Thread Rating:
  • 11 Vote(s) - 3.91 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PADĖTIS TARPTAUTINĖSE FEDERACIJOSE
1991 SOCIALISTINIO PASAULIO KULTŪRIZMO NAUJIENOS.
PUČAS MASKVOJE. BAILIAI ATSIGAVO.
Nelauktas ir netikėtas 1991 metų rugpjūčio, svarbiausia pralaimėtas, komunistinis pučas Maskvoje (“1991 August Moscow Overthrow”, августовский путч в Москве) T.S.R.S. Respublikoms atvėrė naujas politines perspektyvas. Tame tarpe ir sporte. Tuomet T.S.R.S. kovojo už savo išlikimą, o Sąjunginės Respublikos siekė faktinės nepriklausomybės.
Po nesėkmingo perversmo Maskvoje visi iki šiol tylėję „bailiai atsigavo“, ėmė “žvanginti medaliais” ir vaidinti „kovotojus“. “Atsigavo” ir T.S.R.S. kultūrizmo federacijos («Федерация культуризма С.С.С.Р.») vice prezidentas ROMANAS KALINAUSKAS - po pučo Maskvoje jis įkūrė kitą Lietuvos nacionalinę kultūrizmo organizaciją, kuri vėliau tapo ir I.F.B.B. nare, kai tuo tarpu Dr. EDMUNDO DAUBARO (DSc. Edmundas Daubaras) vadovaujama Lietuvos sporto ministerijos (K.K.S.D.) iniciatyva  1991 metų gegužės mėnesį įkurta istoriškai pirmoji Nepriklausomos Lietuvos kultūrizmo organizacija L.N.K.A. (Lietuvos nacionalinė kultūrizmo asociacija) toliau dirbo su N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) asociacija. Nedaug nuo ROMANO KALINAUSKO atsiliko ir tarptautinės I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) federacijos savininkas ir prezidentas BENAS VEIDERIS (Ben Weider). Po rugpjūčio perversmo Maskvoje ir jis pagaliau išdrįso pripažinti Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę.
Niekas iš buvusios T.S.R.S. kultūrizmo atstovų tuo metu neturėjo jokio supratimo apie tarptautines sporto organizacijas. Supratimas atsirado gerokai vėliau - reikėjo nueiti sunkų vingiuotą pažinimo kelią, kol priskasėme iki tiesos. Taip tęsėsi kol tarptautinio sporto arenoje nebuvo įkurta (1996 m.) ir, skirtingai nuo kitų „tarptautinių kultūrizmo organizacijų“, tinkamai juridiškai įforminta (1999 m.) Pasaulinė W.F.F. (World Fitness Federation), o vėliau (2005 m.) ir Pasaulinė W.B.B.F. (World Bodybuilding Federation) federacijos. Išsamiai tai papasakosime trečiame “Pasaulinės kultūrizmo enciklopedijos” (“World Bodybuilding Encyclopedia”) tome.
Visas straipsnis ir daug išsamesnės informacijos yra tarptautiniame puslapyje www.wff.lt


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply
TRUMPA PASAULIO FITNESO ISTORIJA.
PASAULIO RYŠKIAUSIOS FITNESO ŽVAIGŽDĖS.
Niekas neabejoja, kad ryškiausia dabarties fitneso sportininkė yra Rusijos Federacijos atstovė OKSANA GRIŠINA (Оксана Гришина), ką tik JAV vykusiame profesionalų „Olympia“ turnyre iškovojusi eilinę pergalę. Tačiau ši sporto kryptis pradėta prieš šimtą metų ir tai buvo Amerika.
LIETUVĖ STEBINA AMERIKĄ.
BRONĖ DUBAR (Broné “Brownie” Dubar, Daubaraitė, 1906 - 1986 m.) su tėvais ir keturiais broliais iš Lietuvos į JAV emigravo 1912 metais. Nuolat besitreniruojant rezultatai pasiekė tikį lygį, kad  ji sugalvojo pratimų programą ir pradėjo viešus pasirodymus. Nors sporto specialistai šiandien ją laiko pasaulio fitneso sporto pradininke moterų tarpe, tačiau tuo metu dar nebuvo nei fitneso sporto, nei fitneso varžybų. Išvis moterų sportas į Olimpines žaidynes buvo įtrauktas tik 1920 metais. Todėl tarp praėjusio šimtmečio 1920 –tųjų 1930- tųjų metų BRONĖS DUBAR žiūrovams atliekami vieši gimnastiniai ir akrobatiniai pasirodymai nebuvo laikomi sportu. Propaguodama sveikatingumą ir sportą, BRONĖ DUBAR su savo pasirodymais apkeliavo visą Ameriką nuo Niu Jorko iki Sietlo, nuo Ohajo iki Kalifornijos.
PIRMA ABSOLIUTI PASAULIO FITNESO ČEMPIONĖ.
Buvusi baleto ir meninės gimnastikos atstovė, 1995 metais Maltoje užavėta kai kurių N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) asociacijos sportininkų pasirodymais, klaipėdietė EDITA SENDRIENĖ (Daubaraitė) ryžosi sekti amerikietės prosenelės BRONĖS DUBAR takais, treniruotis ir dalyvauti varžybose. Sekėsi neblogai. 1996 metais Vokietijos Kaizerslauteno kurorte Pasaulinės W.F.F. (World Fitness Federation) federacijos  įkūrėjai Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vokietis KLAUSAS HOFMANAS (Klaus P.J. Hoffmann) kultūrizmo varžybose įvedė fitneso pogrupį. 1997 metais Manhaime (Manheim, Vokietija) vykusiame Pasaulio fitneso čempionate EDITA SENDRIENĖ tapo pirma mūsų sporto istorijoje absoliučia pasaulio fitneso čempione. Varžybas kelis kartus transliavo „Eurosport“ televizija. Lietuvos Respublikos sporto ministerija (Kūno kultūrios ir sporto departamentas prie LRV) norėjo tarpininkauti, pažymėti EDITOS SENDRIENĖS pergalę valstybės apdovanojimu, tačiau sporto pasaulio atstovų pavydo ir intrigų dėka tai neįvyko.
ANTRA IR TREČIA ABSOLIUČIOS PASAULIO ČEMPIONĖS.
Vėliau, jau po EDITOS SENDRIENĖS pergalės, dalyvaudamos I.F.B.B. (International Federation of Body Builders)  federacijos varžybose istoriškai antra ir trečia absoliučiomis pasaulio fitneso čempionėmis tapo talentingos sportininkės Slovakijos Respublikos atstovė MARIETA ŽIGALOVA bei Lenkijos Respublikos atstovė ALEKSANDRA KOBIELAK. Abi atletės ilgą laiką dalyvavo Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacijos veikloje, vystydamos vaikų bei aerobinį fitnesą. 
INFORMACIJA.
Išsamesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U.), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Reply
VIENOJE KAMEROJE SU NOBELIO PREMIJOS LAUREATU SOLŽENICYNU.
GEORGIJUS TENNO - SSSR LAIKŲ ESTIJOS DIDVYRIS.
SOCIALISTINIO PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
Praėjusio šimtmečio šešiasdešimtaisiais metais vienu iš pagrindinių kultūrizmo propaguotoju SSSR buvo sunkiaatletis estas GEORGIJUS TENNO (Георгий Тэнно). Buvęs karo laivyno karininkas, antrojo pasaulinio karo dalyvis GEORGIJUS TENNO 1948 metais buvo melagingai apkaltintas šnipinėjimu, areštuotas ir nuteistas. Kelėti jam teko aštuonerius metus, beje, vienoje kameroje su ALEKSANDRU SOLŽENICYNU (Aleksandr Solzhenitsyn, Александр Солженицын). Minėtu laikotarpiu GEORIJUS TENNO penkis kartus bandė pabėgti, bet kaskart nesėkmingai. ALEKSANDRO SOLŽENICYNO romane „Gulago Archipelagas“ („Arkhipelag Gulag“, «Архипелаг ГУЛАГ») yra skyrelis „Įsitikinęs bėglys“ («Убежденный беглец»), skirtas GEORGIJUI TENNO. Apie GEORGIJŲ TENNO ALEKSANDRAS SOLŽENICYNAS rašė: „Jis buvo stipriausias iš mūsų, narsiausias ir labai ryžtingas“. 1970 metais už indėlį į pasaulio literatūrą Nobelio komitetas paskyrė ALEKSANDRUI SOLŽENICYNUI Nobelio premiją.
Baigiantis penktajam dešimtmečiui GEORGIJUS TENNO išėjo į laisvę ir pradėjo dirbti SSSR fizinio lavinimo mokslinių tyrimų institute (ВНИИФК, Всесоюзный научно исследовательский институт физической культуры).
1968 metais GEORGIJUS TENNO išleido knygą „Atletizmas“ («Атлетизм»), kuri greitai tapo populiariu leidiniu. Čia buvo visa reikalinga treniruotėms informacija: treniruočių metodika, atsistatymas po fizinio krūvio, mityba. Savo apimtimi SSSR tai buvo unikali informacija. Nors GEORGIJUS TENNO apie savo darbų šaltinius nekalbėjo, tačiau buvo akivaizdu, kad rašydamas knygą jis naudojosi jam pagal darbą prieinamais metodiniais užsienio leidiniais. Praėjęs Gulago kelius, GEORGIJUS TENNO žinojo iš kur pučia vėjai. Jis buvo atsargus, todėl jo knygoje ne kartą pabrėžta, kad „kultūrizmas ne tam, kad kraipytis prieš veidrodį. Šis užsiėmimas skirtas tvirtiems raumenims, kurie tarnaus tėvynei“.
Kartą, pasisakant populiariame SSSR žurnale „Sportivnaja žizn Rossii“ («Спортивная жизнь России») VLADIMIRAS ČIUDINOVAS (ВЛАДИМИР ЧУДИНОВ) siūlė SSSR šalies fizinio lavinimo sporto sistemai imti už pagrindą GEORGIJAUS TENNO atletizmo metodiką. Jis pasakoja, kad GEORGIJUS TENNO vertė užsienio literatūrą, iš ten ėmė jau paruoštą metodinę medžiagą ir visada nedarė jokio skirtumo tarp kultūrizmo ir atletizmo sąvokų. Tuo pačiu VLADIMIRAS ČIUDINOVAS teigia, kad GEORGIJUS TENNO laikėsi principo „kiekvienas sportuojantis yra pats sau patarėjas ir treneris“.
Prasidedant kultūrizmo draudimui persekiojimui SSSR, 1970 metais GEORGIJUS TENNO žuvo autoavarijoje. Ar tai buvo atsitiktinė žūtis – sunku spręsti.
GEORGIJUI TENNO atminti nuo 1971 metų Estijoje imta organizuoti tarptautinį turnyrą „Georgo Tenno Memorialas“ („Georg Tenno Memorial“, «Мемориал Георга Тенно»). Iki 1989 metų buvo surengta keturiolika memorialų, kurie kartu su tarptautiniu „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968-2019) turnyru ilgus metus buvo vienintelėmis reguliariomis kultūrizmo varžybomis SSSR ir visame socialistiniame pasaulyje.
Pastaba: „Georgo Tenno memorialų“ dokumentai, surinkti Estijos WFF-WBBF federacijos prezidento INARO MARDO, saugomi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvuose.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą.


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
1991 „MR. URAL“ TURNYRAS.
KAIP BUVO DALINAMI KILIMAI.
Vienų seniausių pasaulyje oficialiai pripažintų tradicinių kultūrizmo varžybų tarptautinio “Gintarinio prizo” (“Amber Prix International”, «Янтарный приз», 1968 - 2025 m.) turnyro dalyvis rusas ALTAFAS GALEJEVAS (Altaf Galejev) Ufoje (R.T.F.S.R.) du kartus organizavo tarptautinius “Mr. Ural” turnyrus (1990, 1991 m.).  ALTAFO GALEJEVO surengtame 1991 metų turnyre dabartinis Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) su žmona buvo jo asmeniniais svečiais.
Nors Ufoje varžybose T.S.R.S. šalių delegacijų dalyvavo vokiečiai, amerikiečiai ir olandai, prie teisėjų stalelių buvo tik visiems įprasti T.S.R.S. teisėjai, per ilgus metus gerai pažinoję vienas kitą. Dar daugiau – minėti teisėjai buvo ir varžybose dalyvavusių sportininkų treneriai, tad jų asmeninis suinteresuotumas varžybų rezultatais buvo akivaizdus.
Varžybų nugalėtojams be įprastų apdovanojimų buvo įteikiami kilimai, kurie to meto T.S.R.S. šalyse buvo brangiomis deficitinėmis prekėmis. Čia reikia pasiaiškinti, kaip gyveno to meto T.S.R.S. gyventojai, nes dabartiniai žmonės niekaip nesusivoks, kodėl 1991 metais varžybose Ufoje kilo konfliktas. Apdovanojimo metu salėje kilo sumaištis – Vokietijos, Olandijos ir JAV atstovai protestavo dėl tendencingo teisėjavimo ir reikalavo teisėjų rezultatus atšaukti. Susirinko tarptautinis konsiliumas – Vokietijos, JAV, Olandijos atstovai, varžybų organizatorius ir vyriausias teisėjas ALTAFAS GALEJEVAS ir vienintėlis iš “Mr. Ural” renginyje esančių anglų ir vokiečių kalbas valdęs varžybų svečias Dr. EDMUNDAS DAUBARAS.
Vokiečiai teigė, kad jie “į Ufą  atvyko, skirtingai nuo T.S.R.S. sportininkų, ne kilimo pasiimti, o dalyvauti sporto varžybose. Kam reikėjo kviesti užsienio sportininkus, tarp kurių pasaulyje pripažinti garsūs kultūristai, jei “Ufoje vietoje varžybų vyksta tik tarpusavio pasidalinimas kilimais?” Užsienio šalių atstovai bei renginio organizatorius ALTAFAS GALEJEVAS susitarė ir  teisėjavimo rezultatus pakeitė tik vienoje kategorijoje. Tuomet vieningu sprendimu garsiam kultūristui vokiečiui AURELUI HILEBRANTUI (Aurel Hillebrand) skirta pirma vieta, o lietuvis OLEGAS ŽURAS liko antru. Teko nugalėtojui grąžinti ir kilimus, kurių vokietis nenorėjo imti, nes jam tai nebuvo vertybė.
Po varžybų į namus sugrįžę Lietuvos sportininkai pergyveno netekę kilimų ir pasiskundė T.S.R.S. kultūrizmo federacijos vice prezidentui, Lietuvos TSR kultūrizmo federacijos vadovui ROMANUI KALINAUSKUI. Šis, išklausęs tik vienos pusės atstovus ir net nebandęs sužinoti kitą nuomonę, vien iš nuogirdų parašė T.S.R.S. federacijos prezidentui VLADIMIRUI DUBININUI oficialų pasipiktinimo laišką. Minėto laiško pagrindu buvo sušauktas T.S.R.S.  kultūrizmo federacijos aktyvo posėdis, kuris Ufos varžybų organizatoriui ALTAFUI GALEJEVUI paskirė nuobaudas, po kurių šis paliko I.F.B.B. federaciją ir pradėjo bendradarbiauti su N.A.B.B.A. organizacija.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
PIRMASIS „GEORGO TENNO MEMORIALAS“
Po 1968 metais Klaipėdoje pradėto rengti pirmojo socialistiniame pasaulyje tradicinio tarptautinio „Gintarinio prizo“ (1968 – 2025 m., „Amber Prix International“, „Янтарный приз») turnyro, Estijoje irgi pradėta du dešimtmečius trukusi tradicija. Tuomet pirmojo Estijos W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Bodybuilding Federation)  federacijos prezidento INARO MARDO (Innar Mardo) iniciatyva buvo nuspręsta pagerbti  vieno kultūrizmo pradininkų T.S.R.S. esto GEORGO TENNO atminimą. Pirmasis tarptautinis „Georgo Tenno memorialas“ (1971 – 1925 m., „Georg Tenno Memorial“, «Мемориал Георга Тэнно») buvo organizuotas Estijos sostinėje Taline 1971 metais. Pagrindiniu turnyro organizatoriumi buvo minėtas INARAS MARDO.
1971 metais „Georgo Tenno memoriale“ dalyvavo keturių šalių kultūristai – Rusijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Kategorijų čempionais tapo: jaunime KAZYS DAUGĖLA (Kaunas) ir VALDAS ALIUBAVIČIUS (Vilnius); suaugusiųjų grupėje VLADIMIR ŽITKOV (Владимир Житков, Rusija), VIKTOR CHARKEVIČ (Виктор Харкевич, Vilnius) ir VLADIMIR DUBININ (Владимир Дубинин, Rusija).
Absoliučiais nugalėtojais tapo: jaunimo grupėje VALDAS ALIUBAVIČIUS, o tarp suaugusiųjų kategorijų nugalėjo VLADIMIRAS DUBININAS.
VALDAS ALIUBAVIČIUS ir VIKTORRAS CHARKEVIČIUS atstovavo legendinę vienintelę socialistinėse šalyse „Vilnaus kultūrizmo mokyklą“, kuriai vadovavo talentingas treneris ČESLAVAS TAMULEVIČIUS (Чеслав Тамулевич).
INFORMACIJA.
Išsamesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U.), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)