Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 1.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2019. PASAULIO NAUJIENOS.
WORLD AMATEUR CHAMPIONSHIP
“Amber Prix International”
November 16, 2019, Kaunas, Lithuania
FINAL RESULTS
(First three places only)

"FIT-KID" CONTEST
Boys
Category 8 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Radke Leon Poland 1
Miscenko Vladislav Russia 2

Girls
Category 6 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Panteleeva Daniel Belarus 1

Category 8 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Panteleeva Dominika Belarus 1

Category 10 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Karabanova Aleksandra Belarus 1
Lament Iga Poland 2
Mishina Veronika Belarus 3

Category 12 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Prusaczyk Zuzanna Poland 1
Gałek Natalia Poland 2
Janas Nela Poland 3

Category 14 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Sycz Julia Poland 1
Melnik Darya Belarus 2
Tyusheva Ariana Belarus 3

Category 16 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Logoiko Karina Belarus 1
Traciak Amelia Poland 2
Stepanenko Oksana Ukraine 3

Category 18 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Radzabova Karina Lithuania 1
Grisina Karina Russia 2
Domnenko Pelageja Ukraine 3

Category 21 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Sarkaite Akvile Lithuania 1
Krinickaja Zanna Russia 2
Fiodorova Jelizaveta Russia 3

Category Over 21 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Przyborowska Paulina Poland 1

Category Duets.
Competitor's Name, Country, Place.
Panteleeva Dominika/Logoiko Karina Belarus 1
Nela Janas/Maja Piwońska Poland 2
Iga Lament/Natalia Gałek Poland 3

Category Trio.
Competitor's Name, Country, Place.
Anastazja Bielec, Kinga Ożóg , Zuzanna Tomkowicz Poland 1
Julia Sycz, Zuzanna Jurasz , Magdalena Ziaja Poland 2

DISABLED CONTEST
Disabled Category Wheel-Chair
Competitor's Name, Country, Place.
Kupczak Mariusz Poland 1
Petkevic Aleksei Latvia 2

Disabled Category General

Competitor's Name, Country, Place.
Kowalczyk Kamil Poland 1

Model Fitness 170 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Chelkowski Daniel Poland 1
Rusakov Dmitrij Russia 2
Ikijev Vasilij Ukraine 3

Model Fitness 185 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Arciszewski Artur Poland 1
Markevicius Antanas Lithuania 2
Petrovic Zdravko Bulgaria 3

Category Body Athletic Seniors 40 years
Competitor's Name, Country, Place.
Linas Pernavas Lithuania 1
Mark Anthony Kilgannon UK 2
Grigorjev Vladimir Russia 3

Category Body Athletic 175 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Dimitry Martsinkovsky Russia 1
Kuzmiciov Aleksej Russia 2
Kozyrev Gennadij Russia 3

Category Body Athletic 180 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Blocki Patryk Poland 1
Artem Khabibulin Russia 2
Kalnins Maris Latvia 3

Category Body Athletic 185 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Kurek Piotr Poland 1
Stasiukonis Darius Lithuania 2
Petrov Ivan Bulgaria 3

Category Men's Physique 40 years
Competitor's Name, Country, Place.
Morozov Evgenij Russia 1
Nekliuzev Boris Estonia 2

Category Men's Physique 50 years
Competitor's Name, Country, Place.
Barabanovas Vitalijus Lithuania 1

Category Men's Physique 170 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Chelkowski Daniel Poland 1
Lazarev Aleksandr Russia 2

Category Men's Physique 175 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Kashif Taqdir Chaudry UK 1

Category Men's Physique 180 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Blocki Patryk Poland 1
Valinskas Povilas Lithuania 2
Taraskevicius Steponas Lithuania 3

Category Men's Physique 185 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Arciszewski Artur Poland 1
Kelmickas Jonas Lithuania 2
Cernov Georgij Russia 3

Category Bodybuilding Seniors 40 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Demidowicz Arkadiusz Poland 1
Maros Kanasz Slovakia 2
Dunnet Alexander UK 3

Category Bodybuilding Seniors 50 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Jurans Normunds Latvia 1
Rokaskov Viaceslav Russia 2

Category Bodybuilding Seniors 60 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Makalauskas Vidmantas Lithuania 1

Category Bodybuilding 70 kgs.
Competitor's Name, Country, Place.
Lemanczyk Rafal Poland 1
Singh Dipak India 2

Category Bodybuilding 80 kgs.
Competitor's Name, Country, Place.
Kumar Vipnesh India 1
Koziar Ihor Ukraina 2
Nikoforov Aleksej Belarus 3

Category Bodybuilding 90 kgs.
Competitor's Name, Country, Place.
Pavel Morozov Russia 1
Jordanov Piotr Bulgaria 2
Kravcenko Denis Ukraine 3

Category Bodybuilding 100 kgs.
Competitor's Name, Country, Place.
Demidowicz Arkadiusz Poland 1
Pulbere Alexander Russia 2

Category Bodybuilding 110 kgs.
Competitor's Name, Country, Place.
Pestka Jakub Poland 1
Maros Kanasz Slovakia 2
Parrish Nicholas UK 3

Category Muscle Model 170 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Chelkowski Daniel Poland 1

Category Muscle Model 175 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Martsinkovsky Dmitrij Russia 1
Singh Manpreet India 2
Kazakevicius Henrikas Lithuania 3

Category Muscle Model 180 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Błocki Patryk Poland 1

Category Muscle Model 185 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Arciszewski Artur Poland 1
Galentas Darius Lithuania 2
Grisajev Vasilij Belarus 3

WOMEN
Disabled Category General.
Competitor's Name, Country, Place.
Dorota Szymula Poland 1

Category Seniors 50 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Yavorovska Marina Ukraina 1

Category Bikini 165 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Usikava Zinaida Belarus 1
Szmytke Katarzyna Poland 2
Przyborowska Paulina Poland 3

Category Bikini 170 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Kolesova Olga Lithuania 1
Kolijeva Natalia Ukraina 2
Kiseliova Anastasija Belarus 3

Category Bikini 175 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Kabiatka Katsiaryna Belarus 1
Veresciagina Olesia Russia 2
Staponkute Loreta Lithuania 3

Category Athletic 160 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Feeney Hollie Jade UK 1
Cernova Stepanida Russia 2
Babic Inge Germany 3

Category Athletic 170 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Kurek Malgorzata Poland 1
Griskenaite Regina Lithuania 2

Category Model Fitness 40 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Morozova Anna Russia 1

Category Model Fitness 50 years.
Competitor's Name, Country, Place.
Yavorovska Marina Ukraina 1
Greiciene Rasa Lithuania 2

Category Model Fitness 165 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Szmytke Katarzyna Poland 1
Orechova Liubov Russia 2
Miliauskiene Ema Lithuania 3

Category Model Fitness 170 cm.
Competitor's Name, Country, Place.
Kolesova Olga Lithuania 1
Morozova Anna Russia 2
Burmistrova Jekaterina Russia 3

Category Model Fitness 175 cm.

Competitor's Name, Country, Place.
Leman Monika Poland 1
Veresciagina Olesia Russia 2
Lenkauskaite Giedre Lithuania 3

Category Pairs.
Competitor's Name, Country, Place.
Jevgenija Barabanova/Dmitrij Marcinkovskij Russia 1
Malgorzata Kurek/Arek Arni Demidowicz Poland 2

 
POWER FITNESS CONTEST
WOMEN AND GIRLS
CATEGORY OVER 21 YEARS
GROUP 175 CM.

Competitor's Name, Country, Place.
KLIMEVICIUTE ROBERTA LITHUANIA 1
USIKOVA ZINAIDA BELARUS 2
BLAZYTE LINA LITHUANIA 3

GROUP OVER 170 CM.
Competitor's Name, Country, Place.
ZITKEVICIUTE DANUTE LITHUANIA 1
MOROZOVA ANNA RUSSIA 2
TRACIAK AMELIA POLAND 3

GROUP 21 YEARS
Competitor's Name, Country, Place.
KRISTAPAVICIUTE BRIGITA LITHUANIA 1
LAGOIKO KARINA BELARUS 2
SHTANG POLINA BELARUS 3

GROUP 18 YEARS
Competitor's Name, Country, Place.
GALEK NATALIA POLAND 1
KLIMCIUK KSENIJA LITHUANIA 2
BAKUNAITE DEIMANTE LITHUANIA 3

GROUP 16 YEARS
Competitor's Name, Country, Place.
BILIUTE MEDELINA LITHUANIA 1
GURKOVA ANNA RUSSIA 2
BELOVA JEKATERINA RUSSIA 3

GROUP 14 YEARS
Competitor's Name, Country, Place.
MELNIK DARYA BELARUS 1
RATAUTAITE ALISA LITHUANIA 2
PIWONSKA MAJA POLAND 3

GROUP 12 YEARS

Competitor's Name, Country, Place.
JANAS NELA POLAND 1
NALIVAIKO VIKTORIJA LITHUANIA 2
BELKO NATALIA BELARUS 3

GROUP 10 YEARS
Competitor's Name, Country, Place.
PANTELEJEVA DOMINIKA BELARUS 1
JAKUCHINA EMILIJA LITHUANIA 2
LAMENT IGA POLAND 3

MEN AND BOYS
GROUP OVER 21 YEARS
Competitor's Name, Country, Place.
ALEKSANDRAVICIUS EDVINAS LITHUANIA 1
BLOCKI PATRYK POLAND 2
KRIMCIK VLADIMIR BELARUS 3

GROUP 18 YEARS
Competitor's Name, Country, Place.
IVANCENKO DMITRIJ RUSSIA 1
MITIN ARTUR LITHUANIA 2
GLINKA VASILIJ UKRAINE 3

GROUP 16 YEARS
Competitor's Name, Country, Place.
SLIUZAS DANIELIUS LITHUANIA 1
FATEJEV DANIL BELARUS 2
VELICKO MANTAS LITHUANIA 3

GROUP 14 YEARS
Competitor's Name, Country, Place.
LEONAVICIUS OSKARAS LITHUANIA 1
ANDREIKA GINTARAS LITHUANIA 2
SIOMIN ANDREJ RUSSIA 3

GROUP 12 YEARS
Competitor's Name, Country, Place.
GORSKOLEPOV DENIS RUSSIA 1
NENASEV ALEKSANDR RUSSIA 2
CETVERIKOV ARSENIJ LITHUANIA 3

GROUP 10 YEARS
Competitor's Name, Country, Place.
RADKE LEON POLAND 1
ANTONOV VITALIJ LITHUANIA 2
REMIZOV ARTIOM RUSSIA 3

International Secretary Neringa Sendriute,

Contest secretary Ugne Raudyte


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only
Reply


Messages In This Thread
RE: 2019. PASAULIO NAUJIENOS. - by WFF-WBBF secretary service - 12-12-2019, 06:29 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)