07-06-2009, 09:16 AM
Ronas Wrote:Tomas Wrote:wff_Edita.S Wrote:WADA – SPORTINIO KULTŪRIZMO PABAIGA?
Pastaraisiais metais pasaulio visuomenė pakilo į kovą su dopingu. Nemenkas WADA (World Anti Doping Agency) vaidmuo, sugriežtinusiai dopingo kontrolę sporte. Dopingo naudojimas kultūrizme nei mastu, nei preparatais nesiskiria nuo kitų sporto šakų, tačiau, jei kitų sporto šakų atstovai vienaip ar kitaip gali išsisukinėti, tai kultūristus išduoda jų pasiektos visiems matomos raumenų formos ir apimtys, kurių grikių koše neištobulinsi…
WADA politika įnešė tikrą sumaištį į kultūrizmą. Vis daugiau sportininkų nepraeina dopingo kontrolės, net ištisos nacionalinės rinktinės pagaunamos naudojusios dopingą (Rusijos, Čekijos IFBB), skandalas seka skandalą. Būta savotiškų „rekordų“, kai pusės pasaulio čempionato finalininkų dopingo testai buvo teigiami. Buvo atvejų, kai varžybose, pasirodžius WADA atstovams, sportininkai išsiskirstydavo ir varžybos būdavo atšaukiamos (taip atsitiko 2009 metų NABBA pirmenybėse Belgijoje).
Praktiškai, kiek tikrinsi, tiek ir rasi… Tačiau WADA neatlieka šimtaprocentinės dalyvių kontrolės, o tikrina tik mažą dalį sportininkų ir tuo suteikia galimybes visiems kitiems atsikvėpti (pav. 2009 metų IFBB Europos čempionate Serbijoje super sunkaus svorio kategorijoje patikrino tik vieną sportininką iš Bulgarijos).
Apkaltintos piktnaudžiaujant dopingu, kai kurių šalių nacionalinės federacijos yra diskvalifikuojamos ir jų rinktinėms kurį laiką neleidžiama dalyvauti varžybose (pav. Kataro IFBB kultūrizmo federacija).
Sportininkai ir jų vadovai ieško išeičių apeiti WADA ir jas randa. Manipuliacijos su dopingu privačioje IFBB federacijoje - korporacijoje įgavo neregėtą mastą. IFBB vadovas Lenkijoje neišeina nuo spaudos puslapių dėl sportininkų skatinimo naudoti dopingą, o tarptautinės IFBB vadovai praktikuoja prasikaltusių atleidimą nuo bausmės už dopingo naudojimą, jei kaltininkas jiems sumoka 10 000 JAV dolerių kompensaciją. Čia nieko nuostabaus, nes tai privačios IFBB komercinės firmos interesas: siekti pelno apmokestinant prasikaltusius naudojant dopingą sportininkus. Sportininkas, pagautas naudojant dopingą, sumoka 2 000 JAV dolerių baudą, o už 10 000 JAV dolerių sumą galima bausmės išvis išvengti. (detaliau skaitykite ir su dokumentais susipažinkite www.wff.lt-forumas).
2009 metų gegužės mėnesį Rusijos nacionalinė televiziją parodė reportažą, skirtą kovai su dopingu. Pylos teko visiems ir visoms sporto šakoms. Reportaže teigta, kad už 300 JAV dolerių mokestį dopingo kontrolieriams galima nesunkiai dopingo kontrolę apeiti.
Kalbėkim atvirai, jei kultūrizmo varžybose dopingo kontrolė būtų atliekama be išimties visiems sportininkams, tai oficialus kultūrizmo sportas kaip mat nustotų egzistavęs. Taip, neoficialiai veikiančios komercinės firmos ar laisvi sporto susivienijimai ir toliau organizuotų varžybas, bet oficialus kultūrizmo sportas išnyktų. Jau dabar daug aukšto lygio kultūristų, vengdami dopingo kontrolės, palieka federacijas, bendradarbiaujančias su WADA ir dalyvauja neoficialių federacijų varžybose.
WFF ir WADA.
Kovodamas su dopingu ir siekdamas prisijungti prie tarptautinių federacijų, pripažinusių Pasaulinį antidopingo kodeksą, 2007 metais Pasaulinės WFF federacijos kongresas priėmė nutarimą atskirti kultūrizmą nuo fitneso. Nuo 2007 metų WFF vadovauja tarptautiniam fitneso judėjimui, o tarptautiniam kultūrizmo sportui naujai registruota Pasaulinė WBBF (World Body Building Federation) federacija. Čia kalbame tik apie oficialų tarptautinį kultūrizmo ir fitneso sporto atstovavimą, o ne apie neoficialią tarptautinę veiklą, kurią vykdo juridiškai neregistruotos save įvardijančios „tarptautinėmis kultūrizmo organizacijomis“ struktūros.
2007 metais Pasaulinė WFF federacija iškart oficialiai kreipėsi į WADA asociaciją ir pateikė jai pirminius dokumentus prisijungimui. Buvo gautas WADA generalinio direktoriaus RUNE ANDERSENO (Rune Andersen) laiškas, kuriuo teigiama, kad Pasaulinė WFF federacija laikoma formaliai prisijungusi prie tarptautinių federacijų, pripažinusių kodeksą. Liko suderinti taisykles ir sumokėti mokestį.
Tuo tarpu Pasaulinė WBBF federacija deklaravo, kad 2009 metais tarptautinis kongresas nusprendė suteikti WBBF nariams dviejų metų laikotarpį tinkamai pasiruošti pasaulinio antidopingo kodekso pripažinimui.
teisingai sako, kad dopingas pribaigs kulturizma. vakar maciau pociu per diplomu iteikima univere. koks trecdalis zmogaus beliko. va tau ir dopingas, sveikata ir pan. amen pociui, o kas kaltas?
o gaila...
JAV kultūristai galvoja, kad nėra reikalo kalbėti apie kažkokias kultūrizmo organizacijas, kultūrizmo oficialumą, pripažinimą, nes kultūrizmas NĖRA SPORTAS, jis negali net kvėpuoti be dopingo.
If you would prefer that the primary and most popular bodybuilding organizations be non-profits that are recognized by governments, it will never happen. Here's why: everyone with a brain knows that without drugs, there is no bodybuilding. What other sports call "doping" is a prerequisite for the sport of bodybuilding to even exist. Therefore, bodybuilding can never enter a real drug testing regime, which is a prerequisite for governmental recognition.
This brings us to the crux of the matter, something that has been stated on this board time and time again: "bodybuilding is not a sport".