Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KULTŪRIZMAS SOCIALISTINIAME PASAULYJE. KNYGA.
#67
VIENOJE KAMEROJE SU NOBELIO PREMIJOS LAUREATU SOLŽENICYNU.
GEORGIJUS TENNO – T.S.R.S. LAIKŲ ESTIJOS DIDVYRIS.
SOCIALISTINIO PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
Praėjusio šimtmečio šešiasdešimtaisiais metais vienu iš pagrindinių kultūrizmo propaguotoju T.S.R.S. buvo sunkiaatletis estas GEORGIJUS TENNO (Георгий Тэнно). Buvęs karo laivyno karininkas, antrojo pasaulinio karo dalyvis GEORGIJUS TENNO 1948 metais buvo melagingai apkaltintas šnipinėjimu, areštuotas ir nuteistas. Kelėti jam teko aštuonerius metus, beje, vienoje kameroje su ALEKSANDRU SOLŽENICYNU (Aleksandr Solzhenitsyn, Александр Солженицын). Minėtu laikotarpiu GEORIJUS TENNO penkis kartus bandė pabėgti, bet kaskart nesėkmingai. ALEKSANDRO SOLŽENICYNO romane „Gulago Archipelagas“ („Arkhipelag Gulag“, «Архипелаг ГУЛАГ») yra skyrelis „Įsitikinęs bėglys“ («Убежденный беглец»), skirtas GEORGIJUI TENNO. Apie GEORGIJŲ TENNO ALEKSANDRAS SOLŽENICYNAS rašė: „Jis buvo stipriausias iš mūsų, narsiausias ir labai ryžtingas“. 1970 metais už indėlį į pasaulio literatūrą Nobelio komitetas paskyrė ALEKSANDRUI SOLŽENICYNUI Nobelio premiją.
Baigiantis penktajam dešimtmečiui GEORGIJUS TENNO išėjo į laisvę ir pradėjo dirbti T.S.R.S. fizinio lavinimo mokslinių tyrimų institute (В.Н.И.И.Ф.К., Всесоюзный научно исследовательский институт физической культуры).
GEORGAS TENNO pirmasis T.S.R.S. visiems atvėrė kultūrizmo bei hantelių gimnastikos pasaulį. Netgi esant griežtai komunistų partijos cenzūrai, jis sugebėjo žmonėms parodyti, kaip gana greitai fizinių pratimų dėka galima pagerinti sveikatą, sustiprinti raumenyną, padidinti jėgą bei ištvermę, įgauti atletinę išvaizdą bei pataisyti įgimtus ar įgautus kūno defektus. Nors populiariame T.S.R.S. žurnale „Spotivnaja žizn Rossii“ («Спортивная жизнь России») jam skirdavo mažai vietos, vis tiek tai padėjo GEORGUI TENNO rasti daug pasekėjų, kurie vėliau išvystė kultūrizmą T.S.R.S..
1968 metais GEORGIJUS TENNO išleido knygą „Atletizmas“ («Атлетизм»), kuri greitai tapo populiariu leidiniu. Čia buvo visa reikalinga treniruotėms informacija: treniruočių metodika, atsistatymas po fizinio krūvio, mityba. Savo apimtimi T.S.R.S. tai buvo unikali informacija. Nors GEORGIJUS TENNO apie savo darbų šaltinius nekalbėjo, tačiau buvo akivaizdu, kad rašydamas knygą jis naudojosi jam pagal darbą prieinamais metodiniais užsienio leidiniais. Praėjęs Gulago kelius, GEORGIJUS TENNO žinojo iš kur pučia vėjai. Jis buvo atsargus, todėl jo knygoje ne kartą pabrėžta, kad „kultūrizmas ne tam, kad kraipytis prieš veidrodį. Šis užsiėmimas skirtas tvirtiems raumenims, kurie tarnaus tėvynei“.
Kartą, pasisakant populiariame T.S.R.S. žurnale „Sportivnaja žizn Rossii“ («Спортивная жизнь России») VLADIMIRAS ČIUDINOVAS (ВЛАДИМИР ЧУДИНОВ) siūlė T.S.R.S. šalies fizinio lavinimo sporto sistemai imti už pagrindą GEORGIJAUS TENNO atletizmo metodiką. Jis pasakoja, kad GEORGIJUS TENNO vertė užsienio literatūrą, iš ten ėmė jau paruoštą metodinę medžiagą ir visada nedarė jokio skirtumo tarp kultūrizmo ir atletizmo sąvokų. Tuo pačiu VLADIMIRAS ČIUDINOVAS teigia, kad GEORGIJUS TENNO laikėsi principo „kiekvienas sportuojantis yra pats sau patarėjas ir treneris“.
Prasidedant kultūrizmo draudimui persekiojimui T.S.R.S., 1970 metais GEORGIJUS TENNO žuvo autoavarijoje. Ar tai buvo atsitiktinė žūtis – sunku spręsti.
GEORG TENNO первый в С.С.С.Р. открыл для всех и культуризм, и атлетизм и гантельную гимнастику. Под страшной цензурой К.П.С.С. он находил возможность в 60-е годы двадцатого столетия написать, что занятия гантельной гимнастикой, штангой, блочными приспособлениями могут в короткий срок увеличить силу, и выносливость, приобрести атлетическую фигуру, исправить некоторые дефекты телосложения, приобрести здоровье. В журнале «Спортивная жизнь России» ему давали мало места для статей, комплексов, но и там он все-таки находил много поклонников, которые впоследствии и возродили атлетизм в России.
GEORGIJUI TENNO atminti nuo 1971 metų Estijoje imta organizuoti tarptautinį turnyrą „Georgo Tenno Memorialas“ („Georg Tenno Memorial“, «Мемориал Георга Тенно»). Iki 1989 metų buvo surengta keturiolika memorialų, kurie kartu su tarptautiniu „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968-2020) turnyru ilgus metus buvo vienintelėmis reguliariomis kultūrizmo varžybomis T.S.R.S. ir visame socialistiniame pasaulyje.
Pastaba: „Georgo Tenno memorialų“ dokumentai, surinkti Estijos W.F.F. – W.B.B.F. federacijos prezidento INARO MARDO, saugomi Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos archyvuose.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply


Messages In This Thread
RE: KULTŪRIZMAS SOCIALISTINIAME PASAULYJE. KNYGA. - by E.Sendriene_WFF_WBBF - 11-23-2020, 10:51 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)