Thread Rating:
  • 11 Vote(s) - 3.91 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PADĖTIS TARPTAUTINĖSE FEDERACIJOSE
1991 SOCIALISTINIO PASAULIO KULTŪRIZMO NAUJIENOS.
PUČAS MASKVOJE. BAILIAI ATSIGAVO.
Nelauktas ir netikėtas 1991 metų rugpjūčio, svarbiausia pralaimėtas, komunistinis pučas Maskvoje (“1991 August Moscow Overthrow”, августовский путч в Москве) T.S.R.S. Respublikoms atvėrė naujas politines perspektyvas. Tame tarpe ir sporte. Tuomet T.S.R.S. kovojo už savo išlikimą, o Sąjunginės Respublikos siekė faktinės nepriklausomybės.
Po nesėkmingo perversmo Maskvoje visi iki šiol tylėję „bailiai atsigavo“, ėmė “žvanginti medaliais” ir vaidinti „kovotojus“. “Atsigavo” ir T.S.R.S. kultūrizmo federacijos («Федерация культуризма С.С.С.Р.») vice prezidentas ROMANAS KALINAUSKAS - po pučo Maskvoje jis įkūrė kitą Lietuvos nacionalinę kultūrizmo organizaciją, kuri vėliau tapo ir I.F.B.B. nare, kai tuo tarpu Dr. EDMUNDO DAUBARO (DSc. Edmundas Daubaras) vadovaujama Lietuvos sporto ministerijos (K.K.S.D.) iniciatyva  1991 metų gegužės mėnesį įkurta istoriškai pirmoji Nepriklausomos Lietuvos kultūrizmo organizacija L.N.K.A. (Lietuvos nacionalinė kultūrizmo asociacija) toliau dirbo su N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) asociacija. Nedaug nuo ROMANO KALINAUSKO atsiliko ir tarptautinės I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) federacijos savininkas ir prezidentas BENAS VEIDERIS (Ben Weider). Po rugpjūčio perversmo Maskvoje ir jis pagaliau išdrįso pripažinti Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę.
Niekas iš buvusios T.S.R.S. kultūrizmo atstovų tuo metu neturėjo jokio supratimo apie tarptautines sporto organizacijas. Supratimas atsirado gerokai vėliau - reikėjo nueiti sunkų vingiuotą pažinimo kelią, kol priskasėme iki tiesos. Taip tęsėsi kol tarptautinio sporto arenoje nebuvo įkurta (1996 m.) ir, skirtingai nuo kitų „tarptautinių kultūrizmo organizacijų“, tinkamai juridiškai įforminta (1999 m.) Pasaulinė W.F.F. (World Fitness Federation), o vėliau (2005 m.) ir Pasaulinė W.B.B.F. (World Bodybuilding Federation) federacijos. Išsamiai tai papasakosime trečiame “Pasaulinės kultūrizmo enciklopedijos” (“World Bodybuilding Encyclopedia”) tome.
Visas straipsnis ir daug išsamesnės informacijos yra tarptautiniame puslapyje www.wff.lt


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply
TRUMPA PASAULIO FITNESO ISTORIJA.
PASAULIO RYŠKIAUSIOS FITNESO ŽVAIGŽDĖS.
Niekas neabejoja, kad ryškiausia dabarties fitneso sportininkė yra Rusijos Federacijos atstovė OKSANA GRIŠINA (Оксана Гришина), ką tik JAV vykusiame profesionalų „Olympia“ turnyre iškovojusi eilinę pergalę. Tačiau ši sporto kryptis pradėta prieš šimtą metų ir tai buvo Amerika.
LIETUVĖ STEBINA AMERIKĄ.
BRONĖ DUBAR (Broné “Brownie” Dubar, Daubaraitė, 1906 - 1986 m.) su tėvais ir keturiais broliais iš Lietuvos į JAV emigravo 1912 metais. Nuolat besitreniruojant rezultatai pasiekė tikį lygį, kad  ji sugalvojo pratimų programą ir pradėjo viešus pasirodymus. Nors sporto specialistai šiandien ją laiko pasaulio fitneso sporto pradininke moterų tarpe, tačiau tuo metu dar nebuvo nei fitneso sporto, nei fitneso varžybų. Išvis moterų sportas į Olimpines žaidynes buvo įtrauktas tik 1920 metais. Todėl tarp praėjusio šimtmečio 1920 –tųjų 1930- tųjų metų BRONĖS DUBAR žiūrovams atliekami vieši gimnastiniai ir akrobatiniai pasirodymai nebuvo laikomi sportu. Propaguodama sveikatingumą ir sportą, BRONĖ DUBAR su savo pasirodymais apkeliavo visą Ameriką nuo Niu Jorko iki Sietlo, nuo Ohajo iki Kalifornijos.
PIRMA ABSOLIUTI PASAULIO FITNESO ČEMPIONĖ.
Buvusi baleto ir meninės gimnastikos atstovė, 1995 metais Maltoje užavėta kai kurių N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) asociacijos sportininkų pasirodymais, klaipėdietė EDITA SENDRIENĖ (Daubaraitė) ryžosi sekti amerikietės prosenelės BRONĖS DUBAR takais, treniruotis ir dalyvauti varžybose. Sekėsi neblogai. 1996 metais Vokietijos Kaizerslauteno kurorte Pasaulinės W.F.F. (World Fitness Federation) federacijos  įkūrėjai Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vokietis KLAUSAS HOFMANAS (Klaus P.J. Hoffmann) kultūrizmo varžybose įvedė fitneso pogrupį. 1997 metais Manhaime (Manheim, Vokietija) vykusiame Pasaulio fitneso čempionate EDITA SENDRIENĖ tapo pirma mūsų sporto istorijoje absoliučia pasaulio fitneso čempione. Varžybas kelis kartus transliavo „Eurosport“ televizija. Lietuvos Respublikos sporto ministerija (Kūno kultūrios ir sporto departamentas prie LRV) norėjo tarpininkauti, pažymėti EDITOS SENDRIENĖS pergalę valstybės apdovanojimu, tačiau sporto pasaulio atstovų pavydo ir intrigų dėka tai neįvyko.
ANTRA IR TREČIA ABSOLIUČIOS PASAULIO ČEMPIONĖS.
Vėliau, jau po EDITOS SENDRIENĖS pergalės, dalyvaudamos I.F.B.B. (International Federation of Body Builders)  federacijos varžybose istoriškai antra ir trečia absoliučiomis pasaulio fitneso čempionėmis tapo talentingos sportininkės Slovakijos Respublikos atstovė MARIETA ŽIGALOVA bei Lenkijos Respublikos atstovė ALEKSANDRA KOBIELAK. Abi atletės ilgą laiką dalyvavo Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacijos veikloje, vystydamos vaikų bei aerobinį fitnesą. 
INFORMACIJA.
Išsamesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U.), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Reply
VIENOJE KAMEROJE SU NOBELIO PREMIJOS LAUREATU SOLŽENICYNU.
GEORGIJUS TENNO - SSSR LAIKŲ ESTIJOS DIDVYRIS.
SOCIALISTINIO PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
Praėjusio šimtmečio šešiasdešimtaisiais metais vienu iš pagrindinių kultūrizmo propaguotoju SSSR buvo sunkiaatletis estas GEORGIJUS TENNO (Георгий Тэнно). Buvęs karo laivyno karininkas, antrojo pasaulinio karo dalyvis GEORGIJUS TENNO 1948 metais buvo melagingai apkaltintas šnipinėjimu, areštuotas ir nuteistas. Kelėti jam teko aštuonerius metus, beje, vienoje kameroje su ALEKSANDRU SOLŽENICYNU (Aleksandr Solzhenitsyn, Александр Солженицын). Minėtu laikotarpiu GEORIJUS TENNO penkis kartus bandė pabėgti, bet kaskart nesėkmingai. ALEKSANDRO SOLŽENICYNO romane „Gulago Archipelagas“ („Arkhipelag Gulag“, «Архипелаг ГУЛАГ») yra skyrelis „Įsitikinęs bėglys“ («Убежденный беглец»), skirtas GEORGIJUI TENNO. Apie GEORGIJŲ TENNO ALEKSANDRAS SOLŽENICYNAS rašė: „Jis buvo stipriausias iš mūsų, narsiausias ir labai ryžtingas“. 1970 metais už indėlį į pasaulio literatūrą Nobelio komitetas paskyrė ALEKSANDRUI SOLŽENICYNUI Nobelio premiją.
Baigiantis penktajam dešimtmečiui GEORGIJUS TENNO išėjo į laisvę ir pradėjo dirbti SSSR fizinio lavinimo mokslinių tyrimų institute (ВНИИФК, Всесоюзный научно исследовательский институт физической культуры).
1968 metais GEORGIJUS TENNO išleido knygą „Atletizmas“ («Атлетизм»), kuri greitai tapo populiariu leidiniu. Čia buvo visa reikalinga treniruotėms informacija: treniruočių metodika, atsistatymas po fizinio krūvio, mityba. Savo apimtimi SSSR tai buvo unikali informacija. Nors GEORGIJUS TENNO apie savo darbų šaltinius nekalbėjo, tačiau buvo akivaizdu, kad rašydamas knygą jis naudojosi jam pagal darbą prieinamais metodiniais užsienio leidiniais. Praėjęs Gulago kelius, GEORGIJUS TENNO žinojo iš kur pučia vėjai. Jis buvo atsargus, todėl jo knygoje ne kartą pabrėžta, kad „kultūrizmas ne tam, kad kraipytis prieš veidrodį. Šis užsiėmimas skirtas tvirtiems raumenims, kurie tarnaus tėvynei“.
Kartą, pasisakant populiariame SSSR žurnale „Sportivnaja žizn Rossii“ («Спортивная жизнь России») VLADIMIRAS ČIUDINOVAS (ВЛАДИМИР ЧУДИНОВ) siūlė SSSR šalies fizinio lavinimo sporto sistemai imti už pagrindą GEORGIJAUS TENNO atletizmo metodiką. Jis pasakoja, kad GEORGIJUS TENNO vertė užsienio literatūrą, iš ten ėmė jau paruoštą metodinę medžiagą ir visada nedarė jokio skirtumo tarp kultūrizmo ir atletizmo sąvokų. Tuo pačiu VLADIMIRAS ČIUDINOVAS teigia, kad GEORGIJUS TENNO laikėsi principo „kiekvienas sportuojantis yra pats sau patarėjas ir treneris“.
Prasidedant kultūrizmo draudimui persekiojimui SSSR, 1970 metais GEORGIJUS TENNO žuvo autoavarijoje. Ar tai buvo atsitiktinė žūtis – sunku spręsti.
GEORGIJUI TENNO atminti nuo 1971 metų Estijoje imta organizuoti tarptautinį turnyrą „Georgo Tenno Memorialas“ („Georg Tenno Memorial“, «Мемориал Георга Тенно»). Iki 1989 metų buvo surengta keturiolika memorialų, kurie kartu su tarptautiniu „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968-2019) turnyru ilgus metus buvo vienintelėmis reguliariomis kultūrizmo varžybomis SSSR ir visame socialistiniame pasaulyje.
Pastaba: „Georgo Tenno memorialų“ dokumentai, surinkti Estijos WFF-WBBF federacijos prezidento INARO MARDO, saugomi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvuose.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą.


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
1991 „MR. URAL“ TURNYRAS.
KAIP BUVO DALINAMI KILIMAI.
Vienų seniausių pasaulyje oficialiai pripažintų tradicinių kultūrizmo varžybų tarptautinio “Gintarinio prizo” (“Amber Prix International”, «Янтарный приз», 1968 - 2025 m.) turnyro dalyvis rusas ALTAFAS GALEJEVAS (Altaf Galejev) Ufoje (R.T.F.S.R.) du kartus organizavo tarptautinius “Mr. Ural” turnyrus (1990, 1991 m.).  ALTAFO GALEJEVO surengtame 1991 metų turnyre dabartinis Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) su žmona buvo jo asmeniniais svečiais.
Nors Ufoje varžybose T.S.R.S. šalių delegacijų dalyvavo vokiečiai, amerikiečiai ir olandai, prie teisėjų stalelių buvo tik visiems įprasti T.S.R.S. teisėjai, per ilgus metus gerai pažinoję vienas kitą. Dar daugiau – minėti teisėjai buvo ir varžybose dalyvavusių sportininkų treneriai, tad jų asmeninis suinteresuotumas varžybų rezultatais buvo akivaizdus.
Varžybų nugalėtojams be įprastų apdovanojimų buvo įteikiami kilimai, kurie to meto T.S.R.S. šalyse buvo brangiomis deficitinėmis prekėmis. Čia reikia pasiaiškinti, kaip gyveno to meto T.S.R.S. gyventojai, nes dabartiniai žmonės niekaip nesusivoks, kodėl 1991 metais varžybose Ufoje kilo konfliktas. Apdovanojimo metu salėje kilo sumaištis – Vokietijos, Olandijos ir JAV atstovai protestavo dėl tendencingo teisėjavimo ir reikalavo teisėjų rezultatus atšaukti. Susirinko tarptautinis konsiliumas – Vokietijos, JAV, Olandijos atstovai, varžybų organizatorius ir vyriausias teisėjas ALTAFAS GALEJEVAS ir vienintėlis iš “Mr. Ural” renginyje esančių anglų ir vokiečių kalbas valdęs varžybų svečias Dr. EDMUNDAS DAUBARAS.
Vokiečiai teigė, kad jie “į Ufą  atvyko, skirtingai nuo T.S.R.S. sportininkų, ne kilimo pasiimti, o dalyvauti sporto varžybose. Kam reikėjo kviesti užsienio sportininkus, tarp kurių pasaulyje pripažinti garsūs kultūristai, jei “Ufoje vietoje varžybų vyksta tik tarpusavio pasidalinimas kilimais?” Užsienio šalių atstovai bei renginio organizatorius ALTAFAS GALEJEVAS susitarė ir  teisėjavimo rezultatus pakeitė tik vienoje kategorijoje. Tuomet vieningu sprendimu garsiam kultūristui vokiečiui AURELUI HILEBRANTUI (Aurel Hillebrand) skirta pirma vieta, o lietuvis OLEGAS ŽURAS liko antru. Teko nugalėtojui grąžinti ir kilimus, kurių vokietis nenorėjo imti, nes jam tai nebuvo vertybė.
Po varžybų į namus sugrįžę Lietuvos sportininkai pergyveno netekę kilimų ir pasiskundė T.S.R.S. kultūrizmo federacijos vice prezidentui, Lietuvos TSR kultūrizmo federacijos vadovui ROMANUI KALINAUSKUI. Šis, išklausęs tik vienos pusės atstovus ir net nebandęs sužinoti kitą nuomonę, vien iš nuogirdų parašė T.S.R.S. federacijos prezidentui VLADIMIRUI DUBININUI oficialų pasipiktinimo laišką. Minėto laiško pagrindu buvo sušauktas T.S.R.S.  kultūrizmo federacijos aktyvo posėdis, kuris Ufos varžybų organizatoriui ALTAFUI GALEJEVUI paskirė nuobaudas, po kurių šis paliko I.F.B.B. federaciją ir pradėjo bendradarbiauti su N.A.B.B.A. organizacija.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply
PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
PIRMASIS „GEORGO TENNO MEMORIALAS“
Po 1968 metais Klaipėdoje pradėto rengti pirmojo socialistiniame pasaulyje tradicinio tarptautinio „Gintarinio prizo“ (1968 – 2025 m., „Amber Prix International“, „Янтарный приз») turnyro, Estijoje irgi pradėta du dešimtmečius trukusi tradicija. Tuomet pirmojo Estijos W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Bodybuilding Federation)  federacijos prezidento INARO MARDO (Innar Mardo) iniciatyva buvo nuspręsta pagerbti  vieno kultūrizmo pradininkų T.S.R.S. esto GEORGO TENNO atminimą. Pirmasis tarptautinis „Georgo Tenno memorialas“ (1971 – 1925 m., „Georg Tenno Memorial“, «Мемориал Георга Тэнно») buvo organizuotas Estijos sostinėje Taline 1971 metais. Pagrindiniu turnyro organizatoriumi buvo minėtas INARAS MARDO.
1971 metais „Georgo Tenno memoriale“ dalyvavo keturių šalių kultūristai – Rusijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Kategorijų čempionais tapo: jaunime KAZYS DAUGĖLA (Kaunas) ir VALDAS ALIUBAVIČIUS (Vilnius); suaugusiųjų grupėje VLADIMIR ŽITKOV (Владимир Житков, Rusija), VIKTOR CHARKEVIČ (Виктор Харкевич, Vilnius) ir VLADIMIR DUBININ (Владимир Дубинин, Rusija).
Absoliučiais nugalėtojais tapo: jaunimo grupėje VALDAS ALIUBAVIČIUS, o tarp suaugusiųjų kategorijų nugalėjo VLADIMIRAS DUBININAS.
VALDAS ALIUBAVIČIUS ir VIKTORRAS CHARKEVIČIUS atstovavo legendinę vienintelę socialistinėse šalyse „Vilnaus kultūrizmo mokyklą“, kuriai vadovavo talentingas treneris ČESLAVAS TAMULEVIČIUS (Чеслав Тамулевич).
INFORMACIJA.
Išsamesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U.), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply
TREČIAS “PASAULINĖS KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJOS” TOMAS TEZĖMIS.
AR DAR KURI NORS TARPTAUTINĖ FEDERACIJA KĄ PANAŠAUS NUVEIKĖ?
Dabar enciklopedijos darbai tebevyksta ir apsistojo ties antruoju tomu, tačiau temos persilieja ir į trečiąjį. Atrodo, sportinis gyvenimas vyksta stabiliai ir vingiuotai, tačiau, pažiūrėjus per laiko prizmę - nė viena kita federacija nuveiktais darbais mums prilygti negali. Pažiūrėkite į trečiojo enciklopedijos tomo temas! Pabrėšime, kad nuo socialistinio pasaulio žlugimo 1991 metais ir iki šiol Pasaulinės W.F.F. - W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos veikla Lietuvoje vyksta nuolatinėje konfrontacijoje su I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) federacija. I.F.B.B. atstovams nepatinka, kad W.F.F. - W.B.B.F. bendradarbiauja su su įvairių šalių vyriausybinėmis, visuomeninėmis ir sporto organizacijomis, kad siekia aukštų tarptautinių tikslų. Ir tuos tikslus pasiekia  (žodžius puikiai patvirtina žemiau išvardinta federacijos veikla). Tuo pačiu metu nė viena kita federacija netgi visai neturi jokių aiškių tikslų ir siekių. Visą W.F.F. - W.B.B.F. federacijos kelią teko nuolat susidurti su kliūtimis, kurių priežastis kenkėjiška I.F.B.B. federacijos veikla. Žemiau išvardinsime kai kurias trečiojo enciklopedijos tomo temas:
-minėtu laikotarpiu vyko W.F.F. - W.B.B.F. federacijos prezidento Dr. EDMUNDO DAUBARO (DSc. Edmundas Daubaras) oficialūs susitikimai su Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Irano Respublikų Nacionalinių Olimpinių komitetų vadovais
- minėtu laikotarpiu vyko dvi dešimtys Dr. EDMUNDO DAUBARO priėmimų Europos Sąjungos  parlamentuose, dešimtys susitikimų su įvairių Europos Sąjungos bei Azijos šalių valdžios atstovais
- 1996, 1997, 1998 metais Dr. EDMUNDO DAUBARO Lietuvos Respublikoje organizuoti Vyriausybės remiami Europos čempionatai, kuriuos filmavo ir rodė “Eurosport” televizija
- 1998 metais Dr. EDMUNDO DAUBARO  Lietuvos Respublikoje  organizuotas Vyriausybės remiamas W.F.F. pasaulio čempionatas, kurį filmavo ir rodė “Eurosport” televizija
- 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 metais  Lietuvos Respublikoje vyko  Lietuvos valstybės remiami W.F.F. pasaulio čempionatai.
- 2008 metais  Lietuvos Respublikoje Seimas balsavo už jubiliejinio istorinio “Gintarinio Prizo” turnyro finansavimą tiesiogiai iš valstybės biudžeto atskira eilute
- pirmą kartą pasaulio kultūrizmo istorijoje 2005 metų W.F.F. - W.B.B.F. pasaulio čempionatas buvo tiesiogiai pasauliui transliuojamas internetu. Pasak Lietuvos Radijo ir Televizijos sporto žurnalistės LAIMOS JANUŠONYTĖS, tuomet peržiūra gerokai viršijo Lietuvos Krepšinio Lygos krepšinio finalo žiūrovų skaičių, kol skaitliukas “užlūžo”. W.F.F. - W.B.B.F. varžybų transliaciją rėmė AB “Lietuvos telekomas”, tam išleidusi daugiau nei 41 000 eurų.
- 2005 metais Pasaulio anti dopingo agentūros (W.A.D.A., World Anti Doping Agency) direktorius RUNE ANDERSONAS oficialiu raštu pripažino W.F.F. federaciją esant formaliai prisijungus prie pasaulinio anti dopingo kodekso
- Čekijos Respublikos Vyriausybės finansuoti kaskart po 500 000 eurų 2006 - 2009 metų W.F.F. pasaulio fitneso čempionatai vyko istoriniuose Prahos Žofrino rūmuose
- 2008 metais vyko oficialus Dr. EDMUNDO DAUBARO susitikimas su Lenkijos Respublikos sporto ministru ZBIGNIEVU PACELTU (Zbigniew Pacelt)
- 2009 ir 2011 metais vyko oficialūs Dr. EDMUNDO DAUBARO priėmimai Slovakijos Vyriausybėje ir asmeniniai susitikimai su ministru pirmininku ROBERTU FICO (Robert Fico)
- 2006 - 2012 metais Austrijos Parlamento pirminikas profesorius ALFREDAS GERSTLAS (Professor Alfred Gerstl) - daugelio W.F.F. varžybų Austrijoje svečias ir rėmėjas
- 2011 metais vyko oficialus W.F.F. - W.B.B.F. federacijos vadovų priėmimas Vatikane. Išklausęs W.F.F. - W.B.B.F. federacijos istoriją, Vatikano Kardinolas Kongregatas Prefektas J. Em. JOZEFAS TOMKO (Vatican Congregat Prefect J. Em. JOZEF KARDINAL TOMKO) pripažino federacijos veiklą “disidentine” komunistinio režimo atžvilgiu ir apdovanojo Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ Romos Popiežiaus Medaliu (Medaglia Ufficiale di Pontificato di Sua Santita Benedetto XVI, Headquarters State Vatican, Cita del Vaticano, March 29, 2011).
- 2011 metais vyko Dr. EDMUNDO DAUBARO oficialus susitikimas su Lietuvos Respublikos Parlamento pirmininku ARŪNU VALINSKU
- 2012 metais vyko Dr. EDMUNDO DAUBARO oficialus susitikimas su Slovakijos Respublikos Parlamento pirmininku JANU FIGELIU (Jan Figel).
- 2012 metais už aktyvią tarptautinę visuomeninę veiklą seniausias Ukrainos Respublikos “Stavropigiono” universitetas suteikė EDMUNDUI DAUBARUI aukščiausią akademinį “Garbės mokslų daktaro” vardą - DSc., Doctor Honoris Causa
- 2015 metais Lietuvos Respublikjoje įstegtas tarptautinis sporto universitetas (I.S.U., International Sport University), kuris nuo 2017 metų yra asocijuotas U.N.E.S.C.O. organizacijos narys.
- 2017 metais reportažą iš W.F.F. - W.B.B.F. pasaulio čempionato Klaipėdoje milijardams žemės gyventojų transliavo globali C.N.N. televizija.
- 2019 metais  vyko Dr. EDMUNDO DAUBAROsusitikimas su Indijos Respublikos Parlamento komiteto pirmininku SARDARU RAVINETU BITU (Sardar Ravneet Bittu).
- 2019 metais vyko oficialus Dr. EDMUNDO DAUBARO vizitas į Jungtinių Tautų (United Nations) būstinę Ženevoje (Šveicarija).
- 2020 pandemija ir 2022 metų karas Ukrainoje sustabdė savo mastu grandiozinius W.F.F. - W.B.B.F. federacijos projektus Šveicarijoje, Prancūzijoje ir Indijoje. Tikimės juos ateityje sėkmingai užbaigti.
- 2025 metais glaudžiai bendradarbiausime su Pasauline anti dopingo agentūra W.A.D.A. (World Anti Doping Agency). Siekiant atskirti šimtą procentų dopinginį kultūrizmą nuo fitneso, 2005 metais greta Pasaulinės fitneso federacijos (W.F.F.,) įsteigta Pasaulinė kultūrizmo federacija (W.B.B.F.).  W.F.F. sukūrė visiškai naują be dopingo fitneso koncepciją, įvedė naujas sporto kategorijas ir sieks oficialaus pripažinimo Tarptautiniame Olimpiniame Komitete (I.O.C., International Olympic Committee).
Be abejo, trečiame enciklopedijos tome bus dar daug kitų su mūsų sportu susijusių temų bei naujienų.
Daugiau informacijos rasite tarptautiniame puslapyje www.wff.lt


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply
TARPTAUTINĖS NAUJIENOS.
KULTŪRIZMO NUOSMŪKIS.
Veikianti nuo 1968 metų šiandien Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija vienija narius iš 141 šalies. Neseniai į federaciją įsiliejo Bahreinas. Skirtingai nuo visų kitų tarptautinių sporto organizacijų, W.F.F. – W.B.B.F. prezidento Dr. EDMUNDO DAUBARO (DSc. Edmundas Daubaras) pastangomis federacija siekia J.T. (Jungtinių Tautų), Tarptautinio Olimpinio Komiteto (T.O.K., I.O.C., International Olympic Committee)  pripažinimo, prisijungimo prie W.A.D.A. (World Anti Doping Agency) organizacijos. W.F.F. – W.B.B.F. žino kelius, kaip tai pasiekti. W.F.F. – W.B.B.F. federacijos pagrindais  nuo 2015 metų veikiantis Tarptautinis sporto universitetas (I.S.U., International Sport University) nuo 2017 metų yra asocijuotas U.N.E.S.C.O. organizacijos narys, kuri veikia prie Jungtinių Tautų.
KITOS TARPTAUTINĖS KULTŪRIZMO ORGANIZACIJOS.
Nekalbėsime apie kitas šiandien gausias tarptautines kultūrizmo organizacijas, nes jų veikla sporto atžvilgiu visada buvo niekinė. Nulis ir tiek... Net jų pavadinimų neverta minėti, nes kasdien atsiranda vis naujų. Realiame oficialiai pripažintame sporte tų organizacijų nebuvo ir nebus. Kokie gi „kilnūs“ tikslai tų „organizacijų“? Gal kas nors gali pasakyti? Kodėl jos išvis egzistuoja, ko siekia? Nori pripažinto sporto – nuo 1947 iki 1969 metų buvo F.I.H.C. (Fédération Internationale Haltérophile et Culturiste) ir nuo 1971 iki 1998 metų buvo I.F.B.B. (International Federation of Body Builders). Nori rimto ir didelio kultūristiško nesportinio tūso – nuo 1950 metų Jungtinėje Karalystėje yra N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association). Ko dar reikia? Kodėl atsirado gausios „zuikių“ federacijos? Pastaruoju metu Lietuvoje išdygusios minėtų „tarptautinių kultūrizmo organizacijų“ atstovybės rengia niekinius „kupiškio – rokiškio“ festivalius ir jais didžiuojasi... Koks tų varžybų statusas? Kur tai veda? Į šokių bei dainų festivalius kaimyninėse šalyse? Pabandykite pažvelgti į trijų dešimtmečių Nepriklausomos Lietuvos kultūrizmą per laiko prizmę. Nemeluokime sau ir kitiems – Nepriklausomoje Lietuvoje oficialiai pripažinto sporto prasme buvo tik keturi iškilūs kultūristai – klaipėdietė NATALIJA MURNIKOVIENĖ, šiaulietis ROLANDAS BUČINSKAS, mažeikiškis ROLANDAS POCIUS ir vilnietis OLEGAS ŽURAS. Po brolių DŽO ir BENO VEIDRIŲ (Joe and ben Weider brothers) išėjimo iš veiklos kultūrizmas galutinai nusirito į bedugnę ir visų Lietuvos I.F.B.B. federacijos kultūristų pasiekimai, bendrai sudėjus, niekados neatsvers nė vieno iš keturių aukščiau paminėtų sportininkų.  Kad ir kas bevyktų. Niekas niekados jiems neprilygs, nes „jų laikais“ kultūrizmas buvo sportu, o dabar kultūrizmo užsiėmimas yra tik kaskart niekingesnis tūsas bei sporto ministerijos mulkinimas siekiant gauti valdiškų pinigų. Pasaulio čempionų vardų tiek daug, kad jų net įsiminti niekas nesistengia. 
TRUMPA OFICIALAUS KULTŪRIZMO SPORTO ISTORIJA.
Per T.O.K. (I.O.C.) narę Tarptautinę sunkiosios atletikos F.I.H.C. federaciją 1947 metais amerikiečio BOBO HOFMANO (Robert Collins Hoffman, 1898 - 1985 m.) pastangomis kultūrizmas tapo beveik olimpine sporto šaka ir taip tęsėsi iki 1969 metų (išsamiai su kultūrizmo sporto istorija galima susipažinti tarptautiniame puslapyje www.wff.lt ). Tuomet F.I.H.C. įtakoje ir T.S.R.S. 1963 metais prie „T.S.R.S. sunkiosios atletikos federacijos“ („U.S.S.R. Weightlifting Federation“)  buvo įkurta „T.S.R.S. kultūrizmo federacija“ (Komisija, „U.S.S.R. Bodybuilding Federation“). Po kultūrizmo draudimo 1973 metais T.S.R.S. ir socialistinėse šalyse kultūrizmas buvo persekiojamas. Kol kultūrizmo draudimo laikotarpiu „Vakarų“ pasaulyje tarptautinis kultūrizmas vystėsi per I.F.B.B. ir N.A.B.B.A. veiklas, T.S.R.S. kultūrizmas viešai gyvavo tik per Estijos TSR organizatoriaus INARO MARDO (Innar Mardo, 1945 – 2002 m.) „Georgo Tenno Memorialo“ („Georg Tenno Memorial“, «Мемориал георга Тенно», 1971 – 2024 m.) bei per Klaipėdoje Dr. EDMUNDO DAUBARO organizuojamus „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968 – 2024 m.) tarptautinius turnyrus. Tais laikais turėti oficialią tarptautinę kultūrizmo organizaciją T.S.R.S. buvo neįmanoma. Nežiūrint į tai, 1977 metais Klaipėdoje prie miesto „Kūno kultūros ir sporto komiteto“ („Klaipeda Sport Committee“) buvo registruota „Klaipėdos kultūrizmo federacija“ (atletinės gimnastikos, „Klaipeda Bodybuilding Federation“), kuri daugiau nei dešimtmetį buvo vienintelė T.S.R.S. teritorijoje oficialiai veikianti kultūrizmo federacija. Būtent todėl I.F.B.B. prezidentas BENAS VEIDERIS, N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) vadovas OSKARAS HAIDENSTAMAS (Oscar Heidenstam) bei W.A.B.B.A. (World Amateur Body Building Association) prezidentas SERŽAS NUBRETAS (Serge Nubret) daugelį metų nuolatinius ryšius palaikė pirmiausia su Dr. EDMUNDU DAUBARU. Išsamiau su istorija įvairiomis kalbomis galite susipažinti tarptautiniame puslapyje www.wff.lt .
1970 metais F.I.H.C. generalinio sekretoriaus brito OSKARO STEITO (Oscar State) pastangomis Belgrade (Jugoslavija) buvo įkurta sportinė I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) federacija, taip pat jo pastangomis 1971 metais I.F.B.B. tapo Tarptautinių federacijų sąjungos G.A.I.S.F. (Global Association of International Sports Federations) nare. Iki tol I.F.B.B. buvo eilinė privati komercinė firma, kuri paraleliai su I.F.B.B. sportine federacija veikia iki šiol. Taip 1971 metais I.F.B.B. iš F.I.H.C. perėmė oficialaus kultūrizmo sporto valdymą pasaulyje. Sporto pasaulyje kilo sumaištis. Pasmerkti I.F.B.B. narystės G.A.I.S.F. į kongresą JAV susirinko įtakingi žinomi sporto atstovai. Dalyvavo ir naujos I.F.B.B. federacijos prezidentas BENAS VEIDERIS, tačiau jis buvo vienbalsiai praignoruotas.
I.F.B.B. ŠIANDIEN. TEISMAI IR KOVOS.
Kultūrizmo sporto nuosmukis prasidėjo, kai 1998 metais po dviejų metų bandomojo laikotarpio I.F.B.B. federaciją atsisakė remti Tarptautinis Olimpinis Komitetas. Kultūrizmo sportas buvo pašalintas iš oficialiai pripažintų sporto šakų būrio. Nematydami perspektyvos, greitai broliai DŽO ir BENAS VEIDERIAI paliko kultūrizmą, pardavė I.F.B.B. federaciją, „Olympia“ turnyrą bei septynis savo leidžiamus žurnalus. 2008 metais dėl vidinių intrigų sportinė I.F.B.B. federacija skilo, nuo jos atsijungė keturiasdešimt singapūriečio POLO ČIUA (Paul Chua) vedamų Azijos šalių. Tuomet I.F.B.B. vice prezidentas POLAS ČIUA bei I.F.B.B. teisininkas ir finansininkas austras ALEKSAS BAUERIS (Alex Bauer) dokumentais sporto pasauliui paviešino I.F.B.B. finansines bei juridines machinacijas. Buvo prieita iki tarptautinio teismo Londone (J.K.), kurį I.F.B.B. prezidentas RAFAELIS SANTOCHA pralaimėjo.
Po 2015 metų antrojo triukšmingo I.F.B.B. federacijos skilimo, tarptautinėje arenoje pasirodė 1983 metais įkurta privati DŽIMO MANJONO (Jim Manion) kompanija N.P.C. (National Physique Committee). Pastaruoju metu dabartinio I.F.B.B. federacijos prezidento RAFAELIO SANTOCHOS (Rafael Santonja) ir N.P.C. savininko DŽIMO MANJONO nuoseklios veiklos dėka kultūrizmas negrįžtamai nustojo būti sportu. Šalia jų vis dar veikia I.F.B.B. komercinė firma. Kultūrizmo sportas jo vadovų nebedomina – jų veiklos tikslas tik pinigai... Vyksta nuožmi kova tarp I.F.B.B. ir N.P.C.. 2023 metais savo veiklą nutraukė Tarptautinių federacijų sąjunga G.A.I.S.F. (Global Association of International Sports Federations) ir I.F.B.B. neteko savo vienintelės oficialaus sporto atramos, apie kurą daug metų aistringai trimitavo fanatiški I.F.B.B. propagandos atstovai. 2023 metais anti dopingo agentūra W.A.D.A. nutraukė santykius su I.F.B.B. federacija.
I.F.B.B. FINANSAI.
Jei brolių DŽO ir BENO VEIDERIŲ laikais I.F.B.B. siekė T.O.K. (I.O.C.) pripažinimo ir savo veikloje kažkaip manipuliavo tarp I.F.B.B. sporto federacijos ir privačios I.F.B.B. firmos sąskaitų, tai prie dabartinio tarptautinio chaoso nebereikia sukti galvos. Liko tik pinigai, sportas visam laikui išgaravo.
1990 metais pergyvenusi federacijos krizę, I.F.B.B. federacija atsigavo, kai į ją įsiliejo buvusios socialistinės šalys. Jos įsiliejo ne šiaip sau, o atsinešė savo šalių „valdiškus“ pinigus. Pabrėšime, kad per visą kultūrizmo gyvavimo istoriją kultūrizmo sporto finansiškai nerėmė nė viena civilizuotų šalių sporto ministerija (išskirus I.O.C. narės F.I.H.C. laikus, kai F.I.H.C. daugiau nei du dešimtmečius vadovavo oficialiam pasaulio kultūrizmo sportui). Ir iki šiol kultūrizmo civilizuotame pasaulyje niekas valdiškais pinigais neremia. Kai 1987 metais T.S.R.S. buvo pripažinta kultūrizmo sporto šaka, įsteigta „T.S.R.S. kultūrizmo federacija“ („U.S.S.R. Bodybuilding Federation“, «Федерация культуризма С.С.С.Р.»), T.S.R.S. bei visose socialistinėse šalyse kultūrizmo sportas buvo finansuojamas iš socialistinių valstybių biudžeto. Tokia tvarka iš inercijos liko iki šiol. Be buvusio socialistinio pasaulio valstybių  valdiškos lėšos į I.F.B.B. federaciją patenka per eilę Azijos šalių. Ir viskas, tuo I.F.B.B. valstybinė finansinė parama baigiasi. Gal kas nežino, bet nuo F.I.H.C. laikų Azijos nacionalinės kultūrizmo federacijos vis dar ir šiandien yra prijungtos prie savo šalių nacionalinių sunkiosios atletikos federacijų, todėl per jas gauna valstybinį finansavimą. Juk sunkioji atletika – Olimpinė sporto šaka. Tačiau greitai įvairių šalių sporto ministerijos atsitokės ir pasidomės kas čia vyksta. Pastaruoju metu už gausias valdiškas lėšas I.F.B.B. rengia juokingus pasaulio čempionatus, kuriuose dalyvauja 4-5 šalių atstovai (pav. Lietuvoje, Latvijoje, Azijos čempionatas Indijoje). Neseniai kilo skandalas, kai Ukrainos I.F.B.B. federacijos prezidentas DELIJEVAS IGORIS (Делиев Игорь) buvo apkaltintas pasisavinęs pusę milijono dolerių valdiškų pinigų, skirtų federacijos plėtrai. Dar garsesni skandalai buvo Lenkijoje su I.F.B.B. prezidento RAFAELIO SANTOCHOS pavaduotoju Lenkijos I.F.B.B. federacijos vadovu PAVELU FILEBORNU (Pawel Fileborn).
N.P.C.. ŠIANDIEN. KOLUMBAS SUGRĮŽO.
Iki 1983 metų buvusi JAV sporto ministerijos remiama A.A.U. (Amateur Atletes Union) organizaciją paliko dalis kultūristų. Jiems vadovavo aukščiau minėtas DŽIMAS MANJONAS, įsteigęs savo privačią N.P.C. firmą. Iki tol ilgus metus Amerikos žemyne vyko konkurencinė kova tarp I.F.B.B. bei A.A.U.. I.F.B.B. prezidentas BENAS VEIDERIS su DŽIMU MANJONU susitarimu pasidalino įtaką pasauliniame kultūrizme (čia kaip „Molotovo – Ribentropo paktas“). JAV teritorijoje mėgėjų kultūrizmą užvaldė DŽIMAS MANJONAS, o likusias pasaulio šalis G.A.I.S.F. narė I.F.B.B. federacija. Tuo pačiu metu DŽO VEIDERIS JAV teritorijoje rengė profesionalių kultūristų turnyrus (tame tarpe ir „Olympia“), kurie su sportine I.F.B.B. federacija nieko bendra neturėjo ir dabar neturi. Į DŽO VEIDERIO veiklą DŽIMAS MANJONAS nesikišo – taip buvo susitarta, jam priklausė tik JAV kultūristai mėgėjai. 2015 metais JAV vykusio tarptautinio profesionalų turnyro metu RAFAELIS SANTOCHA  N.P.C. vadovų buvo viešai pažemintas ir išprašytas. Taip nutrūko I.F.B.B. bei N.P.C. ir šiaip nekokia draugystė. Nuo tol N.P.C., laužydama susitarimą su BENU VEIDERIU, agresyviai plinta po įvairias šalis.
Šiuo metu I.F.B.B. bei N.P.C. organizuojami festivaliai yra ne kas kita, kaip „dainų ir šokių šventės“. Taip, jie savo renginius vadina „festivaliais“, ‚savaitgaliais“ ir pan.. N.P.C. su savo „Olympia“ festivaliais, I.F.B.B., slėpdamasi už kadaise turėto ARNOLDO ŠVARCENEGERIO (Arnold Schwarzenegger) autoriteto, su „Arnold Classic“ festivaliais... Kultūristai iš sportininkų pasidarė vieni iš minėtų festivalių „šokėjų ir dainininkų“, tiesiog „trepsėtojai“. Gal ir neblogai, jei jiems tai patinka. Kultūristai festivalių scenose „suka ratelius“ ir didžiuojasi gausiais festivalininkų medaliais, tačiau visa tai – ne sportas. Sugalvokite patys, kaip per tikro sporto prizmę pavadinti tuos N.P.C. bei I.F.B.B. „tūsus“... Kadaise KRISTUPAS KOLUMBAS  (Christopher Columbus) atrado Ameriką ir naiviems indėnams įteigdavo į visokius niekniekius keisti auksą. Šiandien kultūristai labai panašūs į tuos indėnus, iškeitę seniau tarptautinės ir nacionalinės valdžios pripažintą sportą į pasistraksėjimus festivaliuose. Kultūristai lengvai pasitraukė iš komersantais sunaikinto sporto ir pasidavė šarlatanams.
IŠKILŪS TARYBINIŲ LAIKŲ KULTŪRIZMO TEORETIKAI IR PRAKTIKAI.
Analizuojant dabarties situaciją galima teigti, kad praėjusio šimtmečio aštuntojo dešimtmečio „socialistinis“ kultūrizmas buvo labai arti oficialių tarptautinių sporto standartų ir taip galėjo vystytis net iki olimpinio sporto. Kultūristai mąstė, darė išvadas ir siekė tikslo. Minėtiems standartams pagrindus padėjo garsioji „Vilniaus kultūrizmo mokykla“ („Vilnius Body Building School“, «Вильнюсская школа культуризма»), kuriai vadovavo gabūs kultūrizmo teoretikai ir praktikai ČESLAVAS TAMULEVIČIUS (Чеслав Тамулевич) bei VITALIJUS ASOVSKIS (Виталий Асовский). Tuomet varžybų salės lūžo nuo aistringų žiūrovų gausos, o dabar salės tuščios – niekam nebeįdomus primityvus šiuolaikinis kultūrizmas... Dabarties kultūristai apie tai gali tik pasvajoti. „Socialistinio“ kultūrizmo susiliejimas su „Vakarų“ kultūrizmu sugriovė gražias iniciatyvas ir taip negrįžtamai atvedė iki primityvios dabarties bedugnės.
Mes neteigiame, kad kultūristai kvaili. Jie tiesiog negalvoja ir nemato esmės. Apsidairykite ir pradėkite galvoti!
Su tarptautinėmis sporto organizacijomis bei jų istorija galite įvairiomis kalbomis susipažinti tarptautiniame puslapyje www.wff.lt


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply
PIRMA SPORTO ISTORIJOJE OFICIALIAI PRIPAŽINTA TARPTAUTINĖ KULTŪRIZMO FEDERACIJA BUVO ĮKURTA T.S.R.S..
ISTORINIAI F.I.H.C. KULTŪRIZMO „MR. UNIVERSE“ TURNYRAI.
PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.
Pasaulinė kultūrizmo federacija W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) šiandien vienija 141 šalį – narę, kurios atstovauja visus kontinentus. Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija kasmet įvairiose šalyse organizuoja apie 60 tarptautinių mėgėjų ir profesionalų renginių ir juridine oficialaus sporto prasme yra neabejotina kultūrizmo lyderė pasaulyje.
Sutapo, kad vainikuojanti savo šešis dešimtmečius trunkančią sportinę veiklą, Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija prieš dvylika metų ėmėsi neturinčio precedento  globalaus tarptautinio kultūrizmo projekto:  kruopščiai dirbama ruošiant publikacijai didžiulės apimties išsamų istorinį sporto leidinį  “Pasaulinio kultūrizmo enciklopedija” („World Bodybuilding Encyclopedia“, «Энциклопедия всемирного культуризма»).
ISTORINIAI F.I.H.C. KULTŪRIZMO „MR. UNIVERSE“ TURNYRAI.
T.O.K. (I.O.C., International Olympic Committee) narė Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija F.I.H.C. (pradžioje F.I.H., Federation Internationale Halterophile) nuo 1947 iki 1969 metų vadovavo pasaulio oficialiam kultūrizmo sportui ir rengė tarptautines varžybas kultūristams. Pirmais tarptautinio F.I.H.C. „Mr. Universe“ turnyro čempionais buvo BOBO HOFMANO (Robert Collins Hoffman, 1898-1985 m.) auklėtiniai amerikiečiai STIVAS SATANKO (Steve Stanko, 1917 – 1978 m., turnyras vyko 1947 metais Filadelfijoje, JAV) ir DŽONAS GRIMEKAS (John Carroll Grimek, 1910-1998 m., turnyras vyko 1948 metais „Olimpinių žaidynių“ rėmuose Londone, JK).
Sekdama F.I.H.C. pavyzdžiu 1963 m. T.S.R.S. sporto ministerija (Goskomsport) prie T.S.R.S. sunkiosios atletikos federacijos įsteigė pirmą pasaulyje tarptautinę kultūrizmo sporto organizaciją. Tarptautinė sporto federacija I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) buvo įkurta F.I.H.C. generalinio sekretoriaus OSKARO STEITO (Oscar Satte) pastangomis tik 1970 metais Belgrade (Jugoslavija).
INFORMACIJA.
Išsamesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. REGISTRACIJA VARŽYBOMS: www.worldfitness.lt


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply
2025. REKORDINIS VIENOS VIENO MĖNESIO MŪSŲ TARPTAUTINIO INTERNETO PUSLAPIO INDIVIDUALIŲ LANKYTOJŲ SKAIČIUS VIRŠIJO 200 000 AISTRUOLIŲ.
MALONUS PRIPAŽINIMAS. TEIGIAMAS MŪSŲ ILGAMEČIO DARBO ĮVERTINIMAS.
Praėjus 2025 metų kovo  mėnesiui, malonu konstatuoti, kad turime dar vieną rekordinį mūsų tarptautinės internet svetainės www.wff.lt  individualių apsilankymo rekordą – per mėnesį svetainę aplankė per 200 000 sporto aistruolių. Reiškia, puslapis įdomus, jame gvildenami aktualūs dabarties ir sporto istorijos klausimai, pateikiami realūs sporto istorijos faktai, ko nėra nė vienoje kitoje pasaulio kultūrizmo ir fitneso sporto internet svetainėse. Pasaulyje niekas niekados nedarė išsamios mūsų tarptautinio sporto analizės, tik mes įvairiomis kalbomis puslapyje www.wff.lt bei atskirose forumo temose. Pavyzdžiui, šiandien mūsų puslapį aplankė 14 223 sportui neabejingi žmonės.
REKORDINIS VIENOS DIENOS MŪSŲ INTERNETO PUSLAPIO INDIVIDUALIŲ LANKYTOJŲ SKAIČIUS – 21 000 AISTRUOLIŲ.
Nėra stebėtina, kad oficialų Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F.  (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos puslapį  www.wff.lt internete nuolatos lanko ir skaito daug sporto mėgėjų. Tarptautiniame sporto pasaulyje nėra nė vieno kito interneto puslapio, kuris įvairiomis kalbomis publikuotų straipsnius bei komentarus aktualiomis globalinio sporto atžvilgiu temomis, liestų tuos rūpimus klausimus, kurių niekas be mūsų kitas net nedrįsta paliesti.
Visai nesenjiai oficialus Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F.  federacijos puslapis  www.wff.lt sulaukė rekordinio individualių vienos dienos lankytojų skaičiaus – jame apsilankė per 21 000 sporto aistruolių.
KITOS TARPTAUTINĖS ORGANIZACIJOS KRUOPŠČIAI STUDIJUOJA MŪSŲ PUSLAPĮ WWW.WFF.LT.
Visai neseniai tarptautinė kultūrizmo asociacija N.A.B.B.A.  (National Amateur Body Building Associoation)  paviešino nuorodas į mūsų straipsnius ir savo nariams rekomendavo studijuoti Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos interneto puslapį www.wff.lt.
Kiek anksčiau kita tarptautinė kultūrizmo organizacija W.B.P.F. (World Bodybuilding and Physique Federation) savo oficialiame interneto puslapyje savo nariams taip pat rekomendavo studijuoti Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F.  federacijos interneto puslapį www.wff.lt.
WBPF Secretariat Global News (https://www.facebook.com/pages/WBPF-Secr...36?fref=ts)
«BRAZILIAN JOURNALIST QUESTIONS AND EXPOSED THE IFBB. PLEASE CLICK www.wff.lt and read the article. SHOCKING NEWS, VERY INTERESTING».
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. REGISTRACIJA VARŽYBOMS: www.worldfitness.lt


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
IŠŠAUKIANČIOS SPORTO NAUJIENOS.
PIRMA FITNESO FEDERACIJA BE DOPINGO.
Visai neseniai Klaipėdoje įsteigta nauja nacionalinė fitneso organizacija - “Lietuvos sportinio fitneso federacija” (L.S.F.F., “Lithuania Sport Fitness Federation”). Artimiausiu metu federacija prisijungs prie W.A.D.A. (World Anti Doping Agency) pasaulinio anti dopingo kodekso (World Anti Doping Code). Federacija deklaruoja sportą be dopingo ir kviečia prie savo veiklos jungtis visų fizinio aktyvumo krypčių atstovus, nesusijusius su dopingo naudojimu.
Federacija laikosi pozicijos, kad fitneso sportas - sportas be dopingo, o esamų kultūrizmo federacijų “fitnesas” - be dopingo neįmanomas. Apgaudinėdamos visuomenę, kultūrizmo federacijos slepiasi už menamos fitneso sąvokos, tačiau pavadinimai esmės nekeičia, nes kultūrizmo federacijų fitnesas - tai akivaizdus dopinginis kultūrizmas.
Daugiau informacijos tarptautiniame puslapyje www.wff.lt .


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
TREČIAS “PASAULINĖS KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJOS” TOMAS TEZĖMIS.
AR DAR KURI NORS TARPTAUTINĖ FEDERACIJA KĄ PANAŠAUS NUVEIKĖ?
Dabar enciklopedijos darbai tebevyksta ir apsistojo ties antruoju tomu, tačiau temos persilieja ir į trečiąjį. Atrodo, sportinis gyvenimas vyksta stabiliai ir vingiuotai, tačiau, pažiūrėjus per laiko prizmę - nė viena kita federacija nuveiktais darbais mums prilygti negali. Pažiūrėkite į trečiojo enciklopedijos tomo temas! Pabrėšime, kad nuo socialistinio pasaulio žlugimo 1991 metais ir iki šiol Pasaulinės W.F.F. - W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos veikla Lietuvoje vyksta nuolatinėje konfrontacijoje su I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) federacija. I.F.B.B. atstovams nepatinka, kad W.F.F. - W.B.B.F. bendradarbiauja su su įvairių šalių vyriausybinėmis, visuomeninėmis ir sporto organizacijomis, kad siekia aukštų tarptautinių tikslų. Ir tuos tikslus pasiekia  (žodžius puikiai patvirtina žemiau išvardinta federacijos veikla). Tuo pačiu metu nė viena kita federacija netgi visai neturi jokių aiškių tikslų ir siekių. Visą W.F.F. - W.B.B.F. federacijos kelią teko nuolat susidurti su kliūtimis, kurių priežastis kenkėjiška I.F.B.B. federacijos veikla. Žemiau išvardinsime kai kurias trečiojo enciklopedijos tomo temas:
-minėtu laikotarpiu vyko W.F.F. - W.B.B.F. federacijos prezidento Dr. EDMUNDO DAUBARO (DSc. Edmundas Daubaras) oficialūs susitikimai su Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Irano Respublikų Nacionalinių Olimpinių komitetų vadovais
- minėtu laikotarpiu vyko dvi dešimtys Dr. EDMUNDO DAUBARO priėmimų Europos Sąjungos  parlamentuose, dešimtys susitikimų su įvairių Europos Sąjungos bei Azijos šalių valdžios atstovais
- 1996, 1997, 1998 metais Dr. EDMUNDO DAUBARO Lietuvos Respublikoje organizuoti Vyriausybės remiami Europos čempionatai, kuriuos filmavo ir rodė “Eurosport” televizija
- 1998 metais Dr. EDMUNDO DAUBARO  Lietuvos Respublikoje  organizuotas Vyriausybės remiamas W.F.F. pasaulio čempionatas, kurį filmavo ir rodė “Eurosport” televizija
- 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 metais  Lietuvos Respublikoje vyko  Lietuvos valstybės remiami W.F.F. pasaulio čempionatai.
- 2008 metais  Lietuvos Respublikoje Seimas balsavo už jubiliejinio istorinio “Gintarinio Prizo” turnyro finansavimą tiesiogiai iš valstybės biudžeto atskira eilute
- pirmą kartą pasaulio kultūrizmo istorijoje 2005 metų W.F.F. - W.B.B.F. pasaulio čempionatas buvo tiesiogiai pasauliui transliuojamas internetu. Pasak Lietuvos Radijo ir Televizijos sporto žurnalistės LAIMOS JANUŠONYTĖS, tuomet peržiūra gerokai viršijo Lietuvos Krepšinio Lygos krepšinio finalo žiūrovų skaičių, kol skaitliukas “užlūžo”. W.F.F. - W.B.B.F. varžybų transliaciją rėmė AB “Lietuvos telekomas”, tam išleidusi daugiau nei 41 000 eurų.
- 2005 metais Pasaulio anti dopingo agentūros (W.A.D.A., World Anti Doping Agency) direktorius RUNE ANDERSONAS oficialiu raštu pripažino W.F.F. federaciją esant formaliai prisijungus prie pasaulinio anti dopingo kodekso
- Čekijos Respublikos Vyriausybės finansuoti kaskart po 500 000 eurų 2006 - 2009 metų W.F.F. pasaulio fitneso čempionatai vyko istoriniuose Prahos Žofrino rūmuose
- 2008 metais vyko oficialus Dr. EDMUNDO DAUBARO susitikimas su Lenkijos Respublikos sporto ministru ZBIGNIEVU PACELTU (Zbigniew Pacelt)
- 2009 ir 2011 metais vyko oficialūs Dr. EDMUNDO DAUBARO priėmimai Slovakijos Vyriausybėje ir asmeniniai susitikimai su ministru pirmininku ROBERTU FICO (Robert Fico)
- 2006 - 2012 metais Austrijos Parlamento pirminikas profesorius ALFREDAS GERSTLAS (Professor Alfred Gerstl) - daugelio W.F.F. varžybų Austrijoje svečias ir rėmėjas
- 2011 metais vyko oficialus W.F.F. - W.B.B.F. federacijos vadovų priėmimas Vatikane. Išklausęs W.F.F. - W.B.B.F. federacijos istoriją, Vatikano Kardinolas Kongregatas Prefektas J. Em. JOZEFAS TOMKO (Vatican Congregat Prefect J. Em. JOZEF KARDINAL TOMKO) pripažino federacijos veiklą “disidentine” komunistinio režimo atžvilgiu ir apdovanojo Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ Romos Popiežiaus Medaliu (Medaglia Ufficiale di Pontificato di Sua Santita Benedetto XVI, Headquarters State Vatican, Cita del Vaticano, March 29, 2011).
- 2011 metais vyko Dr. EDMUNDO DAUBARO oficialus susitikimas su Lietuvos Respublikos Parlamento pirmininku ARŪNU VALINSKU
- 2012 metais vyko Dr. EDMUNDO DAUBARO oficialus susitikimas su Slovakijos Respublikos Parlamento pirmininku JANU FIGELIU (Jan Figel).
- 2012 metais už aktyvią tarptautinę visuomeninę veiklą seniausias Ukrainos Respublikos “Stavropigiono” universitetas suteikė EDMUNDUI DAUBARUI aukščiausią akademinį “Garbės mokslų daktaro” vardą - DSc., Doctor Honoris Causa
- 2015 metais Lietuvos Respublikjoje įstegtas tarptautinis sporto universitetas (I.S.U., International Sport University), kuris nuo 2017 metų yra asocijuotas U.N.E.S.C.O. organizacijos narys.
- 2017 metais reportažą iš W.F.F. - W.B.B.F. pasaulio čempionato Klaipėdoje milijardams žemės gyventojų transliavo globali C.N.N. televizija.
- 2019 metais  vyko Dr. EDMUNDO DAUBAROsusitikimas su Indijos Respublikos Parlamento komiteto pirmininku SARDARU RAVINETU BITU (Sardar Ravneet Bittu).
- 2019 metais vyko oficialus Dr. EDMUNDO DAUBARO vizitas į Jungtinių Tautų (United Nations) būstinę Ženevoje (Šveicarija).
- 2020 pandemija ir 2022 metų karas Ukrainoje sustabdė savo mastu grandiozinius W.F.F. - W.B.B.F. federacijos projektus Šveicarijoje, Prancūzijoje ir Indijoje. Tikimės juos ateityje sėkmingai užbaigti.
- 2025 metais glaudžiai bendradarbiausime su Pasauline anti dopingo agentūra W.A.D.A. (World Anti Doping Agency). Siekiant atskirti šimtą procentų dopinginį kultūrizmą nuo fitneso, 2005 metais greta Pasaulinės fitneso federacijos (W.F.F.,) įsteigta Pasaulinė kultūrizmo federacija (W.B.B.F.).  W.F.F. sukūrė visiškai naują be dopingo fitneso koncepciją, įvedė naujas sporto kategorijas ir sieks oficialaus pripažinimo Tarptautiniame Olimpiniame Komitete (I.O.C., International Olympic Committee).
Be abejo, trečiame enciklopedijos tome bus dar daug kitų su mūsų sportu susijusių temų bei naujienų.
Daugiau informacijos rasite tarptautiniame puslapyje www.wff.lt


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply
GLOBALI TARPTAUTINĖ C.N.N. TELEVIZIJA SUPAŽINDINO MILIJARDĄ ŽMONIŲ SU W.F.F.-W.B.B.F. VEIKLA.
LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA BENDRADARBIAUJA SU W.F.F.-W.B.B.F..
Šiandien Pasaulinė  W.F.F.-W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija vienija nacionalines organizacijas iš 141 šalies, kurios atstovauja visus kontinentus. W.F.F.-W.B.B.F. kasmet įvairiose pasaulio šalyse rengia per 60 tarptautinių renginių.
GLOBALI TARPTAUTINĖ C.N.N. TELEVIZIJA SUPAŽINDINO MILIJARDĄ PLANETOS ŽMONIŲ SU W.F.F.-W.B.B.F. VEIKLA.
Neseniai globali tarptautinė C.N.N. (Cable News Network) televizija visam pasauliui parodė reportažą iš 2017 metų gegužės mėnesį Klaipėdoje vykusių tarptautinių W.F.F.-W.B.B.F. federacijos renginių: 50-to tarptautinio „Gintarinio Prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968-2024) ir 18-to „Universe“  turnyrų.  Milijardas planetos žmonių turėjo galimybę susipažinti su Pasaulinės W.F.F.-W.B.B.F. federacijos veikla. Ypač malonu, kad buvo parodytas reportažas ne iš kur nors, bet iš Klaipėdos.
C.N.N. yra viena didžiausių populiarių pasaulio naujienų televizijų.
Pasaulinė W.F.F.-W.B.B.F. federacija ir anksčiau buvo ne kartą viešinama populiariuose tarptautiniuose televizijos kanaluose, tokiuose, kaip „Eurosport“, „Sky News“ bei daugelyje nacionalinių televizijos kanalų įvairiausiuose pasaulio kraštuose.
LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA BENDRADARBIAUJA SU W.F.F.-W.B.B.F..
Gavus informaciją apie C.N.N. rengiamą reportažą iš Klaipėdoje vykusių pasaulinės W.F.F.-W.B.B.F. federacijos renginių, oficialūs Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovai susisiekė su pasaulinės federacijos prezidentu Dr. EDMUNDU DAUBARU (DSc. Edmundas Daubaras) ir padėjo rengiant minėtą C.N.N. televizijos reportažą.
W.F.F.-W.B.B.F. VISADA BUVO NE KOMERCIJOS, O SPORTO PUSĖJE.
Per šešiasdešimt tarptautinės sporto veiklos metų Pasaulinė W.F.F.-W.B.B.F.  federacija visuomet laikėsi tvirtų sporto pozicijų. Nežiūrint į įvairias politines bei ekonomines aplinkybes, W.F.F.-W.B.B.F. sportinė veikla niekados nebuvo nutrūkusi (tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt skaitykite straipsnius istoriniais sporto klausimais).
W.F.F.-W.B.B.F. sportininkai visada turėjo galimybę varžybose siekti aukščiausių oficialių tarptautinių titulų.  Istorinė statistika rodo mūsų organizaciją esant prestižine kitų sporto organizacijų tarpe. Galima sėkmingai pravesti kelias varžybas, bet tai niekados neprilygs šešiasdešimčiai metų nuoseklaus darbo. Todėl mūsų jėga – rezultatyvus pusės amžiaus laikotarpis.
Dabar, pasaulyje pasikeitus visoms įmanomoms vertybėms, kai viskas vertinama tik pinigais, visos tarptautinės sporto organizacijos pasirinko komercinį kelią. 3000 metų trukusi biblijinė visuomenės saugumo ir valdymo koncepcija pasiekė savo kelio pabaigą. Net W.A.D.A. (Pasaulinė antidopingo agentūra) siekia pelno ir dėl to ne visos tarptautinės sporto organizacijos gali sau leisti tapti W.A.D.A. narėmis. Visų minėtų organizacijų veikloje prieita iki absurdo. Apie tai jau ne kartą rašėme. Nežiūrint į laikmetį, W.F.F.-W.B.B.F. ir toliau konservatyviai laikysis sporto, o ne komercijos. Taip, pasitaiko finansinių sunkumų, todėl būna sėkmingų ir nelabai sėkmingų veiklos laikotarpių.
Pasaulinė W.F.F.-W.B.B.F. federacija, skirtingai nuo kitų, bendradarbiauja su įvairiomis tarptautinėmis institucijomis, įvairių šalių valdžios struktūromis, įvairių religijų atstovais. Visi jie pastebi ir teigiamai vertina pozityvią W.F.F.-W.B.B.F. veiklą. Mes matome federaciją kaip draugišką ir darnią organizaciją ir tuo esame stiprūs.
INFORMACIJA.
Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. REGISTRACIJA VARŽYBOMS: www.worldfitness.lt


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)