60 tarptautinių renginių.
Pasaulinė WFF-WBBF federacija pripažinta Neolimpinių sporto šakų komiteto, eilės pasaulio šalių Nacionalinių olimpinių komitetų ir sporto ministerijų, tarptautinio sporto universiteto (ISU, International sport University), kuris nuo 2017 metų yra asocijuotas UNESCO narys prie Jungtinių tautų (UN). Net Vatikanas pastebėjo Pasaulinės WFF-WBBF federacijos darbus ir 2011 metais oficialaus priėmimo metu Pasaulinės federacijos prezidentą Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ (DSc. Edmundas Daubaras) apdovanojo Popiežiaus Garbės medaliu (Medaglia Ufficiale di Pontificato di Sua Santita Benedetto XVI) ir po to atsiuntė Popiežiaus laiminimo laišką.
Šiandien akivaizdu, kad tik WFF-WBBF turi aiškią viziją perspektyviam tarptautinio kultūrizmo sporto vystymui oficialiame lygmenyje. Pasaulinė WFF-WBBF federacija su dabarties ambicingais tarptautiniais projektais žengia pirmyn prisiimdama aiškaus lyderio pozicijas oficialiame tarptautiniame kultūrizmo judėjime.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only
Reply


Messages In This Thread
RE: 2019. PASAULIO NAUJIENOS. - by WFF-WBBF secretary service - 08-21-2019, 11:52 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)