Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 4.22 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NEŽINOMI PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJOS PUSLAPIAI
2022. PASAULINIS KULTŪRIZMAS ŠIANDIE.
DABARTIES KULTŪRIZMAS NĖRA SPORTAS.
Kultūrizmo įvykiai sparčiai lekia, atsiranda daug naujų organizacijų, privatininkų ir kitų apgavikų, kurie rengia skambiai skambančias varžybas. Jie neturi savo istorijos. Tai – komercija, biznis. Šiandien kultūrizmas nėra sportas.
PRIEŠISTORIJA.
Tikru oficialiai pripažintu sportu kultūrizmas tapo 1947 metais, kai daugiau nei du dešimtmečius per A.A.U. (Amateur Athletic Union) ir F.I.H.C. (F.I.H., Federation Internationale Halterophile; dabar I.W.F., International Weightlifting Federation), „JAV sunkiosios atletikos tėvu“ vadinamas verslininkas BOBAS HOFMANAS (Bob Hoffman) užvaldė pasaulinį kultūrizmo sportą. Dėka F.I.H.C. už BOBO HOFMANO stovėjo T.O.K. (I.O.C., Tarptautinis Olimpinis Komitetas). Buvo rengiami F.I.H.C. pasaulio ir kontinentų čempionatai, tarptautinis „Mr. Universe“ turnyras. Pirmas F.I.H.C. „Mr. Universe“ turnyras vyko 1947 metais JAV drauge su pasaulio sunkiosios atletikos čempionatu, o antras Londono Olimpinių žaidynių rėmuose 1948 metais.
BELDĖSI Į OLIMPINIO KOMITETO DURIS.
BOBO HOFMANO dėka kultūrizmas daugiau nei du dešimtmečius buvo oficialiai pripažinta sporto šaka. Remdamasis F.I.H.C., BOBAS HOFMANAS mąstė apie savarankišką oficialų olimpinį pripažinimą. Ilgametis T.O.K. prezidentas amerikietis AVERIJUS BRANDEIDŽAS (Avery Brundage) visuomet palaikė BOBO HOFMANO iniciatyvas. Tuo metu kultūristai visur buvo gerbiami ir todėl didžiavosi savo sportu. Komerciniai konkurentai, tokie, kaip broliai BENAS ir DŽO VEIDERIAI (Ben and Joe Weider brothers), pavydėjo, tačiau dėl oficialaus BOBO HOFMANO statuso negalėjo niekaip jam prilygti. BOBAS HOFMANAS buvo ne tik sporto vadovas bei treneris, bet dar ir sporto verslininkas - gamino treniruoklius, maisto papildus, leido knygas ir žurnalus, išlaikė sportininkus.
BOBAS HOFMANAS aukščiausio tarptautinio rango varžybose išstatydavo ne tik geriausius JAV sunkiaatlečius, bet ir kultūristus. Jo dėka Europoje N.A.B.B.A. asociacijos „Mr. Universe“ turnyruose kelis dešimtmečius dominavo amerikiečiai. Konfrontacijos tarp „Vakarų“ bei „komunistinio pasaulio“ metais būtent BOBAS HOFMANAS kartu su F.I.H.C. sunkiosios atletikos čempionatu socialistinės Lenkijos sostinėje Varšuvoje 1959 metais surengė F.I.H.C. kultūrizmo „Universe“ turnyrą. Socialistinio pasaulio sporto gerbėjai pirmą kartą gyvai pamatė geriausius to meto pasaulio kultūristus. Taip kultūrizmas išplito ir kitoje „geležinės uždangos“ pusėje.
PERVERSMAS PASAULIO KULTŪRIZME.
1969 metais F.I.H.C. atsisakė kultūrizmo. F.I.H.C. generalinis sekretorius britas OSKARAS STEITAS (Oscar State) dėl iki šiolei nesuprantamų priežasčių ėmėsi iniciatyvos keisti nusistovėjusią pasaulio kultūrizme tvarką. Nežiūrint į tai, kad OSKARAS STEITAS ilgus metus dirbo kartu su BOBU HOFMANU, jis savo planų įgyvendinimui pasirinko brolius BENĄ ir DŽO VEIDEIUS (Ben and Joe Weider brothers) su jų komercine I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) firma, o ne su A.A.U.. Siekiant oficialumo, komercinė firma buvo bereikšmė, reikėjo oficialiai registruotos visuomeninės struktūros. Įtikinęs VEIDERIUS vykdyti jo planą, OSKARAS STEITAS parašė naujai steigiamos tuo pačiu pavadinimu  I.F.B.B. sporto federacijos konstituciją (įstatus). 1970 metais Jugoslavijos sostinėje Belgrade buvo organizuotas tarptautinis kongresas (suvažiavimas) ir įkurta I.F.B.B. sporto federacija.
OSKARAS STEITAS gerai suprato, kad pati naujai sukurta federacija dar nieko nereiškė. Reikėjo tarptautinio statuso ir pripažinimo. Tam, vėl gi OSKARAS STEITAS iniciatyva, I.F.B.B. sporto federacijos prezidentas BENAS VEIDERIS kreipėsi į tarptautinių federacijų sąjungą G.A.I.S.F. (General Association of International Sports Federations), prašydamas jos nario statuso. Po būtinų procedūrų, I.F.B.B. tapo G.A.I.S.F. nare. Kol tarptautinė kultūrizmo visuomenė, pirmoje eilėje A.A.U. ir N.A.B.B.A. snaudė, broliai VEIDERIAI, vedami OSKARAS STEITAS, visus apgaulingai apėjo ir išlošė partiją. Reikalas tame, kad pasauliniu mastu oficialiai vieną sporto šaką G.A.I.S.F. organizacijoje galėjo atstovauti tik viena federacija. Apie planus G.A.I.S.F. informacija buvo nuo sporto visuomenės slepiama, ką rodo mūsų toliausiame straipsnyje aprašomi įvykiai.
KONGRESAS ATŠAUKTI I.F.B.B. NARYSTĘ G.A.I.S.F..
I.F.B.B. federacijos narystės G.A.I.S.F. organizacijoje klausimo svarstymui 1972 metais JAV Kanzaso valstijoje buvo organizuotas specialus A.A.U. sporto vadovų ir organizatorių kongresas. Į minėto A.A.U. kongreso dalyvius užsiregistravo ir I.F.B.B. prezidentas BENAS VEIDERIS. Kongresas aptarinėjo I.F.B.B. narystės G.A.I.S.F. organizacijoje teisėtumą. Eilė žinomų sporto asmenybių piktinosi brolių VEDERIŲ veiksmais ir grasinosi oficialiai protestuoti prieš I.F.B.B. narystę G.A.I.S.F.. Tam, kad nuraminti aistras, kongreso dalyviams netikėtai BENAS VEIDERIS pasiūlė, kad I.F.B.B. įstos į A.A.U.. Už BENO VEIDERIO pasiūlymą balsavo tik du kongreso dalyviai. I.F.B.B. nebuvo priimta į A.A.U..
Brolių VEIDERIŲ opozicionieriams nepavyko. Beveik tris dešimtmečius dominavęs kultūrizmo sporte, BOBAS HOFMANAS turėjo užleisti vietą broliams VEIDERIAMS. BOBUI HOFMANUI tai buvo tikra asmeninio gyvenimo tragedija.
I.F.B.B. FINANSAVIMAS.
Per narystę G.A.I.S.F. kartu su oficialiu tarptautiniu I.F.B.B. federacijos pripažinimu buvo gautas ir nemenkas finansavimas. Buvusios socialistinio bei „trečiojo“ pasaulio šalys iš inercijos dar iki šiol ženkliomis pinigų sumomis finansuoja nacionalinių I.F.B.B. federacijos padalinių veiklą. Siekdami plėtoti savo komercinę veiklą, broliai DŽO ir BENAS VEIDERIAI siekė, kad T.O.K. (I.O.C., International Olympic Committee) oficialiai pripažintų kultūrizmą. Praėjusio šimtmečio pabaigoje T.O.K. suteikė I.F.B.B. federacijai dviejų metų bandomą laikotarpį. Greitai, kai T.O.K. atstovai apsilankė I.F.B.B. varžybose, bandomasis laikotarpis buvo nutrauktas. T.O.K. atsisakė pripažinti I.F.B.B.. VEIDERIAI suprato, kad tolimesnė veikla neturi perspektyvos ir pardavė I.F.B.B. federaciją, „Olympia“ turnyrą, žurnalus bei kitą su sportu susijusią veiklą. Prasidėjo tarptautinis kultūrizmo chaosas.
2022 metų spalio mėnesį W.A.D.A. (World Anti_Doping Agency) atsisakė bendradarbiavimo su I.F.B.B., tad minėtos buvusios socialistinio bei „trečiojo“ pasaulio šalys nebeturi juridinio pagrindo finansuoti vietinius I.F.B.B. padalinius. Priežasčių daug. Pavyzdžiui, 2002 metais Kaire (Egiptas) vykusiame I.F.B.B. pasaulio čempionate į finalą pateko trisdešimt penki sportininkai, iš kurių dvidešimt aštuoni buvo „pagauti“ naudoję dopingą...
 (straipsnis bus tęsiamas)
INFORMACIJA.
Išsamesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
   
WFF-International Official Information Only


Messages In This Thread
RE: NEŽINOMI PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJOS PUSLAPIAI - by WFF-WBBF secretary service - 10-31-2022, 08:37 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 34 Guest(s)